Skocz do zawartości

DMC 1200kg - duza przczepa - co byscie polecili?


witomin

Rekomendowane odpowiedzi

Może, ale nie przekonują mnie domorosłe autorytety mające wielkie mniemanie o sobie. Takich wokół jest sporo. Przepraszam, ale odbiegamy od tematu, który jest ciekawy. Kolega Gfizyk nie ma o nim pojęcia bo nie jeździł zastawem powyżej lub w okolicach 3,5 tony.

 

Swoją drogą i w temacie. DMC przyczepy 1200 kg to wcale nie jest tak dużo. W tym przedziale jest sporo przyczep pięciometrowych więc wybór jest spory.

 

Tak, koledzy mają rację, to nie miejsce na taką dyskusję. Ze swojej strony przepraszam:)

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kajman - i tu się mylisz. Mój zestaw ma dokładnie 3570kg. Ale oczywiście - masz pewnie rację.

co więcej - w temacie przepisów ruchu drogowego - posiadam dość bogatą wiedzę w związku z pracą. Ale ty pewnie masz rację.

Sugeruję czytać dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajman - nie chcę się chwalić, bo nie o to chodzi, ale z racji zawodu muszę znać się na:

- technice motoryzacyjnej,

- aktualnych przepisach ruchu drogowego oraz innych ustawach z zakresu motoryzacji (warunki homologacji, dopuszczenia do ruchu, etc ),

- ubezpieczenia (w szczególności OC - czyli ustawa - nie tylko w temacie komunikacyjnego, oraz OWU jednego z większych towarzystw),

- umiejętność kosztorysowania napraw pojazdów,

Na przyczepkach poznałem się remontując swoją. Dodatkowo nauczyłem się na forum pracować na zdjęciach.

Niestety musiałem zdawać na BE (ale i chciałem), tak samo jak musiałem poznać osobiście viaTolla - ze względu na zestaw.

 

Głównie w tych tematach się wypowiadam.

 

PS

Na nauczyciela się nie nadaję. Bo jestem zbyt nerwowy.

Myślę, że zima i brak wyjazdów negatywnie wpływa na nasz humor, ale nie przesadzajmy.

 

A wracając do tematu - mój Knaus ma 450 mieszkalnej. Ma dmc 1100kg. Rok, dwa lata młodsze ważyły już 1200-1300kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie małej i ciasnej przyczepy tylko ze względu "bo to pierwsza" jest bez sensu.Sam taką kupiłem i po jednym sezonie sprzedałem, nie widze różnicy w holowaniu przyczepy 4m a 6m, zestaw to zestaw i zawsze są jakieś ograniczenia.Jak już jade z ogonem to na miejscu chce mieć odpowiednie warunki wypoczynku,czego niestety mała przyczepa nigdy nie zapewniJesli ktoś planuje wypoczynek i podróze po kraju to niestety trzeba liczyć się z DMC przez głupi pomysł z opłatami.Manewrowanie na kempingu nie jest zbyt istotne ,sam jeźdze na ciasny i mieszcze się nawet z moim samochodem, oczywiście przy dwuosiowej będa większe problemy.

dużo wiekszym problemem jest szerokośc przyczepy , ja mam 2.3 i raczej nie zmienię na 2.5 ponieważ już moją jazda jest "na zapałki".

Pewnie sam będe musiał wozić Viatoll bo zamkną mi ostatnią drogę do granicy (obwodnica w połowie oddana)

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk:- Dziękuję za wyjaśnienie. Może zmienię zdanie o Tobie, ale nie w tym rzecz. Gdzieś wyczytałem, że ładnie grasz na gitarze i to jest argument żeby Cię polubić. Tego też będę się trzymał:)

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę późno, ale koledzy tu dyskutują o pojazdach, jakie mają DMC, możliwości ciągnięcia, a koledzy popatrzyli na wątek:

http://forum.karawaning.pl/topic/3648-jakie-auto-ile-pociagnie/ ?

Pytam, bo wśród wymienionych tam pojazdów jest coś, co spełnia Wasze wymagania, a czym sam jeżdżę Kia DMC 1970, czyli poniżej 2 t i DMC przyczepy 1500, czyli to, czego szukaliście. Kolega Sizy napracował się, żeby w jednym miejscu były spisane wszystkie możliwości posiadanych przez forumowiczów holowników, a koledzy takim źródłem wiedzy gardzą :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę późno, ale koledzy tu dyskutują o pojazdach, jakie mają DMC, możliwości ciągnięcia, a koledzy popatrzyli na wątek:

http://forum.karawan...-ile-pociagnie/ ?

Pytam, bo wśród wymienionych tam pojazdów jest coś, co spełnia Wasze wymagania, a czym sam jeżdżę Kia DMC 1970, czyli poniżej 2 t i DMC przyczepy 1500, czyli to, czego szukaliście. Kolega Sizy napracował się, żeby w jednym miejscu były spisane wszystkie możliwości posiadanych przez forumowiczów holowników, a koledzy takim źródłem wiedzy gardzą :nono:

 

To podstawowe źródło wiedzy. Przed zmianą holownika dokładnie je przestudiowałem. Sam również wpisałem tam dane aut:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę późno, ale koledzy tu dyskutują o pojazdach, jakie mają DMC, możliwości ciągnięcia, a koledzy popatrzyli na wątek:

http://forum.karawan...-ile-pociagnie/ ?

Pytam, bo wśród wymienionych tam pojazdów jest coś, co spełnia Wasze wymagania, a czym sam jeżdżę Kia DMC 1970, czyli poniżej 2 t i DMC przyczepy 1500, czyli to, czego szukaliście. Kolega Sizy napracował się, żeby w jednym miejscu były spisane wszystkie możliwości posiadanych przez forumowiczów holowników, a koledzy takim źródłem wiedzy gardzą :nono:

 

Masz rację, to prawda, może zbyt pobieżnie przeglądałem.

Usprawiedliwię się jednak tym, że każdy z nas, ma swoje ulubione marki, a na inne najzwyczajniej nie patrzy.

Dałeś mi do myślenia, biorę to pod rozwagę :ok: przemyślę smirk%281%29.gif

 

To podstawowe źródło wiedzy. Przed zmianą holownika dokładnie je przestudiowałem. Sam również wpisałem tam dane aut:)

 

Będę czytał :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.