Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam kupić sobie jakiegoś GPS do jazdy z przyczepą po Europie ( jeździmy głównie do Grecji  przez Serbię, Macedonię albo Bułgarię i Rumunię)  - Jaką wybrać? przejrzałem wiele stron tego wątku, ale wszystko się zmienia - więc chodzi mi o zakup jak najbardziej aktualnego sprzętu z możliwościami współpracy ze smartfonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSZ, Jeśli chcesz mieć osobne urządzenie a nie w smartfonie - to jakikolwiek tablet z GPS + GLONAS z najnowszym androidem. Wachlarz nawigacji gotowych do instalacji jest naprawdę pokaźny. Dedykowane urządzenia (zazwyczaj postawione na jakichś archaicznych systemach operacyjnych z rodziny CE) to przeżytek.

No i w przypadku tableta możesz sobie wybrać rozmiar ekranu który będzie pasował do Twoich upodobań.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

MSZ, Jeśli chcesz mieć osobne urządzenie a nie w smartfonie - to jakikolwiek tablet z GPS + GLONAS z najnowszym androidem. Wachlarz nawigacji gotowych do instalacji jest naprawdę pokaźny. Dedykowane urządzenia (zazwyczaj postawione na jakichś archaicznych systemach operacyjnych z rodziny CE) to przeżytek.

No i w przypadku tableta możesz sobie wybrać rozmiar ekranu który będzie pasował do Twoich upodobań.

no właśnie -  więc jaka nawigacja? tomtom? garmin?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z TomTom i nie narzekam. Aktualizacje dożywotnie, możliwość parowania z tel. Z aplikacji używam Google Maps i Waze (korki, wypadki, itp.), bo to są najlepsze nawigacje i gdzie się da używam właśnie ich.

Edytowane przez adamdiver (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, poziom napisał:

Pytanie, czy te nawigacje biorą pod uwagę jazdę z przyczepą. Bo jak nie, to ja wolę Naviexpert.

Przyczepę i bagażnik dachowy bierze pod uwagę moja nawigacja fabryczna w Fordzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja ustawiania jazdy z przyczepą w nawigacji nie jest taka niezbędna, to nie jazda TIR-em gdzie musisz zwracać uwagę na większą ilość ograniczeń. Rozumiem, że Naviexpert ma taką opcję?

Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby nawigacja skierowała mnie na drogę gdzie się nie mogłem zmieścić, choć znam przypadki gdzie tunel okazał się za niski. Nawigacja jaka by nie była, nie zwalnia z myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie ma niestety, po prostu napisałem, że jeśli inne tu zaproponowane nie mają tej opcji, to mnie przekonuje akurat Navi.

Co do opcji jazdy z przyczepą w nawigacji: bardziej chodzi o podpowiedź długości czasu jazdy przy stosowaniu się do ograniczeń plus ominięcie ewentualnych niespodzianek w postaci ograniczeń co do wysokości pojazdu itp.

Ja dopiero zacznę swoją przygodę z karawaningiem przyszłej wiosny i byłoby to pomocne. Choć nie niezbędne. Póki co liczę średnią jazdy (bez postojów) 50km/h. I zobaczymy co wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoMapa ma możliwość wyliczania czasów względem pojazdów ciężarowych, które mają prawie identyczne wartości ograniczeń jak osobówka z przyczepą. Można też podać gabaryty pojazdu. Dodatkowo można samemu zadeklarować prędkości do wyliczania czasu na każdej z kategorii dróg oddzielnie (inną dla autostrad, dróg krajowych, lokalnych, terenu zabudowanego).
Można opłacić licencję na krótkie okresy (np. na weekend czy na urlop, więc koszt używania może być niski, jeśli potrzebujemy jej rzadko) Ma też 10-dniowy okres darmowy, wiec można sobie przed jakimś wyjazdem zainstalować i przetestować czy komuś odpowiada.

Jeśli chodzi o moje preferencje, to AM spełnia je najlepeiej z wszystkich nawigacji, więc polecam przynajmniej stestować sobie. Wada jest taka, że licencja permanentna jest stanowczo za droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej.

AutoMapa po kraju, Igo po Europie.

Google Mapa jako dodatek tuż przed celem. Do jazdy dużym czy zestawem powyżej 3,5t zupełnie się nie nadaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę,że sam muszę się przyjrzeć różnym opcjom. dobre opinie słyszałem o TOM TOM, Garmina kiedyś miałem i mnie trochę zraził ( ale miałem jakąś podstawową navigację nuvi. Intryguje mnie tomtom i się mu przyjże dokładniej. dzięki! Chciałem się zorientować, bo od wielu lat jak większość korzystam ze smarfona i różnycn aplikacji ( google maps, yanosik, Waze, here maps itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pawel1966!

 Więc jaka nawigacja? tomtom? garmin?,każda jest dobra po aktualizacji,osobiście często porównuje nawigacje jak,Sygic,Igo,PTV. Navigon,Map Map.piszę o porównaniu  podczas jazdy samochodem,w jednej brakuje tego natomiast w innej to jest,jest to kwestia przyzwyczajenia.

Są też np. nawigacje SygicTravel.osobiście używam Sygic oraz IGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.