Jump to content
Sign in to follow this  
dani

Przedsionek

Recommended Posts

dani

Witam mam do karawaningowców pytanko kupiłem kamping Wilk 5,30 rocznik 1981

nie wiem jaki jest obwód przedsionka stary przedsionek jest dość sfatygowany chcę zakupić na allegro nowszy .Kamping jest nad morzem a ja mieszkam w okolicy Bielska-Białej nie mam możliwości zmierzenia proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!!! Być może odwdzięcze się w przyszłości :bzik:

Wojtek

Musisz zmierzyć długość listwy w którą się wciąga przedsionek i dodać do tego 2 długości od końca listwy do ziemi.Oczywiście może być trochę tolerancji m.in.po to są fartuchy przy przedsionku.Możesz również zmierzyc stary przedsionek.

Wojtek

Przepraszam niezbyt dokładnie przeczytałałem.Jeżeli nie możesz zmierzyć to będzie kłopot.Ja mam przyczepę 5,5 m długości i przedsionek kupowałem 9,75 m,dowiedz się przynajmniej o długość przyczepy.Idealnie jak by ją ktoś zmierzył tak jak to opisałem powyżej.Pozdrawiam.

CamperDiem

przedsionek ok. 950 cm będzie pasował

w moim dethleffsie 5,3 m producent podaje umlaut 945 cm bodaj

Tomii

Tak ogólnie bardzo często jeśli chodzi o przedsionek sprawdza się wzór:

długość przyczepy + 4m

Czyli w tym przypadku:

5,3 + 4 = 9,3 m

Spokojniejszy jednak będziesz jak zmierzysz, lub ktoś Ci zmierzy obwód :bzik:

Marcin

Witam, ja poszedłem na łatwiznę i kupiłem w hipermarkecie pawilon ogrodowy 2,4m x 2,4m wraz ze ściankami. Dostawiam go blisko do przyczepy i git. Nie jest to mój pomysł tylko podpatrzony na kempingach w Chorwacji. Możesz też spróbować:bzik:

elaola

Ten pomysł jest dobry , ale tylko wtedy gdy nie wieje wiatr.

Widziałam na campingu jak w czasie porywistego wiatru taki pawilon został poderwany /przez silny wiatr/i wylądował parę metrow dalej.

Normalny przedsionek trzyma się jednak przyczepy.

A swoją drogą my w swojej wiekowej niewiadówce też mamy przedsionek wysłużony i jak nie da się go więcej używać,to zdecydujemy się na wiatę.

Nowy przedsionek kosztuje chyba więcej niż nasza przyczepa.

Jedynie trzeba będzie pomyśleć jak taką wiatę przymocować do przyczepy,żeby nie było niespodzianek w razie niepogody.

Serek

...pawilon ogrodowy ,możesz spróbowac przyczepic do orginalnej rynienki w przyczepie(niewiadówce), widziałem na allegro takie mocowania, i w Tam-ie też za pare złotych do tego kawałki rurek , trójniki, objemki plastikowe np. z rurek pcv, i gotowe i nie odleci przy mocnym wietrze :bzik: . Ja własnie nad czyms takim mysle do swojej przyczepki , ale z drugiej strony przyczepy, bo przedsionek to ja mam :bzik: .

Tomii

Po sezonie można znaleźć na allegro używane przedsionki do niewiadówek w stosunkowo rozsądnych cenach :bzik:.

U mnie namiot ogrodowy wytrzymał 3 dni więc w sumie szkoda pieniędzy no coś takiego :bzik:.

Sowa_77

Mam stary przedsionek,ale nie wygląda on za ciekawie.

Po sezonie to nie będzie mi potrzebny.

Pytałem,czy ten który pokazałem będzie pasował do niewiadówki.

Tomii
Pytałem,czy ten który pokazałem będzie pasował do niewiadówki.

Raczej wątpliwe, żeby pasował :bzik: poza tym cena wcale nie jest szalenie atrakcyjna.

marek
Mam stary przedsionek,ale nie wygląda on za ciekawie.

Po sezonie to nie będzie mi potrzebny.

Wiesz stelaż zostaw a zamów samo poszycie takie same rozmiary.Jest kilka firm na naszym rynku które się tym zajmują.

Sowa_77

Gdybym miał kupować,to razem ze stelażem,stary jest aluminiowy i strasznie brudzi,a poza tym brakuje 2 krótkich rurek,tych do tego małego daszka.

Marcin
Jedynie trzeba będzie pomyśleć jak taką wiatę przymocować do przyczepy,żeby nie było niespodzianek w razie niepogody.

Tez nad tym myslalem, zdecydowalem ze doszyje do jednej scianki daszka ortalion wykonczony linka wspinaczkowa, tak aby pasowal do rynienki w przyczepce. Powinno wytrzymac, nawet silny wiatr. Poza tym do rurek dorobilem solidne dlugie szpilki i mam nadzieje, ze wiatr ich nie ruszy. Na razie na probe stawialem bez mocowania do przyczepy.

P.S. przepraszam za pisownie, ale wlasnie przepadly mi wszystkie polskie znaki