Skocz do zawartości

Nr Vin


szczypek73

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A ja jeszcze zaproponuję coś takiego:

http://www.analogx.c...nts/vinview.htm

Przy zakupie przyczepy zrobiłem sobie zdjęcie zaczepu, vin przepisałem i podaje mi wszystko co znajdzie. Przy okazji - polskie strony mają znacznie mniej informacji i żądają za nie opłaty. Tu jest wszystko opisane za free. Nie ma natomiast informacji o ewentualnej kradzieży i historii, co podobno oferują nasze strony. Mam jednak pewną wątpliwość - jeśli nasze strony mają problem z określeniem nawet kraju pochodzenia na podstawie VIN, to raczej historii też nie pokażą. Nawet w wersji płatnej.

 

I jeszcze tu: http://www.vindecoder.net/

 

Przy okazji, czy ktoś mógłby jeszcze sprawdzić, bo mi zeznaje błędną sumę kontrolną. Zresztą nie przy pierwszej przyczepie. Może dla przyczep powinna być liczona inaczej?

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, czy ktoś mógłby jeszcze sprawdzić, bo mi zeznaje błędną sumę kontrolną. Zresztą nie przy pierwszej przyczepie. Może dla przyczep powinna być liczona inaczej?

 

a jak to sprawdzić ?

 

u mnie wychodzi tak

1 W Europe

Country: 1-2 WH Germany

Manufacturer: 2-3 HB Hobby Wohnwagenwerk

Model Specific: 4-8 10F05 Unknown

Check Digit: 9 5 Valid

Year: 10 0 Unknown

Assembly Plant: 11 F F

 

przy roku się wysypuje bo "0" nie występuje w dekoderach :bzik:

0 może oznaczać rok 1990 :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b u Ciebie jest OK Check Digit: 9 5 Valid - znaczy poprawny.

 

Effendi, a nie jest tak, że masz przyczepkę jeszcze z lat, kiedy VIN miał inną strukturę (czyt. jeszcze nie był VIN)? Wtedy na tej pozycji masz oznaczenie, które dzisiaj oznacza zupełnie inny rocznik.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaję za http://www.data.com....fotech/vin.html Zero w tym wykazie nie występuje, zaś A jest już 2 razy :-) 2011 nie występuje (przypuszczam, że się zapętla i już powinno być B. Czyli te numery w przyczepach też mają pewne niezgodności - standard nie do końca jest ustandaryzowany :niewiem:

 

Sorki, tabelka się nie chce zmieścić - krzaki wychodzą - proszę o sprawdzenie pod wskazanym linkiem - tam jest tabelka z opisanymi latami produkcji - cyfra 10-ta. Przepraszam

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b u Ciebie jest OK Check Digit: 9 5 Valid - znaczy poprawny.

 

Effendi, a nie jest tak, że masz przyczepkę jeszcze z lat, kiedy VIN miał inną strukturę (czyt. jeszcze nie był VIN)? Wtedy na tej pozycji masz oznaczenie, które dzisiaj oznacza zupełnie inny rocznik.

 

Dzięki.

 

Michał! VIN mam w przyczepie i DR taki sam, ( czyli przyczepka pochodzi z lat, gdy było on już nadawany ) - problem jest chyba w czymś innym - jak wpisałem VIN od samochodu to producenta, kraj dekoduje prawidłowo natomiast rok produkcji niewłaściwie i samochód też mam młodszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.