Skocz do zawartości

Jaką przyczepke 4 osobową polecicie


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was !

 

Powiększa mi sie rodzinka do 4 osobowej :] , jedno dziecko 3 lata, drugie w drodze. Obecnie mam niedużą przyczepkę Chateau Konfort 280 z najazdem i przedsionkiem (3 osobową), którą będe sprzedawał, i nie mam pojęcia jaką teraz w związku z narodzinami drugiego dziecka kupić. Proszę Was doświadczonych o pomoc w wyborze, niestety nie posiadam dużego fundusza coś około 5 tyś. Jestem raczej nowicjuszem, byłem zaledwie 2 razy na kempingu nad morzem więc nie chcę za dużej przyczepki ale taka 4 osobowa która miałaby 2 łóżka 2 osobowe. Jak myślicie co można w miare sensownego kupić najlepiej z przedsionkiem w tej cenie? Domyślam się że za tą kwotę to raczej lata 80-90. Jacy producenci robią bądź robili w miare przyczepki solidne, które jeszcze z tamtych lat trzymają sie obecnie nieżle, a jakie odradzacie zdecydowanie?

 

Holownik ford focus 1.8 Benzyna +LPG (120 KM)

Edytowane przez Odrzutowy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jak myślicie co można w miare sensownego kupić najlepiej z przedsionkiem w tej cenie? Domyślam się że za tą kwotę to raczej lata 80-90. Jacy producenci robią bądź robili w miare przyczepki solidne, które jeszcze z tamtych lat trzymają sie obecnie nieżle, a jakie odradzacie zdecydowanie?

 

dobrze się domyślasz, nie szukaj po marce a po prostu zdrowej i dobrze utrzymanej

20-25letnia budka najlepszej marki może być szrotem

 

jeśli Twoja budka jest zdrowa, to nie myślałeś o dorobieniu pieterka ? na dole niemowlaczek w łóżeczku, na górze starszy, takie rozwiązania bywają w niewiadówkach

http://www.fanklub-n...owki/lozka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomysłowe to co pokazałeś, nie wiedziałem że takie rozwiązanie istnieje . Moja jest w idalnym stanie zachowana, jednak wolelibyśmy obydwa łóżka na dole ze względów bezpieczeństwa, a jak dzieciaki podrosną to wtedy możany taki pomysł wykorzystać :-].

 

zastanawiałem się nad czymś tego typu dla przykładu

http://moto.allegro.pl/przyczepa-kempingowa-stan-bdb-i1917266521.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Odrzutowy,

ja Ci zadam pytanie, na które odpowiesz sobie sam. Czy rzeczywiście musisz w tej chwili zmieniać przyczepkę!?

Przy założeniu, że Twoja budka jest w dobrym stanie - oczywiście. Jest ryzyko, że trafisz na szrot i będziesz musiał zainwestować parę groszy w remont (tzn i tak zainwestować będziesz musiał, ale inwestycjamoże się okazać dość spora).

Dlaczego?

Urodzi Wam się dziecko (rodzą się z reguły malutkie ;-) - wiem bo sam mam czwórkę, w tym najmłodsze z kwietnia br). Być może rozwiązaniem byłoby poczekać 1-2 sezony, odłożyć trochę kasy i kupić coś w droższym przedziale. W tym czasie pojeździć, nabrać doświadczenia i sprawdzić konkretne oczekiwania?

Przecież podczas wypoczynku maluszek może spać z Wami.

 

Za dwa lata kupisz coś za 7-10 tys o długości 4,0-4,2 metra z dwoma podwójnymi łóżami, zamykaną sypialnią, kibelkiem. Np Knausa/Hobby 400, 420.

W tej chwili nie mogę rzucić okiem na ogłoszenie zalinkowane. Nie otwiera mi się....:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gfizyk, wiesz właśnie planujemy w lato 2012 nie wyjeżdzać, ponieważ z maju urodzi nam sie dzidzia, dopiero w 2013 roku wyjedziemy, do tego czasu coś odłożymy i może rzeczywiście coś lepszego kupimy bo koniecznie muszą być 2 sypialnie i 2 łóżeczka dla dzieciaków zamykane osobne coś tego typu:

 

http://moto.allegro.pl/ladnyzgrabny-knaus-azur-4osoby-namiot-przedsionek-i1933309524.html

http://moto.allegro.pl/lmc-lord-500-duzy-zimowy-namiot-polecam-i1933097057.html

http://moto.allegro.pl/przyczepa-kempingowa-stan-bdb-i1917266521.html

 

kopiuje i wklejam linki, kurcze powinny sie otwierać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na tą przyczepkę w stanie BDB. Zapomnij o niej. Jest mokra i cała pogięta.

Ja wcześniej miałem problem nie z linkiem , ale ze stroną. Problem leżał po stronie łącza w pracy ;-)

 

PS

A czemu nie chcecie wyjechać w 2012? Nasz Ignacy (kwiecień 2011) spędził w budece w sumie około 5-6 tygodni! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolimy poczekać aż troszke podrośnie, podobają mi się Knausy i Hobby, w tym roku w Dębkach naogladałem się ich troche i zakochałem sie w Caravaningu :) !! A jak wygląda sprawa z przedsionkiem? Bo często sprzedaja z przedsionkiem ale oczywiście jest on złożony w chwili kupna, mój znajomy kupił taki złożony w kraju a po powrocie do domu na działce rozłozył i brakowało wielu elementów i dodatkopwo miał sporo dziur łatanych. Czy to przypadek czy raczej sprzedacwy przyczep są uczciwi w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sądzą koledzy z forum, ale ja przed sprzedażą zawsze go rozkładam żeby móc zrobić zdjęcia, wtedy sam wiem czy jest kompletny i jeżeli jest kompletny to z czystym sumieniem sprzedaję i zawsze jak ktoś już jest zdecydowany i chce się upewnić czy jest on kompletny, to rozkładamy (w końcu to trwa 15 min) i osoba zainteresowana wtedy ma pewność że wszystko do niego jest, w jakim jest stanie no i przy okazji ma szybką instrukcję rozkładania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z przedsionkiem? Bo często sprzedaja z przedsionkiem ale oczywiście jest on złożony w chwili kupna, mój znajomy kupił taki złożony w kraju a po powrocie do domu na działce rozłozył i brakowało wielu elementów i dodatkopwo miał sporo dziur łatanych. Czy to przypadek czy raczej sprzedacwy przyczep są uczciwi w tej kwestii?

 

tak samo z przedsionkiem, jak kupujesz od zaufanej osoby, można sobie darować

ale kupując w komisie, czy gdzieś z ogłoszenia ja bym sprawdził :yes:

zresztą tak jak resztę - lodówkę, ogrzewanie, itp ... mnie oglądanie zajęło z 3h,

a przedsionek tylko rozłożyliśmy na ziemi, tyle że kupowałem od osoby która cieszy się dobra opinią

 

jak sprzedawałem budkę to kupujący nawet nie zajrzał do worka :hmm: ... widać budziłem zaufanie :lol:

a przedsionek był wart prawie tyle co połowę budki :-]

 

wiesz, stopień, butle można dokupić za drobne $$$, ale przedsionek to jednak spora kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holownik ford focus 1.8 Benzyna +LPG (120 KM)

 

Jakie ma możliwości taki Focus?

 

MW oraz masa przyczepy z hamulcem ?

 

Wolimy poczekać aż troszke podrośnie, podobają mi się Knausy i Hobby, w tym roku w Dębkach naogladałem się ich troche i zakochałem sie w Caravaningu :) !! A jak wygląda sprawa z przedsionkiem? Bo często sprzedaja z przedsionkiem ale oczywiście jest on złożony w chwili kupna, mój znajomy kupił taki złożony w kraju a po powrocie do domu na działce rozłozył i brakowało wielu elementów i dodatkopwo miał sporo dziur łatanych. Czy to przypadek czy raczej sprzedacwy przyczep są uczciwi w tej kwestii?

 

 

 

Poproś o jego kompletne rozłożenie i montaż (żeby się nie okazało, że nie pasuję do danej przyczepy)

 

Nie kupuj kota w worku. Niekompletny przedsionek może być kartą przetargową przy negocjacji ceny.

 

Czy to przypadek czy raczej sprzedacwy przyczep są uczciwi w tej kwestii?

 

Na pewno się tacy zdarazają. Ja bym jednak zachował zasadę ograniczonego zaufania, oczywiście sprzedający będący pewny swojego towaru nie będzie robił żadnych przeszkód i pozwoli na bardzo dokładne sprawdzenie wszystkich elementów.

 

 

 

tak samo z przedsionkiem, jak kupujesz od zaufanej osoby, można sobie darować

 

Konrad, pozwolę sie nie zgodzić. Różne sa wymagania stawiane konkretnym elementom przez użytkowników. Dla jednego stan idealny oznaczać będzie, że są łaty i nie cieknie, dla drugiego stan idealny oznaczać będzie pierwsze czy drugie uzycie.

 

Nawet rozmawiając z zaufanym sprzedawcom warto wszystko dokładnie sprawdzić.

 

Pozdrawiam

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, pozwolę sie nie zgodzić. Różne sa wymagania stawiane konkretnym elementom przez użytkowników. Dla jednego stan idealny oznaczać będzie, że są łaty i nie cieknie, dla drugiego stan idealny oznaczać będzie pierwsze czy drugie uzycie.

Nawet rozmawiając z zaufanym sprzedawcom warto wszystko dokładnie sprawdzić.

 

:ok: tylko nie zawsze się da (kupowałem do niewiadki przez net)

i nie zawsze jest jeszcze siła, np po wcześniejszym czołganiu się pod budką ;) ... mnie wystarczyło że rozłożyliśmy na ziemi

teoretycznie mogło brakować rurek czy śledzi ... a "szmata" była sprawdzona też pobieżnie ... ale było OK

 

w praktyce chcąc sprawdzić na 100% powinno się go rozłożyć ... przy okazji jest to dobra lekcja ;)

 

ps wierzę jeszcze trochę w uczciwość ludzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci proponuję pooglądać dział nasze pojazdy. Masz tam sporo budek przedstawionych, W różnych cenach :-) Na pewno znajdziesz układ, który będzie właściwy. Przy małych dzieciakach (ale nie tylko) polecam zwrócenie uwagi na kibelek. Nie będziesz musiał biegać z nocnikiem tudzież z dzieckiem do WC.

Przedsionek.

Przydatny jest szczególnie w wyjazdach na kilka i więcej dni. W sposób znaczący powiększa przestrzeń. W zasadzie my cały czas spędzamy w przedsionku lub przed nim ;-)

W budce - gotowanie, wylegiwanie się :-) i spanie. W wakacje stolik w budce nie jest rozkładany.

Na krótkie - weekendowe wypady - sprawdza się markiza.

Dla rodzinki 2+2 super sprawdzi się budka wielkości takiej jak moja, Jacekwwa-y, Kit-a (450). Ale wystarczy też 400-420-ka (taka jak Konrada). Przy dmc 1200kg - spoko się zmieścisz.

Chyba nie warto teraz zastanawiać się, czy tą budkę z ogłoszenia warto kupić, bo jej teraz nie kupisz. Ewentualnie warto popatrzeć, czy dany układ się sprawdzi ...

A jeżeli chcesz popatrzeć co niektórzy "sprzedawcy" (specjalnie w " ") chcą nam sprzedać - zajrzyj do mojej galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz skupimy się na sprzedaży naszej obecnej 2+1, potem zaczniemy rozglądać się za 2+2, przedsionek też mieliśmy i z tego nigdy nie zrezygnujemy skromny.gif. Wręcz chce dokupić altankę, mocno ją zakotwiczyć i dostawić do przedsionka żeby powiększyć przestrzeń w razie deszczowych dni. Gdzie najbezpieczniej kupić i w jakim okresie roku? Swoją kupiłem od kumpla z Holandii ale teraz już nie mam możliwości sprowadzić. Lepiej w komisie czy np z ogłoszenia czy na allegro, gdzie waszym zdaniem najuczciwiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gfizyk, wiesz właśnie planujemy w lato 2012 nie wyjeżdzać, ponieważ z maju urodzi nam sie dzidzia, dopiero w 2013 roku wyjedziemy, do tego czasu coś odłożymy i może rzeczywiście coś lepszego kupimy bo koniecznie muszą być 2 sypialnie i 2 łóżeczka dla dzieciaków zamykane osobne coś tego typu:

 

 

To masz dużo czasu na oglądanie i zastanawianie się.

 

 

A jak rzeczywiście nie chcesz nigdzie się ruszać w przyszłym roku, to najpierw sprzedaj

 

swoją cepkę - będziesz miał od razu większy fundusz, a co za tym idzie poszerzoną ofertę.

 

A przedsionek to naprawdę bardzo użyteczna rzecz. To tak jakbyś miał dodatkowy pokój w domu

 

i to największy ! :hej:

 

Ups ! byłeś szybszy :hehe:

Edytowane przez beruang (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.