Skocz do zawartości

brodzik


zbych1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Czy ktoś z posiadaczy Angielek wie jak wymontować brodzik?chodzi o Award Daystar 92.Chciałem kupić nowy ale raczej nieosiągalny więc zdecydowałem się na remont obecnego.Czy wymontowanie kibelka jest nieuniknione?Przy kupnie przyczepy byłem jakiś ślepy na drobiazgi,a jest ich sporo więc teraz mam zajęcie :oslabiony:Dobrze że lubię przy niej dłubać

Edytowane przez zbych1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po przeciwnej stronie niz toaleta masz jakas zabudowe?

 

pozatym o ile sie nie myle to ten brodzik bedzie rowniez przyklejony do podlogi :/ ale wszytsko sie da zdemontowac

 

walnij zdjecie co masz z po przeciwnej stronie wc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeciwnej jest prosta ściana a brodzik dokoła był przykręcony wkrętami do ścianek,jedyny problem to że po odkręceniu wszystkich wkrętów trzyma tylko przy kibelku jakby zachodził pod jego spód i tam miał zawinięcie,Z trzech stron jest już luźny tylko trzyma przy kibelku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagnij kasete wc - pod kaseta sa wkrety przykrecajace stelaz /calosc/ kibelka do podlogi

jak je odkrecisz, kibelek powinien dac sie podniesc w calosci pionowo do gory - nie odciagaj go od sciany bo jest zalozony na zakladke na szynie przykreconej do sciany - wtedy bedziesz mial brodzik i to co podchodzi pod WC na wierzchu

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-ja w swojej odkręcałem brodzik ale nie mam WC stałego.W moim przypadku trzymał próg .Sprawdź czy masz możliwość odkręcenia progu.Jeżeli jest taka możliwość to wtedy będziesz miał łatwiej wyjąć-przynajmniej tak mi się wydaje patrząc na fotki.Mam nadzieję,że brodzik nie wchodzi pod WC ,lecz tylko lekko podchodzi.Po odkręceniu progu będziesz miał możliwość podniesienia od strony przeciwnej do WC - ale to tylko moje gdybanie.

 

Pozdro,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wielkim boju wymontowałem...trzeba było wszystko odkręcić i wyjąć,łącznie z kibelkiem , kasetą zewnętrzną i jej podstawą. Płyta brodzika ciągnie się do końca przyczepy,czyli jakieś 45 cm od początku wc.Jedyna pociecha z tego demontażu to że podłoga jaśniutka i suchutka.Biorę się za żywicowanie brodzika.Dzięki za pomoc.Pozdrawiam

Edytowane przez zbych1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie remontuj brodzika bo i tak bedzie cieknac.... na spokojnie poszukaj a napewno znajdziesz brodzik akrylowy niskoscienny czy plaski zalezy jak zwal :D

 

jesl wymiary beda troszke wieksze to zawsze brodzik mozesz przyciac po okolo 3cm z kazdej strony na rancie - material bardzo prosto mozna ciac katowka ;)

 

ja sie dobrze dobierze to powinien podejsc pod przetloczenie w WC i zniweluje ci od srodka wysokosc progu ; a w styropianie od strony sciany mozesz wyrzezbic tunel na instalacje

post-728-0-98038700-1314503278_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie remontuj brodzika bo i tak bedzie cieknac.... na spokojnie poszukaj a napewno znajdziesz brodzik akrylowy niskoscienny czy plaski zalezy jak zwal :D

 

jesl wymiary beda troszke wieksze to zawsze brodzik mozesz przyciac po okolo 3cm z kazdej strony na rancie - material bardzo prosto mozna ciac katowka ;)

 

ja sie dobrze dobierze to powinien podejsc pod przetloczenie w WC i zniweluje ci od srodka wysokosc progu ; a w styropianie od strony sciany mozesz wyrzezbic tunel na instalacje

 

 

Dlaczego uważasz że klejenie brodzika żywicą nie ma sensu? dlaczego ma znowu ciec?

 

Ja naprawiałem mój brodzik, i jest 101% sprawny a jeśli by chodziło o ścisłość nawet najlepszy karawaningowy znawca nie pozna że brodzik jest po naprawie :swiety:

 

Po zamontowaniu takiego brodzika jak proponujesz każdy gołym okiem i bez wiekszego doświadczenia domyśli się ze łazienka była grzebana.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.