Skocz do zawartości

knaus azur 4807


galaxy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zanim podepną Tobie sieć to masz jeszcze wiele pracy (sądząc po zdjęciach )

Cała instalacja elektryczna na fotkach to nieco prymitywna samoróbka więc jeśli się na tym nie znasz to ściągnij elektryka bo w tym "Saygonie" ciężko będzie dojść co z czym. Jeśli będziesz to robił jednak samemu to zacznij od zaśniedziałych styków W pudle z bezpiecznikami aż grubo. Ponadto dla bezpieczeństwa podniósł bym tę skrzynkę wyżej od wykładziny na dystansach i podkładce z blachy.

To urządzenie o które pytasz to faktycznie prostownik , mniejsza skrzynka czarna to przekaźnik Jeśli iskrownik nie odpali mimo prób sprawdź styki (blaszki) bateryjki bo mogą być w takim samym stanie jak te w bezpiecznikach.

Dobrze by było całą instal.elektryczną póścić wyżej. Kable i węże na tej samej płaszczyźnie na gołym leonie to jakaś porażka.

 

Pozdrawiam i Życzę powodzenia.

 

Ps. Nie zdziw się że bojler bądź jego orurowanie będzie ciekło bo widać na wykładzinie spore zacieki rdzawe.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dzięki , masz rację trzeba wziąć kumpla elektryka + miernik + jakieś piwko i trzeba z tym trochę posiedzieć ;)

 

pozdrawiam.

 

Do w/w zestawu zabrał bym jeszcze agregat prądotwórczy byście mogli sprawdzić całe zasilanie . Jeśli nie masz to może pożycz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ogrzewanie nie odpali bo niema magazynka na baterie - na zdjęciu widać że baterie są włożone tak sobie.

 

hej, już rozpracowałem to ustrojstwo ;)

 

wszystko było w porządku, tam nie potrzeba magazynka na baterie , tam jest miejsce na 1 sztukę , poczyściłem styki , ale na początku nic sie nie działo , i zająłem się tym zaworkiem co się nim rozkręca i zapala piec , on po prostu był zastały troche wd40 i zaczął funkcjonować , zapalnik daje iskierkę aż miło i piec grzeje jak ta lala jak to mówią , byłem happy jak się odpaliło , musze jeszcze uruchomić te dmuchawę w piecu co rozprowadza ciepło po budce, ale to nastepną razą ;)

 

 

teraz jeszcze jedno pytanko do Was , w schowku mam 2 reduktory podłączone do przewodu gazowego , ale jeden miękki przewód jest już sparciały i chciałbym go wymienić , powiedzcie czy da się to jakoś odkręcić i? próbowałem ale nakrętka idze z oporem dużym i boje się ukręcić coś , zobaczcie jak to wygląda i podpowiedzcie gdzie i co moge próbować odkręcić ...

 

gaz1.jpg

 

gaz2.jpg

 

gaz4.jpg

 

ta nakretka z czerwoną strzałka się kręci , ale sie nie odkręca , a ta z żółta stoi i boje się na siłe ruszyć , powinienem jak dobrze myśle trzymać jednym kluczem te czerwoną i drugim kluczem te żółtą odkręcić ? , ps. takie przewody to ja gdzieś kupie czy mam kupić zwykłe gazowe i jakieś obejmki ?

 

dzięks

Edytowane przez galaxy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i po problemie jeden przewodów odkręciłem a ten drugi podłączyłem pomijając ten trójnik , przy okazji oparzyłem się tym ustrojstwem co jest zamontowane na trójniku gazowym, nie wiedziałem że takie cuda są montowane w budkach ;) .

 

Pogrzebałem w elektryce i uruchomiłem różne funkcję jak spłuczka w toalecie , oświetlenie nad kuchenką i w toalecie generalnie 12V działa , ale ja nie o tym chciałem , mam do Was pytanie jak zasilana jest dmuchawa w traumie ? 12v czy 220v ? bo nie mogę jej uruchomić , nie wiem za bardzo jak się wziąć a to :( , nie bardzo mi się chce odkręcać piec , może macie jakieś pomysły ?

 

kręcę tym w lewo i prawo i przełączam i nic :(

 

100_1280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamia się po podłaczeniu pod 230V. Czerwony przesuwany przycisk w dół. Kółeczkiem (potencjometrem) kręcisz aby uzyskać odpowiednie obroty.

Do czego są te przyciski obok - nie mam pojęcia.

 

po podłączeniu 230V nie działa, musi gdzieś być jakaś przyczyna, albo spalony ten wiatrak ?

 

a ten biały pstryczek jest właśnie od tego podgrzewania trójnika gazowego. ten mniejszy pomarańczowy nie wiem jeszcze coś od pomp wodnych chyba, bo ja mam 2 zbiorniki , ale jeszcze nie ustaliłem.

 

 

Jesli ma instalacje 12v to moze miec 12v. Najproscie zdjac polke w szafie i bedzie pisac na obudowie

 

jaką półkę w szafie ? ten blat nad piecem co stoi TV ? czy mam się dostać do tego potencjometru ?

 

 

dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak blat jak sie nie da to nad grzejnikiem widzialem masz taka listewke przykrecana, odkrec i spr za pomoca lusterka i latarki zobaczyc co z tylu ew znalesc gdzie ida kable, i ponich dotrzec do zrodla zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak blat jak sie nie da to nad grzejnikiem widzialem masz taka listewke przykrecana, odkrec i spr za pomoca lusterka i latarki zobaczyc co z tylu ew znalesc gdzie ida kable, i ponich dotrzec do zrodla zasilania

 

OK, tak mam taką listewkę , będę dochodził ;) .

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.