Jump to content

Nr Vin

szczypek73
 Share

Recommended Posts

witam potrzebuje znaczenie nr vin do przyczepy marki hobby :slina:

A tyś się uparł na rozpracowanie Hobbitki, według tabel rocznik się zgadza i kraj pochodzenia pewnie

wyjdzie Niemcyhehe%281%29.gifhehe%281%29.gifhehe%281%29.gifhehe%281%29.gif

Ale dzięki za temat bo teraz jestem pewny, że moja jest z 2001 roku :dzieki:

• 2 weeks later...

A ja jeszcze zaproponuję coś takiego:

http://www.analogx.c...nts/vinview.htm

Przy zakupie przyczepy zrobiłem sobie zdjęcie zaczepu, vin przepisałem i podaje mi wszystko co znajdzie. Przy okazji - polskie strony mają znacznie mniej informacji i żądają za nie opłaty. Tu jest wszystko opisane za free. Nie ma natomiast informacji o ewentualnej kradzieży i historii, co podobno oferują nasze strony. Mam jednak pewną wątpliwość - jeśli nasze strony mają problem z określeniem nawet kraju pochodzenia na podstawie VIN, to raczej historii też nie pokażą. Nawet w wersji płatnej.

I jeszcze tu: http://www.vindecoder.net/

Przy okazji, czy ktoś mógłby jeszcze sprawdzić, bo mi zeznaje błędną sumę kontrolną. Zresztą nie przy pierwszej przyczepie. Może dla przyczep powinna być liczona inaczej?

Edited by Michalc3 (see edit history)

Przy okazji, czy ktoś mógłby jeszcze sprawdzić, bo mi zeznaje błędną sumę kontrolną. Zresztą nie przy pierwszej przyczepie. Może dla przyczep powinna być liczona inaczej?

a jak to sprawdzić ?

u mnie wychodzi tak

1 W Europe

Country: 1-2 WH Germany

Manufacturer: 2-3 HB Hobby Wohnwagenwerk

Model Specific: 4-8 10F05 Unknown

Check Digit: 9 5 Valid

Year: 10 0 Unknown

Assembly Plant: 11 F F

przy roku się wysypuje bo "0" nie występuje w dekoderach :bzik:

0 może oznaczać rok 1990 :hmm:

konrad_b u Ciebie jest OK Check Digit: 9 5 Valid - znaczy poprawny.

Effendi, a nie jest tak, że masz przyczepkę jeszcze z lat, kiedy VIN miał inną strukturę (czyt. jeszcze nie był VIN)? Wtedy na tej pozycji masz oznaczenie, które dzisiaj oznacza zupełnie inny rocznik.

Dzięki.

podaję za http://www.data.com....fotech/vin.html Zero w tym wykazie nie występuje, zaś A jest już 2 razy :-) 2011 nie występuje (przypuszczam, że się zapętla i już powinno być B. Czyli te numery w przyczepach też mają pewne niezgodności - standard nie do końca jest ustandaryzowany :niewiem:

Sorki, tabelka się nie chce zmieścić - krzaki wychodzą - proszę o sprawdzenie pod wskazanym linkiem - tam jest tabelka z opisanymi latami produkcji - cyfra 10-ta. Przepraszam

Edited by Michalc3 (see edit history)

konrad_b u Ciebie jest OK Check Digit: 9 5 Valid - znaczy poprawny.

Effendi, a nie jest tak, że masz przyczepkę jeszcze z lat, kiedy VIN miał inną strukturę (czyt. jeszcze nie był VIN)? Wtedy na tej pozycji masz oznaczenie, które dzisiaj oznacza zupełnie inny rocznik.

Dzięki.

Michał! VIN mam w przyczepie i DR taki sam, ( czyli przyczepka pochodzi z lat, gdy było on już nadawany ) - problem jest chyba w czymś innym - jak wpisałem VIN od samochodu to producenta, kraj dekoduje prawidłowo natomiast rok produkcji niewłaściwie i samochód też mam młodszy