Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

I jak tu nie wierzyć że picie czy wąchanie denaturatu szkodzi.... Aleś sobie zrobił wroga! Na trzeźwo pewnie byś zauważył że tu Arków jak.... Jacków. Z drugiej strony - ja dziś tylko kawka, a i tak dopiero po chwili kapnąłem...

 

Pisz bracie PW do kolegi, błagaj o przebaczenie, oferuj darmowe malowanie podwozia (może tym go ułaskawisz). Łatwo nie będzie, bo Arki to ciężkie typy.....

 

 

Pozdrawiam wszystkich Arków,

Arek który miał już nie pisać o cnotach niewieścich żon własnych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padlo pytanie koguta o wage "fabrycznych blaszaków", prosze bardzo Poessl 4family z 2000r wazy na pusto 2850 a DMC 3250..a nie jest na ramie i jest krotszy (jedyna roznica in plus - jest wyzszy ale o budke z plastiku)... wiec wynik o 200 kg wiecej na Iveco to swietny rezultat. Sledząc temat i ilosc przerobek spodziewalem sie 3200-3300. Jedyne co bym zmienil to wlasnie wysokosc... ale kto wie ile by to wtedy wazylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padlo pytanie koguta o wage "fabrycznych blaszaków", prosze bardzo Poessl 4family z 2000r wazy na pusto 2850 a DMC 3250..a nie jest na ramie i jest krotszy (jedyna roznica in plus - jest wyzszy ale o budke z plastiku)... wiec wynik o 200 kg wiecej na Iveco to swietny rezultat. Sledząc temat i ilosc przerobek spodziewalem sie 3200-3300. Jedyne co bym zmienil to wlasnie wysokosc... ale kto wie ile by to wtedy wazylo.

 

 

 

2850 kg !!!!!!!!!!! jak na takie auto i zrobione tylko ze sklejki lekkiej to moim zdaniem sporo .... może one nie są tak naprawdę robione tylko z lekkich materiałów ???? to by były jaja ...:swiety:

 

 

 

Patrząc na takie dane coraz bardziej Ivona mi się podoba i ciągle jest metr dłuższa od "braci" kamperów ....

 

 

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam pamiętaj że ty jeszcze nie masz gotowego produktu o raczej mu nie odejmiesz a dołożysz

czy masz juz markizę na aucie która lekka przecież nie jest

 

ktoś gdzieś kiedyś pisał że na zabudowie ze sklejki lekkiej zaoszczędził by 70 kg w porównaniu z tańszą płytą meblową więdz niby nie dużo ale teraz pewnie by się przydało np na dodatkowy bagaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ...masz racje , że ważyć trzeba na końcu i te firmówki na końcu były ważone zapewne ....

 

 

Dziś biegałem po urzędach i ubezpieczalnaich , Ivona zarejestrowana i ubezpieczona , teoretycznie moge jechać do lasu ...gdyby tylko nie to , że nie jest skończona ....

 

Oglądałem to auto , posiedziałem w nim chwile .... typowe do pracy i z takim zamysłem było robione , syn właściciela jest mistrzem Polski w gokartach ... jeździli nim na zawody gdzie tylko sie dało ....

http://autotdi.otomoto.pl/mercedes-benz-sprinter-caravaning-316-cdi-C23091024.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2850 kg !!!!!!!!!!! jak na takie auto i zrobione tylko ze sklejki lekkiej to moim zdaniem sporo .... może one nie są tak naprawdę robione tylko z lekkich materiałów ???? to by były jaja ...:swiety:

 

 

 

Patrząc na takie dane coraz bardziej Ivona mi się podoba i ciągle jest metr dłuższa od "braci" kamperów ....

 

 

 

dziękuję

Na wagę owego Peossla wpływ niejaki mają:

 

 

- 2 dodatkowe aku po 100Ah

 

- dwa solary

 

- Zbiornik gazu

 

- w związku z podniesionym dachem - mebelki (szafki górne) zdublowane - piętrowe

 

- i część mebelków po przeróbce (dołożone elementy z płyty) - oryginały rzeczywiście z lekkiej sklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok: Kogucie gdzie znależ takiego szpeja, do opróżniania elektrycznego od czego ten siłownik :]

oj nieuważnie ktos czyta :miga: :miga: :miga:

 

 

 

o taki przykład :

 

 

http://allegro.pl/silownik-elektryczny-automat-bramy-f-300kg-szybszy-i2030870478.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo kurde sorry ,Świstak mówił ze mocny ale nie myślałem ze aż tak i coś przeoczyłem ten link do allegro.

jak się komuś omsknie montaż to zbiornika nie wyciągnie :skromny: na ulice przecież, chyba???:brawo: :brawo: :brawo: do tego to rure 100 można zakładać, ale mogłoby szklanki w zlewie wciągnąć:hehe: :hehe: :hehe:

a tak niewinnie wygląda pod IVONKĄ :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie wagi Ivonki, kiedyś pisałem o wadze BoXerka... Jak go kupowałem z zabudową ważył 2350kg, a DMC ma 3500kg. Był ważony z prawie pustym zbiornikiem paliwa, bez wody, z pustą butlą gazową. Już doszedł solar, dodatkowy aku 100Ah, z "grubszych rzeczy" dojdzie jeszcze markiza i nowa zabudowa łazienki. Liczę, że moje modernizacje dodadzą jeszcze 150kg. Do tego trzeba dodać 70l wody + 70l paliwa + 11kg gazu.

 

Adam, mam pytanie... Gość, od którego kupiłem BoXerka mówił mi o rozkładzie mas - prawa-lewa strona. Miejsca siedzące są po lewej, dlatego zbiorniki na wodę czystą i szarą dał z tyłu pod łóżkiem po prawej, po prawej też jest szafka z butlą gazową i za siedzeniem pasażera lodówka 35-40l.

 

Po przeróbkach zbiorniki na wodę szarą mam centralnie pod autem, ale zbiornik 70l na czystą trafi pod siedzisko po lewej. Wydaje mi się, że teraz lewą stronę będę miał bardziej obciążoną. Po prawej zostaje butla i lodówka =ok.50kg w sumie. Sytuację ratuje trochę solar umieszczony po prawej stronie dachu i markiza. Ich położenie (wysoko) powinno trochę wyrównać różnicę.

Czy wg Ciebie nie wpłynie to na prowadzenie auta?

Czy zastanawiałeś się u siebie nad rozłożeniem obciążenia?

Pozdrawiam i cały czas czytam temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz.... a kto to wie jak te masy sa faktycznie porozkładane ....? W moim mam pewnośc , że tylne resory są nowe , pomierzyłem go i wychodzi na to , że są równo ugięte więc nie ma co się martwić , popatrz u siebie czy prosto stoi , potem wsadź kogoś( 100 kg) na jakiś fotel i pomierz jeszcze raz odległości do ziemi z lewej i prawej ...

 

 

Pojeździłem dziś Ivoną ... lala prowadzi się piknie a w środku cos bzyka ... okazało się , że moskitiera w drzwiach dodatkowych wydaje ciulaste dźwięki , musze ja chyba mocniej naciągnąc ...

 

 

 

zrobiłem podświetlenie schodka , stara rurka od lampy przenośnej , w środku sklejka z naklejona taśma LED , przyczepiona pod progiem na trytytki ( tak to się u nas nazywa :swiety: ) , można regulować gdzie ma świecić bardziej i to światło fajnie sie odbija od przetłoczeń na blasze schodka .... zasilanie stałe razem ze schodkami wewnętrznymi .

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony mała podpowiedź - dodaj jeszcze ze 2 tretytki.... widzę, że użyłeś mocnych, ale wiesz jak jest, szkoda Twojej roboty - jakby miała lampka roztrzaskać się o ziemię...

 

wypowiem się jeszcze w temacie wagi - jak na tej długości bolid, wydaje się być super, jednak ze względów użytkowych może być gorzej.

 

Dla przykładu

 

Pusta Ivona - 3050

+ 4 dorosłych (min 250Kg)

+ 60litrów paliwa

+ 30litrów wody

+ 8 pak piwa (4kg)

+ 2 rowery (28kg)

+ markiza (40kg)

+ pełna lodówka (ok 10kg)

+ węże do wody, przewody elektryczne,

+ ciuchy, ewentualny laptop, telewizorek (15kg)

 

i tu w moich wyliczeniach doszedłem do 3,5 tony - wniosek mam jeden - biorąc na pokład 4 osoby tzw dorosłe i trochę wyposażenia ( a wszyscy wiemy ile ważą walizki żony na wyjazd), i niezbędne akcesoria.... może jakiś stolik pod markizę - będziesz moim zdaniem na granicy 3,5 tony i bez wjazdu na wagę wody do pełna bym nie dolewał....

 

Wiem, że możesz napisać, że Twój stan osobowo / kg przy 4 osobach jest trochę mniejszy, że przeważnie wyjazd we dwoje, albo, że nie bierzesz tyle załadunku o którym pisałem.

 

nie wiem, czy na dzikie wyjazdy brałeś agregat i paliwo do niego - wiadomo ile to waży.

 

Nie traktuj tego jako atak - to drobna uwaga, mam nadzieje że przy 1 wyjeździe pojedziecie załadowani na wagę i wyjdzie poniżej 3,5T

 

powodzenia w dalszych pracach - czuć już sezonem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trytytki... tak się to chyba nazywa w całej polsce a może nawet na świecie :] . Ktoś kto je wymyślił powinien dostać nagrodę. Widzę, że podwozie też już zrobione. Pozostaje życzyć udanych wyjazdów i zadowolenia z Ivonki :ok: . Czekam na relację z pierwszego wyjazdu. Hmm... tak mi się teraz nasunęło-PATRZ W LUSTERKA-IVONKA MOŻE BYĆ WSZĘDZIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec ... jaki atak , luzik .... stan osobowowagowy kurczaków to 280 kg :swiety: niestety ja zawyżam statystyke ale staram się , bardzo .....

W trakcie budowy Ivony schudłem troszkę , to dobra kuracja ....

 

Dupereli jeszcze sporo , ojjjjj i jeszcze więcej ale ruszam się nim teraz nawet do przysłowiowego kiosku po fajki ..... jak ma cos odpaśc to teraz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Adam śledzę budowę Twojego kamperka od 4 miesięcy i z całego serca gratuluję Ci tego pomysłu. fajnie że podzieliłes się nami swoimi rozterkami ale też wielką wiedą dotyzącą budowy tego typu pojazdu. Myślę że wielu z nas z uwagą śledzi twoje poczynania. Życzę wszytkiego dobrego i "szerokości" na drodze jadąc po niej swoją Iwonką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.