Skocz do zawartości

Gdzie mogę stanąć przyczepką.


DANETY

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do starszych doświadczonych kolegów, gdyż nie znalazłem takiego tematu na forum. Mianowicie chodzi mi o to czy ciągnąć przyczepkę mogę stanąć sobie na obojętnie jakim parkingu i przenocować? lub na jakiejś stacji benzynowej? :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do starszych doświadczonych kolegów, gdyż nie znalazłem takiego tematu na forum. Mianowicie chodzi mi o to czy ciągnąć przyczepkę mogę stanąć sobie na obojętnie jakim parkingu i przenocować? lub na jakiejś stacji benzynowej? :piwo:

Cześć

Jeśli nie odepniesz przyczepy to tak . Na niektórych prywatnych stacjach mają problem . A wtedy dla własnego spokoju trzeba pojechać na inną ( oczywiście dotyczy to naszego kraju ).

W innych krajach nie miałem problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na danej stacji paliw jest wystarczający parking, to po zatankowaniu holownika nie powinni Ci robić problemów. Przy płaceniu warto dla zwrócenia na siebie uwagi nawet o to zapytać deklarując ze zamierzasz skorzystać z płatnego prysznica np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przerwy w podróży na różnych stacjach czy parkingach i nigdy nikt słowa nie powiedział :-] nawet na stojance dla tirów zdarzyło mi sie stać i też problemu nie było :-] Przecież wiadomo że nie robie tam biwaku tylko staje odpoczne lub ide spać i dalej ruszam :drive: Co do podpór to ja nie używam na noclegach przelotowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie parkować mozesz jedynie na parkingach oznaczonych :

110px-Znak_D-18.svg.png

Oznacza miejsce przeznaczone na postój pojazdów (zespołów pojazdów), z wyjątkiem przyczep kempingowych; umieszczona pod znakiem tabliczka T-23e oznacza, że na parkingu jest dopuszczony także postój przyczep kempingowych.

95px-Znak_T-23e.svg.png

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przerwy w podróży na różnych stacjach czy parkingach i nigdy nikt słowa nie powiedział :-] nawet na stojance dla tirów zdarzyło mi sie stać i też problemu nie było :-] Przecież wiadomo że nie robie tam biwaku tylko staje odpoczne lub ide spać i dalej ruszam :drive: Co do podpór to ja nie używam na noclegach przelotowych

Generalnie tak powinno być jak piszesz, czyli nie trzeba używać podpór? A jeżeli są trzy osoby w przyczepie to raczej powinno się podstawić podpory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jeździmy w trzy osoby i podpór nam nie trzeba :-] No w sumie to w dwie osoby dorosłe i niespełna dwulatek, ale ten trzeci to krąży za dwóch :hehe: Jakiegoś wielkiego bujania nie ma i tak jak pisałem Nasze postoje są na odpoczynek czy nocleg i wtedy stabilizacja budki jest Nam zbędna Czasem jak postój zapowiada sie dłuższy to opuszcze tylko kółko podporowe by zbytniego bujania przód-tył nie było :ok: Ale każdy może mieć inne odczucia ... szczególnie jak ktoś ma chorobe morską :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez opuszczałem tylko kółko, teraz kółko + podpory z tyłu i jest pełna stablizacja.Moja przyczepa jest duża i jednak było czuć jak się śpi bez podpór, a wiadomo na noclegu tranzytowym to każdy ruch i już niespokojnie czy kotś obcy nie grasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też na ogół stająć opuszczamy tylne podpory, opuszczam przednie kółko i lekko unoszę do góry. Przyczepa jest stabilna na jedną noc, samochód bardzo delikatnie odciążony. Oczywiście podniesienie na kółku nie ma na celu odciążenia samochodu, a jedynie kontrolę, gdyby ktoś chchiał odpiąć samochód, to na pewno to odczujemy w przyczepie. Takie sobie minimalne zabezpieczenie. Podpory z tyłu dają jednak pewną stabilność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podpór - ostatnim razem rozstawiłem jedną podporę - tylną od strony drzwi. W zasadzie budka jest niestabilna w głównie w tym miejscu. Jeżeli nie stoimy przy ruchliwej trasie - to wystarczy.

Jak jadę w komplecie to rozstawiam 4 sztuki.

 

A co do parkowania "przelotowego" - w AutoMapie zaznaczam parkingi leśne i tam się rozstawiam najczęściej. Ewentualnie przy przydrożnych barach.

Staram się omijać stacje benzynowe. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat preferuje nawet na nocleg przelotowy zjechać na jakiś kemping i przeważnie tak staram się planować trasę, ale jak nie ma takiej możliwość to staje na stacjach benzynowych albo dużych parkingach przy autostradzie i wtedy opuszczam przeważnie dwie podpory z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.