Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Arku...dokładnie tak jak piszesz ...... ławeczki stoją , bufet jest ..... w tamtym roku też tam balowaliśmy w trakcie zaj.......sylwestra w Zieleninie , dokładniej dzień przed .... ...... Kaszuby kaszubami ale i tak tęsknię za normalną górką , taką co to jedziesz raz, porządnie , na górę i cały dzień jedziesz na dół na nartach ..... może za rok .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było ...prawie było ..... kilka miesięcy temu , po wyjściu z mojej zagrody , skręcając w prawo , po przejściu 4 km doszedłbym do miejsca gdzie szczęśliwiec strzelił w lotto gola w postaci 28 mln (Reda )...... teraz gdybym z tej samej zagrody wyszedł ale w lewo to po przejściu 5 km dotarłbym do miejsca gdzie następny skreślił 35 mln (Gdynia , ul. Unruga ) ..... Pani Szymborska pisała , że "nic dwa razy się nie zdarza "..... jestem prawie w centrum szczęścia .... czy to czuję ? Nie wiem jak się dostroić by coś drgało inaczej niż zazwyczaj .... a może jeszcze raz sprawdzę kupon ? :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota ..... te blachy tylnych drzwi nie dawały mi spokoju , od dawna się za to zabierałem i dopiero teraz udało mi się tam dojść i pogrzebać .... drzwi ocieplone watą a tam gdzie się nie dało powpychać to pianka wypeniła przestrzeń ....

post-8073-0-77665400-1328976867_thumb.jpg

post-8073-0-01698500-1328976880_thumb.jpg

post-8073-0-16955300-1328976893_thumb.jpg

post-8073-0-57282400-1328976911_thumb.jpg

post-8073-0-60351000-1328976922_thumb.jpg

post-8073-0-18772200-1328976938_thumb.jpg

post-8073-0-97088000-1328977033_thumb.jpg

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , albo nóżki albo główka ,strach się bać:czerwona:

 

Sorki ,że tak się wciąłem ,usypiając można pomyśleć o czymś innym niż:mlot: butla pod głową..

Edytowane przez PAWELWILLK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Twoja pracę Koguciku.... jestem pod wrażeniem, pisałem o tym kiedyś (przesadzam troszeczkę) , wybacz za te posty, po prostu butla pod głową :niewiem:

może to przejdzie.....a co żonka na to ...wie :sleep:

Edytowane przez PAWELWILLK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO za różnica czy butla w kampie czy przyczepie wybuchnie pod głową , nogami czy po przekątnej podłogi czyli aż z 5 m dalej ??? Będzie wielkie bum i po sprawie .... mniej boli ..... zresztą nie słyszałem by ludzie w cepie czy kamperze wylecieli w powietrze ...

Weź pod uwagę plusy bliskości głowy do butli .... może usłyszysz syczenie gazu ? Może poczujesz go , choć to mniej prawdopodobne ze względu na to , ze wyleci dolnymi kratkami ....

 

Osobiście uważam , że butla z gazem w kampie jest bardziej bezpieczna od biegnącej pod podwoziem rurki z ciekłym gazem w autach zasilanych LPG .... najechanie na wysoki krawężnik lub zahaczenie o jakąś przeszkodę na drodze może tą miedzianą rurkę rozszczelnić , wtedy jest pod samochodem ,nagle, biało .....do chwili gdy biała chmura trafi na iskrę .... ile takich samochodów jeździ ??? sporo.... ale o takich wypadkach też nie słyszałem ....

 

Ja to się zawsze rano cieszę , że kolejny dzień się zaczyna i mam szansę ... :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację - takie 11kg gazu - rozwali pół domu jednorodzinnego, a co dopiero 3,5 tony blachy, drewna i pianki :P (bez urazy).

 

ja aktualnie mam auto na gaz, założony przez poprzedniego właściciela - zamontował małą butlę na 32 litry, a weszłaby w koło prawie 2 razy taka - właśnie planuje zakup tej większej...

 

myślę sobie, że jeżeli uderzenie w tył wgniecie te 40cm do butli to ona jakoś przetrwa... a jak nie przetrwa to już bez różnicy ile jest w niej gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszuby kaszubami ale i tak tęsknię za normalną górką , taką co to jedziesz raz, porządnie , na górę i cały dzień jedziesz na dół na nartach

 

To u mnie za zakrętem.... Jakieś 30 km. Przyjedź - pojedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , nie znam się ale czy czasem nie jest tak , że bardziej/szybciej zapalna/wybuchowa jest benzyna???????:niewiem:

 

Adamie z tym totkiem(szczęściem/nieszczęściem) się nie przejmuj jak mówią do trzech razy sztuka :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybuchowa jest benzyna???????:niewiem:

 

Benzyna - nie, ale jej opary mają potężną moc. Podobnie jest z gazem, tyle że ten chętniej paruje.... Jeżeli już butla ma wybuchnąć to bardziej niebezpieczna jest ta prawie pusta, niż ta pełna.... Choć nie słyszałem o wypadku samoistnego wybuchu butli poza przypadkami zapalenia gazu wyciekającego z reduktora i doprowadzenia do zagotowania gazu.w butli. Większość wypadków wybuchu to wysączający się gaz który miał możliwość zgromadzić się w jakimś zagłębieniu i tam czekać na iskrę...

 

Powiem Ci Pierzasty, że choć wiem że masz rację, to mam nadzieję że kiedyś udowodnimy sobie na wzajem że to nie koniecznie musi być prawda. Pogłaskałem swojego LT-ka. Stoi taki zmarznięty i smutny... Muszę dla świętego spokoju zmienić mu zacisk hamulcowy w PP kole, ale w każdej chwili może wyjechać, a nie może. A może może?? Ogrzewanie sprawdziłem - chodzi, więc w sumie brak przeciwwskazań.... Ale nie mogę się doczekać aby wprowadzić kilka Twoich patentów (o ile nie podpisałeś ACTA), a do tego potrzeba cieplejszej pogody.. Do tego planuję wypruć caluteńką elektrykę i zrobić nową od podstaw, to zajmie ze 2-3 dni... I jak tu dogodzić? Mogę wyjechać a chciałbym podłubać, Ty możesz podłubać, a chciałbyś już wyjechać....

Edytowane przez Świstak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.