Skocz do zawartości

Przyczepa Hobby Prestige


hakembery

Rekomendowane odpowiedzi

Poproś o więcej zdjęć w tym narożników i okolic wszystkich otworów dachowych.

Zastanawia mnie to że sprzedający pisze że na wyposażeniu jest bojler na ciepłą wodę a wszystkie krany są tylko na wodę zimną ( no chyba że non-stop leci ciepła woda ) :hmm:

Model rocznikowo się zgadza.

A jaka jest MW i DMC tej przyczepy ?

A przedsionek ?

Rok,firma,model ?

Mam nadzieję że że nie jest w kolorze brązowo-pomarańczowym co by świadczyło o tym że ma on tyle lat co przyczepa :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady dzwoniłem do gościa i był na tyle uczciwy że powiedział że kiedyś ktoś nie zamkną okna i przednia ściana jest wygniata do tego stopnia że okno przednie jest ruchome muszę szukać dalej ale wszystkim dziękuje za cenne rady pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział że kiedyś ktoś nie zamkną okna i przednia ściana jest wygniata do tego stopnia że okno przednie jest ruchome

 

tak już poza tematem tej konkretnej - jest to możliwe ?

jak raz się wlała woda to szkód nie powinno być, może jakiś zaciek :hmm:

zgiła ściana to efekt długotrwałego działania wody, czyli jakaś nieszczelność, skoro wokół okna to listwa nad oknem, lub uszczelka okna :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz przyczepę od Pana Darka, który na tym forum jest polecany:

 

http://moto.allegro....1882175804.html

 

fakt, inny układ i cena, no ale przynajmniej z uczciwych rąk

 

Osobiście do oferty polecanego na forum niejakiego p. Darka byłbym co najmniej wielce ostrożny. Przeczytałem starannie polecaną ofertę i widzę dużo kadzenia i nie wiem dlaczego i po co kupujący ma się zgłaszać do Urzędu Skarbowego. Ponadto mowa o wielokrotnych przreróbkach instalacji elektrycznej , a nawet wtyczkę 7 pin proponuje się przedstawić jako super ofertę. W/g mojego rozeznania Hobby z tych lat powinna mieć oryginalną instalację na 13 pin z uwagi na bogate wyposażenie (szczególnie lodówka). Ciekawe jak wygląda problem, w cepce z tego roku, podłogi, szczelności okien, ścian, instalacji gazowo-wodnej,trwałość plastykowych akcesorii itp. Sprzedający wypowiada się o wszystkim w samych superlatywach. Tylko gratulować, że tej przyczepki nie naruszył ząb czasu.Pozdrawiam. E.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do oferty polecanego na forum niejakiego p. Darka byłbym co najmniej wielce ostrożny. Przeczytałem starannie polecaną ofertę i widzę dużo kadzenia i nie wiem dlaczego i po co kupujący ma się zgłaszać do Urzędu Skarbowego. Ponadto mowa o wielokrotnych przreróbkach instalacji elektrycznej , a nawet wtyczkę 7 pin proponuje się przedstawić jako super ofertę. W/g mojego rozeznania Hobby z tych lat powinna mieć oryginalną instalację na 13 pin z uwagi na bogate wyposażenie (szczególnie lodówka). Ciekawe jak wygląda problem, w cepce z tego roku, podłogi, szczelności okien, ścian, instalacji gazowo-wodnej,trwałość plastykowych akcesorii itp. Sprzedający wypowiada się o wszystkim w samych superlatywach. Tylko gratulować, że tej przyczepki nie naruszył ząb czasu.Pozdrawiam. E.T.

 

"W trakcie pierwszej rejestracji sprowadzonych przyczep kempingowych nie

ma potrzeby wizyty w Urzędzie Celnym i Urzędzie Skarbowym jak również

od przyczep kempingowych nie pobiera się opłaty recyklingowej."

jednak wiem że niektóre WK wymagają papieru że przyczepa jest zwolniona, pewnie o to chodzi :niewiem:

 

gdzie tam masz tekst o przeróbkach instalacji ? chyba nie zamontowanie gniazda ?

 

co do wtyczki 7pin, to jak widać dość popularna sprawa w NL, bo sporo przyczep tak ma :niewiem:

 

nie wiem w jakim stanie jest ta przyczpa, trza by jechać i oglądnąć, ale wiem że miewa przyczepy w bdb stanie

moja też jest od tego sprzedawcy, stan powiedzmy zadowalający po 21latach,

a na tle innych hobby z tego rocznika rzekł bym bdb (oglądałem w komisach, dzury w rogach na wylot)

 

co do opisu się zgadzam, fantazja troszkę poniosła :-]

ale to chyba najmniej istotna sprawa przy kupnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu czegoś nie rozumiem.

Kolega NINED (witam) zawitał do nas 2-3 tygodnie temu. Prawdopodobnie nie wie, że od tego sprzedającego tu w tym miejscu (forum) zakupiono conajmniej kilka przyczep. Nikt nie zgłaszał, że stan jest niezgodny z opisem. Opis - owszem "ubarwiony", ale zgodny ze stanem faktycznym.

 

Kolego Nined - kupujący ma prawo poznać stan faktyczny budki. W tym względzie staramy się tutaj pomagać. Niezależnie od sprzedawcy.

 

Natomiast prawem sprzedającego jest dokonywać fantastycznych opisów sprzedawanego przedmiotu. Jeżeli "kadzenie" wg Ciebie jest powodem do "ostrożności", to w takim razie przestańmy kupować w sklepach/salonach. Bo przecież tam jest głównie kadzenie. Rolą kupującego jest zignorować "ozdobniki" i czytać informacje rzeczowe.

 

Jestem pewien, że gdyby Pan Darek (niejaki) napisał w ogłoszeniach na forum, że ściągnął kolejną przyczepkę Hobby, napisał w kilku zdaniach: model, rocznik, dmc i cenę plus fotki - na pewno znaleźliby się chętni do jej obejrzenia, być może kupienia.

 

Allegro rządzi się swoimi prawami, a osoby kupujące bardzo często zwracają uwagę na opis.

 

Nie znam osobiście Pana Darka, ale zdarzało mi się oceniać Jego przyczepki via forum/PW. Czasami coś znalazłem, czasem do niczego nie mogłem się przyczepić. Oglądałem natomiast w realu budki przez niego sprzedane i rozmawiałem z właścicielami. Czytałem również opisy klientów kórzy u niego budki kupili. Nikt nie zarzucał mu kłamstwa, naciągania. Nikt też nie płakał, że kupił złom. Budki jak na swój rocznik były zawsze w stanie ponad przeciętnym/bardzo dobrym. To oni (Ci, którzy nabyli przyczepy u tego sprzedawcy) polecają go innym. Pan Darek tutaj nie pisze (przynajmniej nie pisał).

 

W związku z tym - (statystyka nie kłamie) - warto zainteresować się tą przyczepą, bo jest duża szansa, że kolejne Hobby będzie w dobrym stanie.

Oczywiście - powyższe nie zwalnia od czujności przy oględzinach.

 

Ale to co Kolega NINED napisał bez znajomości tematu i okoliczności - jest co najmniej nie fair. Może też być zabiegiem deprecjonującym popularnego na forum sprzedawcy. Ktoś kto lubi bawić się w "teorie spiskowe" może zadać pytanie: "czyżby ukryta konkurencja?".

 

Hakembery - od jednego otwarcia okna na deszczu przednia ściana nie pognije. Po prostu budka ciekła i dlatego jest pognita. Nie daj sobie czegoś takiego wmawiać.

Wiczorem mogę (jak znajdę chwilę, bo ostatnio mam ich mniej) rzucę okiem na tą linkowaną. Pan Darek czy też inny - każdemu zdarzy się ściągnąć szrota.

 

A co do wizyty w US, sprzedawca zaznaczył, że istnieje możliwość, ze On zarejestruje budkę na siebie i sprzeda ją na polskich tablicach. Wtedy niezbędna będzie wizyta w US celem dokonania opłaty 2% z tytułu CCP (Czynności Cywilno-Prawne). Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

Jest również możliwość zarejestrowania przyczepy po jej oględzinach przez kupującego i wpłaceniu przez niego zaliczki. Wówczas kupującemu pozostanie wizyta w swoim Urzędzie Skarbowym i Wydziale Komunikacji celem przerejestrowania przyczepy.

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jako że byłem ostatnim kupującym u Pana Darka mam obowiązek dodania kilku zdań

O tym że to ten Pan DArek dowiedziałem się później.

Przyczepa zgodna z ogłoszeniem, dwie i pół godziny oglądania i nic???? do tej pory nie wierzę i czekam na jakąś niespodziankę

Dodatkowe fotki jak najbardziej do uzyskania (gfizyk świadkiem - były szybko) i gfizyk oceniał na podstawie zdjęć

Dodatkowo zrobiliśmy badanie technicznie wspólnie ze sprzedającym by było ok

O ciekawostkach związanych z użytkowaniem i eksploatacją nie wspominam - dużo się dowiedziałem

a że z natury i doświadczenia jestem nieufny (niestety - życie ) to nadal nie wierzę

Dokumenty łącznie z fakturą zakupu przez holenderskiego właściciela dostałem więc mogę polecić sprzedającego

Nieważne - chodzę codziennie i oglądam przyczepę i szukam dziury w całym i nie mogę znaleźć.

o historii z kupnem mogę opowiadać w formie anegtoty - bo się dzialo

Napewno szukając zachować należy dużo idącą ostrożność i nieufność ale trzeba pojechać i zobaczyć.

A znając Pana Darka "karawanignowiec" warto nawet porozmawiać

Gfizyk miałeś obejrzeć na żywo i co???????:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.