Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepka


lestad

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałbym kupić pierwszą przyczepę kempingową. Nie mam z tym sprzętem żadnego doświadczenia. Pomysł wziął się z potrzeby zorganizowania dodatkowego noclegu na działce dla Gości. Przy okazji pomyśleliśmy z Żoną, że warto kupić coś jeżdżącego żeby móc pojeździć po Europie. Mamy trzymiesięcznego syna. W przyszłości planujemy drugie dziecko, ale to perspektywa 2 lat minimum. Reasumując na dziś potrzebuję miejsce dla 3 osób.

 

Potrzebuję więc przyczepę 3-4 osobową, idealnie gdyby były 2 sypialnie z czego jedna może być jednoosobowa, wc kasetowe, prysznic z ciepłą wodą, rolety, moskitiery.

 

Znalazłem taką przyczepę. Nie ukrywam, że myślałem o czymś większym, ale z drugiej strony zastanawiam się czy ta długość nie wystarczy mi na początek. Tym bardziej, że nie mam doświadczenia w jeżdżeniu samochodem z przyczepą. Oceńcie proszę i dajcie znać czy warto się tym sprzętem interesować.

 

http://allegro.pl/chateau-chiara-380-okazjapilnie-sprzedam-i1904529884.html

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję,

lestad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w powitalni był?

No, to szybciutko zaległość nadrobić... ;)

Ta przyczepka jest "zrzeszona" , jest tutaj : http://forum.karawaning.pl/topic/9656-schateau-380-z-1991r-dmc-1000-kg/

Nawiąż kontakt na PW i wypytaj o szczegóły.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiąż kontakt na PW i wypytaj o szczegóły.

 

Ja bym cenę zbijał głównie za to że naklejki forumowej nie ma skromny.gifhahaha.gif. No i jeszcze te piękne tablice wyróżniające hehe(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, sprawdź jaką max budkę możesz ciągnąć (w swoim opisie, modelu holownika nie wpisałeś), ze względu na auto, ewentualnie na dmc < 3,5t (chyba, że nie przeszkadza Ci przekroczenie tej wagi).

Jak już to będziesz wiedział, zastanów się jaki dokładnie układ Cię interesuje. Masz małego dzieciaka, on jeszcze śpi w ciągu dnia (ważne jak pisałeś, by można było odizolować sypialnię od reszty), i pewnie w nocy będzie jeszcze spał z Wami. Później będzie drugi dzieciak, i sytuacja się powtórzy. Myśl przyszłościowi, i szukaj budki 4 osobowej (poza tym, sam pisałeś że też dla gości na działce). Oczywiście kibelek i prysznic, żebyś nie musiał dzieciaka ciągnąć w nocy na zewnątrz.

 

co do producentów, hmm.. szeroki temat. ja się sporo na forum naczytałem, i swój typ mam :)

 

na forum w dziale ogłoszeń, znajdziesz budki naszych stałych forumowiczów, między innymi są budki: Wilk oraz Knaus. Fakt budżet wyższy niż ten Chateau z linka, ale nie podałeś jaki masz budżet. Przyjrzyj się tym ogłoszeniom.

 

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.