Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

maarec a co to silnik ci sie rozlecial czy postanowiles zrobic kapitalke :jump:

 

wiesz - nie rozleciał się, ale dał znać, że pora na remont głowicy - mam plan na udział w rajdzie do Chorwacji i nie chciałbym brać ze sobą oleju i jeszcze prosić się o problemy. jedyne co muszę przyznać, że średnio trafiłeś z tą ikonką na końcu, mnie wcale nie jest do śmiechu, ten remont to pewnie więcej niż udział w wyjeździe do Cro mnie wyniesie więc raczej :klnie: tu by podeszło..

 

nie zaśmiecajmy dalej tematu........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

welur ten sam ....mimo tego , ze o ton jasniejszy ale obok siebie fotele nie staną , więc porównania nie będzie ..... jest na tych przednich mniej wstawek materiału ze wzorkiem ale to też nie przeskadza ...razem tworzą fajny kpl , więc jestem zadowolony .... jakościowo robota ok .... i jeszcze w przednim rzędzie tyły z weluru a nie jak oryginalnie ze skayu .... cieplej na oko .... :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek .... Wyrko IV WISI !!! Fotki mówia wszystko choć mało na nich widać .... wygląda to jak dom obstawiony rusztowaniami ale jak ktoś ma wyobraźnię to wykuma co i jak ..... na tą chwilę moim zmartwieniem czy też wiekszą niewiadomą jest schowanie materacy z wyrka III i IV ... trzeba to bedzie rozplanować ale tym zajmę się jak już wszystkie łóżka będą gotowe a jest z tym jeszcze trochę zabawy , zawiasiki , łączenia , zabezpieczenia , blokady .....

post-8073-0-97030800-1326485370_thumb.jpg

post-8073-0-11709900-1326485426_thumb.jpg

post-8073-0-92765200-1326485435_thumb.jpg

post-8073-0-30688600-1326485492_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie nad tymi łóżkami z przodu troche psują wygląd reszty. Possel miał zrobione łóżko nad stolikiem jako tzw ślepą szafkę.Płyta pionowa po rozłożeniu była częścią jako legowisko ,a pozioma imitująca spód szafki przylegała do boku auta. Tą część łóżka która teraz jest przykręcona do boku auta odstaw na profilach przyspawanych do ramy pod kątem prostym. Rama łozka stanie wtedy równolegle do boku auta ,a profile prostopadłe przykręcisz do boku. A może tak już zrobiłeś tylko zdjęcie tego nie oddaje.?smirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winniczku ... na budowie zawsze jest brzydko :tuptup: cierpliwosć i wyobraźnia pomogą wszystkim w przetrwaniu :swieca: gdybym zrobił tak jak sugerujesz to cały misterny plan stałby się sztampą z tej czy innej firmy ....pisałem , ze bedzie inaczej ..... Taka imitacja szafki z pionowym frontem nie wchodziła nigdy w grę ... po złożeniu i schowaniu łóżek będzie podobnie do tego co mają właściciele integrali , czyli skośne sufity nad I rzędem i nad II .... będzie ok ...zobaczysz :palacz:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył na początku też wyglądał nieciekawie, a teraz bajka. Dajmy Kogutowi trochę czasu, na wprowadzenie planów w życie.

Ja z opisów nie potrafię sobie wyobrazić Jego planów, a potem oczom nie wierzę, czyżby Kogut miał wizje w 4D :niewiem:hehe%281%29.gifhehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .... to jest tak ... cos przykręcę i siadam ...patrzę , myślę .... ale z tego siedzenia nic nie przybywa to znowu wstaję i coś innego przykręcę i znowu siadam ..... i gdyby nie to , ze z siedzenia nic nie przybywa to bym sobie tak siedział i odpoczywał ... no bo WEEKEND jest czy nie ? znam takich co to dziś siedzą w swoich kamperach pod śniegiem i fajnie mają , pozdrawiam i lekko zazdraszczam ... jeszcze trochę i też stanę obok :skromny: :skromny: :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota .... udało się ...wyrko 4 gotowe ..wszystko poskładane , pospawane , zawieszoane i przetestowane ... na 3 jeszcze nie wszedłem bo podpory nie ma ale tak siedząc i myśląc podpora sama się znalazła ..... w założeniach chciałem przy rozłozonym 3 i 4 usiąść i wypić kawkę przy stole ... usiądę ale na stole nic nie postawię bo stołu tam gdzie jest normalnie nie może być przy rozłozonym wyrku 4 ..... nogi albo głowa ( zależy jak się pościeli , dotykały by spodu stołu .... będzie za nisko , więc sa dwa rozwiązania ...albo go bedę ściągał do spania ( ten wariant mi się bardzo nie podoba ) ...albo stół poleci ku górze i (tu olśnienie) będzie podporą dla wyrka 3 ..... prawda jakie to proste ? Oczywiście nikt się nie będzie pod stołem czołgać by coś tam odbezpieczyć i go pchać .... człowiek juz dawno wymyslił siłowniki do otwierania bram , które idealnie mi ten stół podniosą i opuszczą za dotknięciem pstryczka elektryczka....znowu przydadzą się suwane angolskie wielkie drzwi z lewej strony , które teraz będą odsłaniały dodatkowo mechanizm podnoszenia stołu ... to juz mam w myślach opracowane . Zastanawiam się z czego ten stół zrobić i czy blaty kuchenne z trocin lub litego drewna , to najlepsze rozwiązanie ? Stół nie będzie taki sobie zwykły tylko tradycyjnie udziwniony czyli bez podpory po środku i składający się z II części , dolna będzie go powiększać ...o ile ? Jeszcze nie wiem ale spoko można z 80% długości tego "wierzchniego" ....Może macie jakiś lepszy pomysł z czego stół zrobić by ładnie było i solidnie .... zobaczymy .

 

Na koniec wszystkie wyrka wywaliłem , mocowanie są na swoim miejscu to dla odmiany można się zając sufitem ...pierwsza część schnie ...jutro powinno być sztywne

Przy okazji przypomniałem sobie , że zapytałem Was o te listwy których uzyłem do wykończenia schodków ...są z przyczepy ( dawcy) a były tam zamontowane na zewnątrz z lewej strony przy łączeniu boku z dachem ..... zagadka rozwiązana :skromny:

post-8073-0-36148400-1326567306_thumb.jpg

post-8073-0-58260300-1326567324_thumb.jpg

post-8073-0-68255300-1326567334_thumb.jpg

post-8073-0-97424000-1326567359_thumb.jpg

post-8073-0-74934300-1326567373_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie zrobić z blatu postformingowego(kuchennego) bo to w każdym sklepie budowlanym kupisz i Ci go dotną i okleją ale może znajdziesz kogoś u siebie kto zrobi stelaż z listewek oklei HDF-ką i laminatem HPL wtedy będzie lżejszy i tak samo twardy. Popytaj lokalnych stolarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.