Skocz do zawartości

Kamper czy "tajny kamper"?


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni właściciel jest stolarzem i używał auta do przewozu mebli. Szafki, siedzisko, łazienka, łóżka są przykręcane do ramy śrubami, oświetlenie wypina się kilkoma kostkami, zbiorniki na wodę czystą i brudną "leżą" pod tylnym łóżkiem. Niestety jak zrobię brodzik, wbudowane zbiorniki to już się tego nie będzie dało rozebrać. Ale mnie dostawczak nie jest potrzebny :)

Brodzik wymusza zrobienie zbiornika podwieszanego (niżej). Spróbuję zrobić dokładne zdjęcia środka i elementy konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NICKT ,super patent z tym wyciąganym wnętrzem, postaraj sie zrobić tak by można było go eksploatować jak dostawczaka i kampera.Może te przeróbki można zrobić tak by można było wyciągać srodek,jakieś podpięcia węży giętkie itp. Czekam na zdjecia jestem ciekaw jak wygląda w środku.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

doświadczeń co do spania na dziko camperem niestety nie mam, jednak gdy rozbijałem się z namiotem (głównie jeżdżąc motocyklem) nikt nigdy nie miał do mnie pretensji. Camper jest oczywiście bardziej widoczny a ja wybierałem miejsca mało dostępne, ale myślę, że 99% przypadków nikt nawet nie zwróci Ci uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiedziałem, że kamperkiem nie można stać między innymi autami, chyba, że widnieje przekreślony kamper, co rozumialem jako zakaz kempingowania. Jak byłem w Chorwacji, to ani razu nie stalem na Kempingu. W Norwegii również, bo i po co ? Jeśli chodzi o akcyzę, to ja kupowałem nowego kampera i akcyzy nie płaciłem. Nie płaciłem, bo się naszemu kochanemu Państwu nie należała. Kamper, to samochód specjalny i w rozwinięciu dalej : kempingowy, a od samochodów specjalnych akcyzy się nie płaci. Tak ustalił Minister Infrastruktury. Co prawda musiałem natychmiast wykonać przegląd na stacji diagnostycznej, aby to było na kwicie, że mój Ford Transit to samochód kempingowy. Te 80 km/h też mnie jakoś specjalnie nie przeraża, bo rzadko przekraczam 85 km/h. Zauważyłem, że jak jadę 80 km na godzinę, to pali 8, jak 85, to 8,5 a jak jadę 105 km/h, to pali 10.5/100 km. Jeżdżę więc nieśpiesznie :skromny:  W osobnym wątku będę szukał tych, ktorzy akcyzę zapłacili i uważaja to za nie zgodne z prawem. Będziemy pisali interpelację poselską i będziemy rządać zwrotu nienależnej akcyzy. Potrzebuję jednak tych, którzy zapłacili, bo ja nie płaciłem a wiem, że to wśród kupujacych kampera wielki i kosztowny problem.

Edytowane przez bodzio_Ł (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zagrzeb.p...php?document=41

 

jak to w praktyce wygląda ... nie wiem, faktem jest że nie widziałem kamperów stojących na dziko,

co np w Grecji (mimo zakazu) jest nagminne, w każdej zatoczce stoi kilka kilkanaście kamperów czy nawet przyczep

 

Ja właśnie w tym roku widziałam dokładnie tu

Napewno te same 2 szt. stały sobie spokojnie w lasku nad brzegiem morza przez dobre kilka dni i chyba pies z kulawa noga sie nimi nie interesował. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś może podzielić się doświadczeniami to będę wdzięczny :)

 

 

podróżując kilkanaście lat po europie i nie tylko rożnymi środkami lokomocji i trybami noclegowania nigdy i nigdzie nie miałem żadnych uwag ze strony tubulców, czy to w kombi, busie, przyczepce, namiocie , luzem na trawniku koło samochodu czy w dowolny inny sposób  :skromny:

oczywiście poza uwagą władzy w monako, że na ławce się siedzi a nie leży  :look:  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli ktoś może podzielić się doświadczeniami to będę wdzięczny :)

 

 

podróżując kilkanaście lat po europie i nie tylko rożnymi środkami lokomocji i trybami noclegowania nigdy i nigdzie nie miałem żadnych uwag ze strony tubulców, czy to w kombi, busie, przyczepce, namiocie , luzem na trawniku koło samochodu czy w dowolny inny sposób  :skromny:

oczywiście poza uwagą władzy w monako, że na ławce się siedzi a nie leż:look:  :hmm:

To zalezy od punktu widzenia;)

:yay:

Edytowane przez Beit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.