Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Manual to średniowiecze, jedyna bariera przed ich masowym użyciem to koszta zakupu. (przeciętnie jakieś 8000zł dopłaty przy zakupie samochodu). Ale to się zmienia. Od roku Dacie ładują proste automaty, za dopłatą 600zł!! Za 10 lat tylko jakieś niereformowane kapelusze będą jeździć z wajchą.

Silniki są setki razy bardziej skomplikowane niż skrzynie automatyczne a się rzadko psują. Nie ma się czego bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

znam AT co maja po 700-900 kkm bezwawryjnej jazdy za sobą

i znam MT które nigdy nie działały prawidłowo i nie będą bo maja wady fabryczne

Pewnie skrzynie w mercededach po tyle robią, i to nie te najnowsze modele ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary hydraulik to w ogóle inna bajka 

 

no fakt - on nie mysli - on jedzie jak głupi.... w górach Albanii DSG i PS stały zagotowane a dziadki jechały... smiesznie to wygladalo jak świeże Paski i A6 staly a stare trupy jechały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko może się zepsuć. Znam przypadek manuala,który nie miał się gdzie zepsuć, tylko równo pod drzwiami ASO. Licznik pewnie był kręcony więc nie wiem jaki był przebieg. Teoretycznie nie było sensu holować... praktycznie naprawa skrzyni plus w zestawie dwumasa i sprzęgło to było jakieś 9.000zł.  Do tej pory zawsze śmigałem manualem, aż się raz czy drugi przejechałem automatem i teraz nie biorę pod uwagę manuala przy zakupie kolejnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Do tej pory zawsze śmigałem manualem, aż się raz czy drugi przejechałem automatem i teraz nie biorę pod uwagę manuala przy zakupie kolejnego auta.

Pomyśleć że amerykanie doszli do takich wniosków już w latach 50tych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no fakt - on nie mysli - on jedzie jak głupi.... w górach Albanii DSG i PS stały zagotowane a dziadki jechały... smiesznie to wygladalo jak świeże Paski i A6 staly a stare trupy jechały ...

 

no właśnie, jest może ktoś na forum kto ma doświadczenie w jeździe z przyczepą autem ze skrzynią DSG w upalnym lecie po górach ?

 

to tej pory wszystkie przyczepy zawsze ciągałem manualem, ale teraz kusi mnie żeby pojechać na wakacje automatem :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego co ciąga przyczepę już 4 sezon z S-tronikiem (czyli DSG) i nie narzeka - chociaż przyczepa też niewielka (400 - więc patrząc na Twój opis nie powinno być z tym wielkich problemów).


Ale do przyczepy powyżej 1300-1400kg bym się raczej nie porywał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem jednak klasyczną skrzynię automatyczną....chociaż niestety wygląda na to że moim automatem nigdy nie pociągnę przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był wybór to też bym się zastanowił nad klasycznym rozwiazaniem. Jednak finalnie i tak pewnie wybralbym DSG/Powershift. Szybkosc zmiany biegow rozpieszcza.

 

ja nigdy nie lubiłem automatów (klasyczne w ogóle do mnie nie przemawiają) ale skosztowałem jazdy autami ze skrzynią DSG i do jazdy na co dzień super sprawa, auto żony  ma DSG , jestem umówiony na montaż fabrycznego haka  i zastanawiam się czy nim nie pojechać na wakacje (prawdopodobnie - Słowenia - Chorwacja - może gdzieś dalej ? )

za przemawia :

- niższe spalanie

- w PL brak viatolla

- większy komfort podroży

- niższe opłaty autostradowe

przeciw :

- teoretycznie delikatna skrzynia która może się przegrzewać

- brak napędu 4x4

 

przyczepa  1100 DMC auto to Octavia III 2.0TDI 150km/340Nm DSG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.