Skocz do zawartości

Kupno Kampera!Proszę o pomoc!:)


Fenianek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Klasycznie jestem nowy na forum i chce zakupić kamperka!Od wielu lat marze o podróżach kamperem, a kilka miesięcy temu udało mi się poślubić kobietę która jakimś cudem ma takie samo marzenie:)Jakby tego było mało wczoraj wróciliśmy z Francji gdzie kamperów co nie miara i podsyceni tym, oraz małym zastrzykiem finansowym zaczęliśmy przeglądać allegro... Nasz budżet nie jest duży, wynosi 25 000. Mam nadzieje, że uda nam się coś nabyć:) Planujemy podróżować tak 8 miesięcy w roku po Francji, Hiszpani i krajach graniczących, w tym stacjonować we Francji 4 miesiące, mamy tam robotę:) Wymagań dużych nie mamy, byle byśmy się pomieścili z dużym psiakiem i gratami. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!!

Znalazłem coś takiego - http://archi.inosak.org/i...50380028_1.html

Z góry bardzo dziękuje za wszelka pomoc!!

Pozdrawiam gorąco!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Proponuję, byś Twoje pytania zadał TU - tam są fachowcy od takich pojazdów, a może po sezonie ktoś będzie zmieniał sprzęt i będziesz miał możliwość odkupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tę cenę będzie słabo. Widziałem taki akurat za 25 tys. chyba gdzieś w Ostrołęce (albo jakaś podobna nazwa :-)) na Fiacie Ducato. Jest w wypożyczalni i jednocześnie do sprzedania.

 

No, szczerze powiem, że miałbym duże wątpliwości, czy da się tym jechać na tak długi czas do Europy. Pomyśl o cenach usług. Jak coś Ci tam padnie, to rachunek może poważnie zdziwić.

 

A, jeszcze widziałem za pół tej ceny ofertę e Sławna chyba. Nie wiem jaki jest stan tych dokładnie egzemplarzy, ale pomyśl, że nowy kosztuje 300 tys. zł. Zatem musi poważnie utracić swoje możłiwości, zeby ktoś sprzedawał za 8% ceny.

 

W DE to od 5000 Euro zaczynają siestare dziadki z lat osiemdziesiątych: http://cgi.ebay.de/Dethleffs-Globetrotter-Einsteigen-losfahren-/120763799254?pt=DE_Auto_Motorrad_Fahrzeuge_Wohnmobile_wagen&hash=item1c1e1556d6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inhalt pisząc takie cuda na tym forum to chyba trochę nie tak. Temat jest w sprawie kampera ale dotyczy to też przyczep,

nie wiek ale stan techniczny są ważne. Znam kilka osób z tego forum, którzy zamiast wydać 100 tys. za przyczepę, kupili za 1 tys. zł

dziadki jak piszesz i przejechali pół Europy. Podobnie jest kamperami, polecam tamto forum. Myślę że ten co kupuje właśnie

nowy samochód tak samo może pomyśleć o twoim MB 124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawie 6tys ÔéČ i prace we Francji ,szukaj więc tam (dla ułatwiewnia licytacje w Coignieres) , kupujac u nas podobny lub gorszy egzemplaz zapłacisz pare tys ÔéČ więcej.

Niestety u nas musisz miec farta,że ktoś nagle potrzebuje gotówki i sprzedaje bo inaczej albo złom albo cena zaporowa.

nie zmienia to faktu,że jesli za 6tysÔéČ kupisz idealną przyczepe to z kamperem będzie ciezko ,pamiętaj że to "przyczepa na busie" a samego busa w takich pieniądzach ciezko kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inhalt pisząc takie cuda na tym forum to chyba trochę nie tak. Temat jest w sprawie kampera ale dotyczy to też przyczep,

nie wiek ale stan techniczny są ważne

Naprawdę nie chcę się spierać. Na przyczepach sie nie znam. Jestem na wstępnym etapie poszukiwania swojej pierwszej przyczepy. Ale za to czytam wiele. Między innymi ten wątek: http://forum.karawan...avondale-pearl/ i ten: http://forum.karawan...achu-przyczepy/ oraz kilka spokrewnionych. Bardzo cenna i pouczająca lektura. Jestem wdzięczny osobom opisującym te remonty za wkład pracy przy relacjonowaniu, bo daje to wiele nauki i do myślenia.

 

Ale zobacz proszę o jakich kosztach piszą remontujacy. Dwa tysiace złotych, nawet mniej i prawie kompletny remont budki. Niestety do tego np. 19 weekendów. Strasznie dużo roboty, ale koszty rozsądne. Tylko trzeba mieć warunki (!), chęci, smykałkę itd.

 

Dlatego absolutnie nie zgodzę sie, że to samo odnośnie wieku dotyczy kamperów jak i przyczep. Zupełnie nie to samo. Przyczepa w porównaniu do samochodu to prymityw-art. Jest banalna, nieskomplikowana, prosta technologicznie w naprawie i wymaga głównie nakładu pracy. Nie ma potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi, wiedzy itd. Amatorzy, którzy nigdy wcześniej nie remontowali przyczepki (np. kol. kantosz, Skorzak) zrobili to naprawdę fajnie. A gdy w trasie strzeli uszczelka pod głowicą banalnego silnika to nie zrobią nic. Nawet w domu w garażu bez specjalistycznych urządzeń nawet nie rozbiorą i nie poskładają głowicy, nie mówiąc już o planowaniu. Samochód to jest skomplikowana maszyna. Zupełnie nieporównywalna do przyczepy. Dlatego właśnie poddałem w wątpliwość to, czy można kupić kampera za 8% wartości nowego i nim jeździć bezproblemowo do Francji. A jakie tam będą ceny usług: wymiana turbiny, wymiana uszczelki pod głowicą, wymiana sprzęgła, naprawa pompy paliwowej, itp.

 

Zobacz proszę na zestawy z profili użytkowników tego forum. Przyczepy niejednokrotnie są stare (i czasem pięknie utrzymane - nie przeczę), ale holowniki niemal zawsze znacznie młodsze. Podejrzewam, że ja mam jeden ze starszych samochodów, bo już mu się zbliżają dwie dekady. Może być kilka starszych, ale nie 20% czy 50%. A przyczepy mają po 25 lat. Czasem po remoncie, czasem po prostu zadbane.

 

Nie chciałbym długo wymądrzać się w wątku o kamperach, bo nie mam doświadczenia. Ale z samochodami mam. Swoją drogą to właśnie na polecanym forum kamperowców czytałem wpisy faceta, który już niejednego kampera miał i remont też robił. On twierdzi, że nie widział naprawdę sprawnego kampera o przebiegu ponad 200 tys. km. To inny rodzaj eksploatacji niż osobówka, czy dostawczak na codzień.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając awarię osobowym samochodem we, Francji też go sam nie naprawisz.

Kampery mają dużo mniejsze przebiegi, niż dostawcze i z reguły prowadzi

je właściciel, a nie pracownik.

Z przyczepą jeżdżę kilka lat i bez assistance też bym się jechać za granicę.

Szukam ostatnio kampera w podobnej cenie i wiem, że można kupić

coś co jeszcze pojeżdzi. Są ludzie którzy mają samochody z lat osiemdziesiątych

i jeżdżą po Europie. A za te pieniądze można kupić auto z lat dziewiędziesiątych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś walczył o niższe opłaty. Nawet pomagałem w określeniu specyfikacji pojazdu. Pojazd kempingowy nie jest pojazdem osobowym. Powinien być klasyfikowany w inny sposób. Wtedy opłaty będą niższe. Przypomnę sobie kto o to walczył to zalinkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.