Skocz do zawartości

aktualne ceny benzyny i ON w Europie


Kat_i_Raf

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zadam pytanie - skąd jest takie drogie w Polsce? niewiem.gif

 

Bo Rząd musi brać skądś pieniądze, żeby mógł je później roztrwaniać :sciana: :sciana: :sciana:

A tak na serio to rzuć okiem tutaj

http://www.paliwa.pl...lad-ceny-paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne tabelki ceny wziętę kupra wiadomo kogo , w Bielsku-Białej tankowałem dziś ON po 4.85 .:niewiem:

Fakt paliwo jest za drogie w porównaniu do zarobków ale ceny podbne wszędzie, deliberujecie o 20 groszy a trzeba porównac ile niemiec może kupić paliwa za zasiłek a ile polak za najniższą karajową.Podatki w paliwie sa wszedzie i nikt tego nie zmieni.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt paliwo jest za drogie w porównaniu do zarobków ale ceny podbne wszędzie, deliberujecie o 20 groszy a trzeba porównac ile niemiec może kupić paliwa za zasiłek a ile polak za najniższą karajową.Podatki w paliwie sa wszedzie i nikt tego nie zmieni.

 

 

 

Pomimo tego, że w Norwegi jest drogo zobaczcie ile mogą sobie pozwolić kupić paliwa za przeciętną pensję.

 

http://finanse.wp.pl...ml?ticaid=1cd66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z drugiej strony...

Czy aby na pewno, tak za każdym razem , tak na 100% , użycie pojazdu spalające Pb lub ON lub LPG jest prawdziwie uzasadnione?

Czy na pewno trzeba przejechać się autem 300m by kupić gazetę?

My Polacy wydajemy na paliwo 1/3 pensji tylko po to by się poruszać, z tego 1/3 "przebiegu" jest zwykłym przepałem.

.

.

.

.

.

A teraz z kosmosu:

Gdyby była jakaś instytucja , która równie rzetelnie jak US rozliczałaby nasze kilometry, a za te bezsensownie przejechane wynikające ze zwykłego lenistwa nakładała srogie mandaty, to jeździlibyśmy taniej :puk:

Na to jednak nie liczmy. Taka instytucja musiałaby na siebie zarobić i przynosić do kasy Państwa dochody większe niż obecne ze sprzedaży paliw.

Proste prawda? Jesteśmy społeczeństwem które jest zachłyśnięte swobodą niezależnego poruszania się bez względu na koszty, a tylko my sami, możemy swój budżet oszczędzać bez marudzenia że paliwo drogie. Tym popyt regulowałby ceny. :ee:

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest po to żeby jeździć, inaczej mija się z celem posiadanie go. Nie ważne gdzie jedziesz ważne że za przeciętną pensję stać Cię ( przeciętnego Polaka) na zaledwie 500 litrów paliwa, a Hiszpana 1300 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie kwestionuję sensu posiadania auta, ale gdzie jest sens jechać autem po gazetę mając rower.

Dokładnie to miałem na myśli.

 

a kto tak jeździ ?

 

paliwo tak naprawdę u nas nie jest drogie, owszem do zarobków mizernie to wygląda ...

ale Słowacja ma droższe, a zarobkami wiele nie odbiegają, Czechy, Węgry itd ?

kto ma tańsze paliwo w UE ?

 

a Turcja ? tam też ceny paliwa są kosmiczne, mimo że mają bliżej do źródełka, a i dochody nie jakieś super

(nie licząc tych w D ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych wakacjach byłem z przyczepką w Rumunii, Bułgarii, Grecji, Albanii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie i na Chorwacji. Według cen waluty w naszych kantorach wyszło, że najtańsze paliwo jest w Polsce. Za wyjątkiem Grecji ceny są bardzo zbliżone.

Nie twierdzę jednak, że u nas jest tak dobrze bo nieznane mi są proporcje do zarobków w tych krajach.

Edytowane przez piryd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę jednak, że u nas jest tak dobrze bo nieznane mi są proporcje do zarobków w tych krajach.

 

same zarobki to jeszcze nie wszytsko, bo przecież trza kupić jedzenie, opłacić lekarza, szkołe, dom itd

ale nawet z tego porównania w linku wyszło że nie jest u nas najgorzej, co nie zmienia faktu że jest do d..y :-]

 

nauczyciel w grecji ma prawie tyle samo co w PL, tyle że euro :-]

i nie muszą palić w piecu zimą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.