Skocz do zawartości

Czy palnik nakręcany można bezpośrednio na butlę 5kg


ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. mam w garażu 3 palniki nakręcane na butle 2kg czy mając butlę 5kg mogę bez narażania zdrowia nakręcić na tę dużą i gotować na nim?? czy to bezpieczne??

wyższa butla ułatwia operowanie patelnią.. :)

TYLKO CZY TO BEZPIECZNE i MOŻLIWE?

 

znalazłem w allegro podobny palnik i napisane jest 2,3,5kg ale czy to prawda???

http://allegro.pl/tu...1885778896.html

http://allegro.pl/kuchenka-gucio-duzy-palnik-gaz-na-butle-22-cm-i1875666217.html

tutaj podobny ale jest napisane najlepiej korzystać z butli 2,3kg. a co może być kiedy 5kg podłączę?

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. mam w garażu 3 palniki nakręcane na butle 2kg czy mając butlę 5kg mogę bez narażania zdrowia nakręcić na tę dużą i gotować na nim?? czy to bezpieczne??

wyższa butla ułatwia operowanie patelnią.. :)

TYLKO CZY TO BEZPIECZNE i MOŻLIWE?

 

znalazłem w allegro podobny palnik i napisane jest 2,3,5kg ale czy to prawda???

http://allegro.pl/tu...1885778896.html

 

Ciśnienie gazu w butlach 2 i 5 kg jest takie samo gwint do podłączenia zdaje się też

 

więc nie powinno być problemu. Kuchenki turystyczne mają wbudowaną redukcję ciśnienia wewnątrz korpusu.

 

 

Opis z allegro wydaje się jak najbardziej prawidłowy :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest redukcja ciśnienia? Jeśli chodzi o reduktor ciśnienia to nie spotkałem się z nim w kuchence turystycznej zlosnik.gif. W kuchenkach turystycznych mamy po prostu dyszę z dużo mniejszym otworem niż w kuchenkach przystosowanych do ciśnienia 30, 37, 50 mbar. Różnica taka że kuchenek turystycznych nie powinno się używać w zamkniętych pomieszczeniach.

Ciśnienie w butli zależy od składu mieszanki (prężności ich par) i temperatury otoczenia w którym znajduje się butla ok.gif.

Podsumowując ja nie widzę przeciwwskazań do stosowania palnika na butli 5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to super. bo już się obawiałem aby ugotować coś poza budką (bo nie zamierzam w nowej budce smażyć) musiał bym kupować kuchenkę lub grila gazowego. :)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. jeszcze pytanie kto pierwszy na wiosnę próbuje podpalić mój palnik (działał bez zarzutu na 2kg butli)?? :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

odpowiadajac w temacie - mozna tylko po co ? czy taki palnik jest wygodny do gotowania ? nie lepiej wydac 87 pln i kupic kuchenke dwu-trzy palnikowa? chodzi mi o komfort gotowania :)

 

taka kuchenka spokojnie wystarczy :)

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez radwan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest redukcja ciśnienia? Jeśli chodzi o reduktor ciśnienia to nie spotkałem się z nim w kuchence turystycznej zlosnik.gif. W kuchenkach turystycznych mamy po prostu dyszę z dużo mniejszym otworem

 

Oj się czepiasz. Użyłem prostego języka zrozumiałego dla wszystkich :ee:

 

 

i o reduktorze nic nie pisałem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to super. bo już się obawiałem aby ugotować coś poza budką (bo nie zamierzam w nowej budce smażyć) musiał bym kupować kuchenkę lub grila gazowego. :)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. jeszcze pytanie kto pierwszy na wiosnę próbuje podpalić mój palnik (działał bez zarzutu na 2kg butli)?? :swiety:

 

Dooooooooobra ja mogę zaryzykować ale nie w moim przedsionku i nie w mojej budzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. czyli już wiemy że można nakręcić i odpalić palinik. :) uda się... taką mam cichą nadzieje że kemping na którym będziemy z macieku nie wyleci w powietrze hahah..

Radwan odpowiadając na Twoje pytanie po co skoro można kupić kuchenkę.. - otóż prosto skoro jak pisałem w poście pierwszym posiadam dwa palniki to po co mi kupować i płacić dodatkowo PLN za kuchenkę??? i tu moje pytanie Po CO??? hihi..

Jeżeli coś mam to chcę to wykorzystać.. prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

po co ? dla wygody i bezpieczenstwa osoby ktora bedzie na tych palnikach gotowac :)

 

bo nie porownasz chyba stabilnosci garnka ,czajnika czy patelni na takim palniku zamocowanym na butli do postawionych na kuchence :)

 

fakt ze jezeli potrzebujesz tylko jeden palnik to taka kuchenka w 100% spelni Twoje oczekiwania .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.