Skocz do zawartości

Padła lodówka na 230


RobiBona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy w dwóch kwestiach

po 1 primo pod koniec wyjazdu lodówka ( Elektrolux) na 230 V przestała chłodzić - na gazie chodzi jak złoto

po 2 primo podejrzewam, że padła grzałka

W związku z tym proszę o pomoc. Nie mam tabliczki znamionowej lodówki ( czy ktoś pomoże - Burstner 4953 lux 1990 r.)

Czy gdzieś można dokupić grzałkę i czy trzeba wyjąć lodówkę do wymiany grzałki?????

Proszę poradźcie forumowicze :blagac:

Edytowane przez RobiBona (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzałkę wymienia sie nie wyjmując lodówki, wyjmij grzałkę bedzie na niej oznaczenia jaka to grzałka i w ogóle,

mam zdjęcia jak to rozmontowywałem, ale mogę wkleić dopiero rano, koszt nowej mojej grzałki do mojej lodówki 120 wat to 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w 90% przypadkach grzałkę można wymontować po przez dolną kratkę wentylacyjną za zewnątrz

lecz ja bym najpierw sprawdził czy dochodzi do niej zasilanie, na tylnej ścianie lodówki jest puszka ( blaszka zasłaniająca) przyłącze grzałek 12V i 230V i tam sprawdzić najpierw czy dochodzi napięcie (V) jeśli tak i połączenia są oki to grzałka do wymiany.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i grzałka jest 95W i nawet działa,ale najpierw bym proponował starą wymontować i sprawdzić,bo może jest inna przyczyna braku grzania.Może styki na łączach lub sterownik siadł.A jak się okaże że faktycznie grzałka to wyśle bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i grzałka jest 95W i nawet działa,ale najpierw bym proponował starą wymontować i sprawdzić,bo może jest inna przyczyna braku grzania.Może styki na łączach lub sterownik siadł.A jak się okaże że faktycznie grzałka to wyśle bez problemu.

 

Witaj

Posprawdzam pokombinuję i jak dojdę co jest, albo to faktycznie będzie grzałka to będę dzwonił. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzałkę wymienia sie nie wyjmując lodówki, wyjmij grzałkę bedzie na niej oznaczenia jaka to grzałka i w ogóle,

mam zdjęcia jak to rozmontowywałem, ale mogę wkleić dopiero rano, koszt nowej mojej grzałki do mojej lodówki 120 wat to 250 zł

 

pmryby a gzie można zamówić taką grzałkę w kąciku tymczasowe ogłoszenia wrzuciłem zdjęce z opisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro http://allegro.pl/gr...1767601564.html

 

 

EDIT:

 

zmierzyłem tą swoja stara i ma identyczne wymiary ja ta twoja w ogłoszeniu, czyli różnią się tylko mocą, może jest sens zakupić tą mocniejsza o 20 W, moja chłodziarka ma 60 l

 

post-3107-0-85107600-1314121934_thumb.jpg

 

 

wydaje mi się, że nic jej się stać nie powinno, ja bym raczej zaryzykował...

Edytowane przez pmryby (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie 60 litrów tylko ma 70 RM4230, sorki za błąd

 

 

jeszcze jest mozliwośc dorobienia grzałki, podobno za duzo niższe pieniądze,

wiem, że zibi kiedys czegoś takiego szukał,

Edytowane przez pmryby (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem winieneś włożyć grzałkę o takiej samej mocy jak ta uszkodzona. Niekoniecznie musi być uszkodzona grzałka, lodówki w obwodzie zasilania 230 V mają termostat, być może jest uszkodzony. Kontrola napięcia na grzałce da Ci odpowiedź co jest uszkodzone. Gdy brak napięcia na końcówkach grzałki, uszkodzony termostat, jak jest 230 V na grzałce to uszkodzona grzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ed, a co się może stać jeśli się grzałę wsadzi o 20 W mocniejszą, (pytam w tym konkretnym przypadku), chyba nie ma jakiś przeciwwskazań????,

możliwe, że będzie lepiej chłodzić, jeśli ustawi się termostat na max i chyba będzie miała lepszą sprawność,

pytam z ciekawości nie z upierdliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę o większej mocy ( o 20 W) możesz włożyć, myślę, że nic nie powinno się stać. Może trzeba będzie trochę zmniejszyć ustawienia na termostacie. Wszyscy pytamy bo czegoś nie wiemy i chcemy się dowiedzieć, a nie dlatego żeby być upierdliwym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.