Skocz do zawartości

Kupno holownika.


mondzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zapalonych karawaningowców mam pytanie odnośnie wyboru holownika do przyczepki kempingowej masa 1250DCM co polecacie ,muszę jednak dodać że śmigam dosyć dużo po europie czekam na propozycje i z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam Piotr:dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zapalonych karawaningowców mam pytanie odnośnie wyboru holownika do przyczepki kempingowej masa 1250DCM co polecacie ,muszę jednak dodać że śmigam dosyć dużo po europie czekam na propozycje i z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam Piotr:dzieki:

 

Witam a coś więcej jaka kasa lub ulubiona marka może to ma być SUV lub terenowy może VAN

bo trudno będzie coś polecić, na razie to można by było całe moto allegro. :banan:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie co do kasy to myślę tak do 50 tyś do tej pory jeździłem BMW i raczej skłaniam się ku tej marce ponieważ są to autka tylno napędowe oraz posiadają system poziomowania co w przypadku ciągnięcia przyczep sprawdza się rewelacyjnie w pozostałych kwestiach jestem otwarty zależy mi tylko na dużym wygodnym kombi pozdrawiam :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW to coś z napędem na cztery łapy, do przyczepy super sprawa ja bym stawiał na X5,

znajomy jeździ takim i sobie chwali. A do codziennej jazdy szczególnie jak jeździsz dużo

też będzie odpowiedni. Jeżeli chodzi zaś o tylno napędowe to fajna sprawa ale na zimę

nie za bardzo, jak dla mnie oczywiście. :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lubisz tę markę, to bierz bmk-ę i tyle. W ich gamie pojazdów napewno coś znajdziesz, bo paleta modeli spora, weź tylko pod uwagę, że im mocniejszy i większy(cięższy) sprzęt tym do holowonia przyczepy lepiej...jednak musisz to sobie wypośrodkować- dostosować- przemyśleć względy ekonomiczne jak spalanie, opłaty za drogi i techniczne: jak np możliwości Twojego prawa Jazdy...Jak latasz sporo po europie- to chyba diesel będzie lepszy- a w bmw jest przecież montowana 3 litrowa jednostka diesla, która jest bardzo mocna i zadowala sie umiarkowanym apetytem na paliwo...

Odnośnie systemu samopoziomującego- mam w galancie...do przyczepy i wogóle podróży naprawdę spoko sprawa...jednak przeważnie droga...mi kiedyś padł amortyzator, to zamienników brak, a koszt to 1500zł i 3 tygodnie czekania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję za rady jeśli chodzi o X5 to niestety odpada bo nie nie mieszczę się w 3,5 t i konieczne było by zrobienie E do B a co do 3 litrowego disla to jak najbardziej jednostka sprawdzona a przede wszystkim mało paliwożerna problem zostaje jeden znalezienia E 39 z 3 litrowym disllu z stosunkowo małym przebiegiem a to graniczy z cudem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... problem zostaje jeden znalezienia E 39 z 3 litrowym disllu z stosunkowo małym przebiegiem a to graniczy z cudem pozdrawiam

 

 

no przecież pełno w Polsce dieselków z małym przebiegiem 160-180tyś km :hehe: A że to już drugie kółko licznika to już inna sprawa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję za rady jeśli chodzi o X5 to niestety odpada bo nie nie mieszczę się w 3,5 t i konieczne było by zrobienie E do B a co do 3 litrowego disla to jak najbardziej jednostka sprawdzona a przede wszystkim mało paliwożerna problem zostaje jeden znalezienia E 39 z 3 litrowym disllu z stosunkowo małym przebiegiem a to graniczy z cudem pozdrawiam

 

Auto ma już wybrane silnik jak widzę też pozostaje cierpliwie szukać.:drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej przyczepy to prawie każda "Bóg Mnie Wybrał" będzie dobra.

E-90 (91,92) , E-60 (61), E-83, E-53. Każdą znajdziesz w cenie do 50000 i każdą będzie się bardzo dobrze ciągnęło. Oczywiście jako użytkownik BMW wiesz doskonale że łatwo trafić trupa.

Osobiście polecałbym auto niskie i kombiaka więc E-91 bądź E-61.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu szukał coś w miare wysokiego mniejsze opory powietrza co za tym idzie mniejsze spalanie i jak sama nazwa wskazuje bmw (będziesz miał wydatki) ,a części do tej marki drogie .Trzeba się liczyc przy ciąganiu przyczepy samochód się bardziej zużywa mi w zafirze poleciało sprzęgło całkowity koszt wymiany 4 tysie.o tej pory ciągam busem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu szukał coś w miare wysokiego mniejsze opory powietrza co za tym idzie mniejsze spalanie i jak sama nazwa wskazuje bmw (będziesz miał wydatki) ,a części do tej marki drogie .Trzeba się liczyc przy ciąganiu przyczepy samochód się bardziej zużywa mi w zafirze poleciało sprzęgło całkowity koszt wymiany 4 tysie.o tej pory ciągam busem

 

Ze sprzęgłami z dwumasem to już teraz akurat z 80 % aut posiada ten element i nie dotyczy tylko silników diesla bo i w benzynach się zdarza...

Fakt akurat masz szczęście i ten master go nie posiada ;)

Zawsze można wstawić przygiełko całe z dwumasem z Anglika za 1000 Pln + montaż jak ktoś nie lubi przepłacać a dwumas brzęczy.

wbrew opinią fachowców z internetu co tydzień nie pada i śmiało można zbadać jego stan gdy jest wyjęty z auta ;) więc nie ma powodów by nie wstawiać używanego-> skoro i auto nie jest nowe...

 

element nie jest specjalnie skomplikowany.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.