Skocz do zawartości

STERCKEMAN EVASION GT360E - OKNO!


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich kolegów i koleżanki, nosze się z zamiarem kupna mojej pierwszej w życiu cepki. Wiem jakiej cepki mam szukać aby spełniła moje oczekiwania i była osiągalna dla mojego portfela. Dzisiaj oglądałem (całkiem przypadkiem) STERCKEMAN EVASION GT360E z 1989roku. Pojechałem do sprzedającego (ogłoszenie z gazety) niezapowiedziany. Facet całkowicie zaskoczony moją wizytą, ale bez oporów pokazał mi cepke. Cepka wogóle nie przygotowana do sprzedaży, brudna i zapuszczona (powiedział że nie używana od 2 sezonów), ale............. garażowana, sucha, brak specyficznego zapachu wilgoci i stęchlizny, brak zacieków, sprawna lodówka, kuchenka, wszyskie schowki zamykane(sprawne), brak zewnętrznych uszkodzeń, zdrowa podłoga, zaczep na hak oraz opony ok., koło zapasowe, schodek, kompletny przedsionek normalnie to czego szukałem na początek. Jednak jest drobny szkopół: tylna szyba zbita (zaślepiona jakąś blachą) i brak okienka dachowego nad pomieszczeniem z umywalką. Czy i gdzie mogę te brakujące elementy dokupić? Warto się nią zainteresować cena 5tyś do ręki? Co o tym sądzicie? Jutro mam dać odpowiedź czy biore?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam i dziękuję

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Dokupienie części do budki starszej to duże wyzwanie. Na forum były już zapytania o szyby czy szyberdachy wyrwane przez wiatr. Sam też szukałem drzwi do swojej budki i nie było to łatwe. Bez okna czy szyberdachu bym odpuścił. Bardzo ciężko dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotek nici bo jak byłem oglądać to było już ciemno. Znalazłem na allegro coś takiego http://allegro.pl/okno-dachowe-biale-40-x-40-fiamma-vent-okazja-i1908051458.html Wydaje mi się że bedzie pasować. Nie mam dwuch lewych rąk więc troszke pomyślunku i zastąpie stare okno tym z allegro. Więcej szukania bedzie z tylnym. Ale przecież bede miał na to całą zimę, bo sezon mam zamiar otworzyć dopiero w wekkend majowy. Widzę że okna szuka się po wymiarach a nie konretnie do danego modelu. Może ktoś z was posiada taką cepkę? Fajnie by było gdyby ktoś napisał o niej swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam inną cepkę ale wiem że każda jeżeli jest sucha to jest dobra. :ok:

 

Wiem też że jak się szybko kupuje to często(50%) się przepłaca.

 

Miłe że masz dwie prawe ręce, bo jak się okaże że przez to wybite tylne okno lała się woda, to będziesz miał cały tył do wymiany więc i okno sobie dopasujesz.. :-]

 

Zdjęć nie masz, z opisu nic (moim zdaniem) nie wynika. Co mamy Ci doradzić? Piszesz że jest super sucha, tylko brudna itd. Jak brudna to może i zacieki są, może jak stała to stoją i łożyska?

 

Moim zdaniem wypij szklankę zimnej wody i zamiast dawać Gościowi odpowiedż jedź jeszcze raz i obejrzyj. Troszkę dziwne że tak szybko musisz się zdecydować.

 

Mi też mówili żebym nie czyścił silnika przed sprzedażą bo ktoś pomyśli że są wycieki. Przyszedł Gość i mówi że chyba świnia jeździła tym samochodem bo silnik taki brudny.

 

Wiem że jak ktoś daje ogłoszenie to budkę wcześniej sprząta. Ale może się mylę.

 

Coś mi się wydaje że ze 2 k zł na te dziury będziesz musiał wydać.

 

Szkoda że tak kiepsko mogłem pomóc.

 

Miłej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Sławcio. Szklanka zimnej wody i jechać jeszcze raz. Na miejscu obejrzeć ściany, narożniki, zmierzyć okna, wrócić do domku i szukać. Okno tylne możesz szukać po wymiarze, ale pamiętaj, że różne firmy miały różne patenty na mocowanie. Teraz pytanie jak to się zgra na ścianie przyczepy. Będzie ciężko znaleźć oryginał, bo przyczepka nie jest bardzo popularna.

Dziwne jest to, że tak mało masz czasu na decyzję. Przyczepa nie jeździ od dwóch lat, a tu nagle już jutro musi wyjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak też zrobie. Jestem umówiony dzisiaj po południu ze znajomym znajomego który nie jedno na polu kempingowym przeżył i nie jedną cepke w swoim życiu widział. Mam nadzieje że jego opinia bedzie pozytywna. Co do ściany w której nie ma okna to przy wczorajszych moich oględzianach nie widziałm nic niepokojącego. Na kolanach i pół leżąc z latarką świeciłem w każdy róg, macałem, wąchałem ale nic nie wyglądało podejrzanie. Z zewnątrz poszycie nienaruszone. Blacha prosta, nie pofalowana posiada jedynie praktycznie niewidoczne pojedyńcze punktowe wgniecenia "parkingowe". Dzisiaj zobaczy ją ten znajomek i się okaże czy warta zachodu, a ja w tym czasie porobie pare fotek i wrzuce na forum.

Pozdrawiam

 

Czy da się podnieść cepke na łapach żeby koła mogły się swobodnie kręcić? Sprawa zatartych łożysk była by wtedy rozwiązana.

Edytowane przez bammber (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Da się . Ale jak coś ma parę latek to ????

 

Ja swoją! podnosiłem.

 

Kawałek podnośnika pod ośkę i masz po zawodach. Najlepiej w swoich cepkach się eksperymentuje.

 

Jeżeli czytujesz forum to co będziesz podnosił.

 

Sprawdź czy hamulec najazdowy działa, a raczej parkingowy- spuść ta wajha i popchaj cepe jak idzie to dobrze jak nie to źle, identycznie czy działa, zaciągasz wajchę i pchasz, nie idzie dobrze idzie źle.

 

W drodze, oczywiście po kupnie, ze dwa razy sprawdzasz czy się koła grzeją i to wszystko.

 

Pamiętaj że ta cepka ma parę latek. Cena( jeżeli cepa jest sucha) jest dość dobra (wydaje mi się)

 

Więcej info po zdjęciach. Dość wróżenia z ekranu. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepki na łapkach podnosić nie radzę. Nie lepiej zabrać ze sobą podnośnik?

Nie wiesz w jakim stanie są podpory. Mogą się skrzywić. Nie wiesz w jakim stanie jest ogólnie budka.

Ewentuaalnie opuść maksymalnie w dół zaczep (na kółka manewrowym), potem opuść tylne podpory ile się da w dół i podność budkę na kole manewrowym. Oczywiście jeżeli nie masz podnośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Niestety rzeczywistość stała się straszna. Przy dziennym świetle ukazała się prawdziwa przyczepka. Nie chce mi się o niej pisać, zerknijcie sami na zdjęcia. Szukam dalej :oslabiony:

post-7905-0-94211900-1320676347_thumb.jpg

post-7905-0-25334000-1320676407_thumb.jpg

post-7905-0-03044100-1320676451_thumb.jpg

post-7905-0-83706700-1320676502_thumb.jpg

post-7905-0-02025100-1320676576_thumb.jpg

post-7905-0-90778000-1320676628_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

chciało by się powiedzieć ,, a nie mówiłem/pisałem,,

 

 

 

Spokojnie, masz teraz całą zimę i wiosnę na szukanie cepki. Nic na siłę, a znajdziesz coś fajnego na pewno :)

 

Też tak sądzę. :hmm:

 

 

Owocnych poszukiwań. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, nie sądziłem że poszukiwania naprawde dobrej cepki są takie trudne :oslabiony: . Cały czas szukam i znalazłem to

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-przedsionek-5-osob-j-nowa-i1898732115.html#delivery

Jak dla mnie rewelacja! Możecie zerknąć i napisać pare zdań?

Dziękuję :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.