Skocz do zawartości

Olej


Knaus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam ducato 2 - 1997 r 1,9 Turbo z zabodowa Campera.

Przejechane 84.000 km - mam ksiazke pojazdu regolarnie stemplowana.

 

Problem ::::

 

Stal u poprzedniego wlasciciela ponad 2 lata - potem ja go kupilem i teraz mam problem ::: po przejechaniu 700 KM zezarl 2 litry oleju.

W servisie mowili mi,ze na 1000 km jak zezre 1 litr - to mozna powiedziec,ze jest jeszcze ok,ale on bieze wiecej.....

 

Co sie z nim dzieje ???

 

Wiekszosc mechanikow twierdzi,ze od stania poprzyklejaly sie pierscienie w rowkach tlokow.....

 

dzieki

 

Tycek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci kolego zdiagnozować silnik.

 

W pierwszej kolejności ciśnienie w cylindrach tzw. kompresja.

 

Z tego co ja wiem to pierścienie olejowe "przyklejają" się do rowków po przegrzaniu anie po długim staniu. Chyba okres nie używania nic nie ma do rzeczy. Jeśli były sprężyste przed ostatnim zagaszeniem to w tej pozycji pozostały do kolejnego odpalenia i czy to trwało rok dwa czy pięć nie powinno mieć żadnego znaczenia. Pierścienie Garsteckiego zapiekają się albo po dużym a w przypadku tego silnika ogromnym przebiegu albo po przegrzaniu.

 

Ja bym szukał powodu brania oleju w innym miejscu. Masz kolego TD czyli masz turbo które mogło dostać sztycha podczas stania. Turbosprężarki uszkadzają się przez powolną "dziadkową" jazde, turbo żeby pracowało dobrze musi mieć obroty i smarowanie. Zamulanie czesto prowadzi do zacierania turbo i do uszkodzenia uszczelnień co owocuje pochłanianiem oleju w dużych ilościach.

 

Kolejnym powodem brania oleju mogą być gumki na zaworach, uszczelniacze zaworów to elementy gumowe które pod wpływem upływającego czasu parcieją i przepuszczają co powoduje że po trzonku zaworu ścieka olej do komory spalania. Często uszkadza się te elementy też podczas przegrzania na autostradzie.

 

Mówiąc po mojemu: Chłopie, powodów może być mnóstwo i książke można na ten temat napisać.

 

A może on poprostu gdzieś cieknie a Ty tego nie widzisz?

A dymi jak zapali? dymi na ciepłym? czy w turbo jest olej?

Czy faktycznie ma ten deklarowany przebieg? Poprzedni właściciel nie miał problemu z olejem?

 

Jeśli on faktycznie żre 2l oleju na 700km to nigdzie się nim nie wybieraj bo w chwili nie uwagi zatrzesz silnik i tyle z niego będzie.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci kolego zdiagnozować silnik.

. Masz kolego TD czyli masz turbo które mogło dostać sztycha podczas stania. Turbosprężarki uszkadzają się przez powolną "dziadkową" jazde, turbo żeby pracowało dobrze musi mieć obroty i smarowanie. Zamulanie czesto prowadzi do zacierania turbo i do uszkodzenia uszczelnień co owocuje pochłanianiem oleju w dużych ilościach.

 

Przy tak dużym zużyciu oleju zacznij od doładowania.

Jeżeli "z komina wali mocno na niebiesko" przy obciążeniu to jest to bardzo prawdopodobne.

Powodzenia :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady - wlasnie wrocilem od mechanika i po zdjeciu szlauchu z tej aluminiowej gardzieli od Turbo( nad glowica) okazalo sie,ze jest tam brudny olej - wiec zaraza padla mi na Turbo.

 

Slyszalem,ze mozna je wymontowac i dac do regeneracji........ile to kosztuje ?? i czy sie oplaca.

 

dzieki

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady - wlasnie wrocilem od mechanika i po zdjeciu szlauchu z tej aluminiowej gardzieli od Turbo( nad glowica) okazalo sie,ze jest tam brudny olej - wiec zaraza padla mi na Turbo.

 

Slyszalem,ze mozna je wymontowac i dac do regeneracji........ile to kosztuje ?? i czy sie oplaca.

 

dzieki

 

Pozdrowienia

 

Jeżeli jest ze stałą geometrią to z tego co wiem to się opłaca. Tylko poszukaj speca z dobrą opinią.

Nie wszyscy potrafią to dobrze wykonać. Powodzenia :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.