Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

trochę mało dokładnie ocieplasz

 

zlosnik.gif może i mało dokłądnie ale materiał pierwsza klasa - XPS z BASF skromny.gif. Potrzebuję właśnie 5m3 czegoś takiego i problem o tej porze roku to dostać gdzieś w moich okolicach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek ..... przyjechały siłowniki .... zamontowałem ....i szlak mnie trafił .... gościa co to w opisach nabazgrał tolerancję zasilania 12-36 V powiesiłbym za jaja (jak ma ) ...... na 12 V to tak chodzi jak ślimak po papierze sciernym i siły ma tyle , że z 300 kg marnych 20-stu nie może podnieść ...... oj jestem niepocieszony .... trzeba coś wymodzić z napięciem , podbić do 24 a najlepiej do 36 V .... jak się da zrobić z 12-tu 230 to i 36 się da ale nie przewidywałem takich manewrów ... wczoraj zrobiłem instalację do tych siłowników , kabelki odpowiednie , bo myślę sobie , to nie może być cieniuchami jakimiś jak ledy zasilane .... otwieram dziś ten dekiel a tam psiuny , cienizna ..... faktycznie prądu to to za wiele nie potrzebuje , byle jakie żabki sie nie grzeją nawet na 24V .... ogólnie to jestem kekutko zdegustowany ale jutro nowy dzień , więc jest nadzieja , ze słoneczko zaświeci .....:gitara:

 

 

 

PS. fajne jest to , że krańcówki można ustawić jak sie chce i potrzeba ... to jest OK .

post-8073-0-21633700-1328035849_thumb.jpg

post-8073-0-56590100-1328035867_thumb.jpg

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga... - pamiętaj że alcantara to skóra z ... plastikowego cielakahehe%281%29.gif Nie ma nic wspólnego z naturą, łatwo się brudzi, trudno czyści i szybko mechaci a poza tym jest cholernie droga (droższa od dobrej skóry naturalnej). Każdy rozsądny tapicer powie ci że to beznadziejny materiał. Jedyny plus - super wygląda jak nowa...

 

Pozdrawiam,

Pracowałem w pewnej firmie gdzie kampery miały wyposażenie czyli łóżka,i fotele z alcantary.Uwierz mi kolego ,że czyściło się to geniealnie.Kampery były wynajmowane,więc nikt o to nie dbał specjalnie,a wnętrze trzy letnie wyglądało jak z fabryki. Z drugiej strony po co by ktoś wymyślał takie tworzywo i cenił drożej niż skórę gdyby było marne i byle jakie.Jedno z drugim nie idzie w parze. Oczywiście zawsze można dać skórę typu zamsz.Jak wiadomo południe Polski skórą stoi,i mozna mieć pod dostatkiem licówki ,zamszu czy dwoiny.Jednak,dalej uważam ,że tapicerka i materiał na nią zastosowany to sprawa drugorzędna.Materiały tapicerskie są relatywnie tanie i dostępne.Gorzej z materiałem na zabudowe.Camper z Elcampu ma zabudowe z drewna tekowego kosztuje to majątek,jak ktoś chce elcamp może sprzedać bo ma nad stan.Ja mam inny pomysł ,zresztą już napisałem jaki .Jak wszystko zrobie to będę sie chwalił.Zresztą każdy kogut swój ogonek chwali.:gitara:

 

 

 

Znowu coś sknociłem przy dodawaniu cytatu :niewiem::krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek ..... przyjechały siłowniki .... zamontowałem ....i szlak mnie trafił .... gościa co to w opisach nabazgrał tolerancję zasilania 12-36 V powiesiłbym za jaja (jak ma ) ...... na 12 V to tak chodzi jak ślimak po papierze sciernym i siły ma tyle , że z 300 kg marnych 20-stu nie może podnieść ...... oj jestem niepocieszony .... trzeba coś wymodzić z napięciem , podbić do 24 a najlepiej do 36 V .... jak się da zrobić z 12-tu 230 to i 36 się da ale nie przewidywałem takich manewrów ... wczoraj zrobiłem instalację do tych siłowników , kabelki odpowiednie , bo myślę sobie , to nie może być cieniuchami jakimiś jak ledy zasilane .... otwieram dziś ten dekiel a tam psiuny , cienizna ..... faktycznie prądu to to za wiele nie potrzebuje , byle jakie żabki sie nie grzeją nawet na 24V .... ogólnie to jestem kekutko zdegustowany ale jutro nowy dzień , więc jest nadzieja , ze słoneczko zaświeci .....:gitara:

 

 

 

PS. fajne jest to , że krańcówki można ustawić jak sie chce i potrzeba ... to jest OK .

 

to widzę że raczej do poziomowania przyczepy się nie nadają .

czyli mój plan srrrrrru na ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winniczku ....myślę , że jak cytujesz kogoś to kursor ustawia Ci się w jego poście ....dlatego tak wychodzi , jak ustawisz go za nawiasem to będzie ok .....

 

 

Rafał .... ja jeszcze się nie poddałem .... 3600V to by był problem .... 36 V się urodzi ....jakoś . Czekam trochę na opinię Świstaka co to od tych spraw jest KOSMITĄ :dzieki: :dzieki: :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że świstak potrafi jak pozawija w te swoje sreberka to na pewno coś z tego będzie. ale myślałem że jak na 12V to będzie prosta sprawa. teraz jeszcze pytanie czy są na tyle mocne by wypoziomować budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlosnik.gif może i mało dokłądnie ale materiał pierwsza klasa - XPS z BASF skromny.gif. Potrzebuję właśnie 5m3 czegoś takiego i problem o tej porze roku to dostać gdzieś w moich okolicach grinser006.gif

 

Zadzwoń tu : www.tuplex.pl - na pewno mają i masz blisko.

Edytowane przez Konrad_wawa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja ...... http://allegro.pl/przetwornica-napiecia-z-12v-dc-na-24v-dc-200w-i2068820955.html ten jest właściwy .... chciałem zmienić wyżej ale...edycji nie ma .... tu pytanie do Moda czy nie można edycji postów włączyć albo jakąś tolerancje większą ustawić ...24h ????? :dzieki: :dzieki: :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci linki - trzy różne sterowniki. Jednym z nich bez żadnych dodatkowych elementów obsłużysz 4 takie siłowniki. Co do przetwornicy... Sprawdź jaki prąd pobierają przy odpowiednich napięciach zasilających. Przy 36V mogą brać nawet ponad 5A. Przy 24 powinny wziąż 3-4A, więc przetwornica której link podałeś wyrobi bez problemu. Na dobrą sprawę powinien wystarczyć taki troszkę lepszy zestaw do zasilania laptopów z gniazdka 12V.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba po problemie jeśli ta przetwornica się sprawdzi..... Arku , dziękuję !!! Dziś przestał mi działać tylny szyberdach , aku był za słaby i szyberdach sę ROZPROGRAMOWAŁ !!! Jak się okazało te maszynki na dachu mają tyle elektroniki , że lepiej nie pytać .... już go zaprogramowałem i gra ale mały strach przez chwilę był ...rozbierać sufit ...słaba perspektywa spędzania wolnego czasu .... na fotce jest wnętrze takiego mechanizmu , mają je laguny II i jeszcze jakieś ople ...

Pomału nadmiar tej elektroniki mnie martwi , nie lubię tego ... do podpór zastosuję chyba jednak włączniki z przemiennością biegunów , mniej awaryjne (chyba) ...

post-8073-0-54166700-1328120509_thumb.jpg

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a brałeś pod uwagę , że sterowanie odbywa się na 12V a puszczany do odbiorników prąd to 24V ? Myślisz , że te obwody w środku sterownika się nie "spotykają" ?

 

wkleję ten sterownik by inni wiedzieli o czym prawimy : http://allegro.pl/zdalne-sterowanie-radiowe-8-kanalowe-zasieg-1000m-i2076731852.html

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.