Skocz do zawartości

Jak usunąć glony ?


JurekM

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ten przewód wodny miałby kosztować w granicy 30zł to bez namysłu kupiłbym nowy ale niestety nie wiem jaka średnica jest potrzebna bo długość obstawiam na 4m i jaki to ma być przewód.

Edytowane przez moro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie wszystkie przewody lecą w środku pod zabudową. Osobiście używam płynu Pure Tank do odkażania instalacji. Jest to środek specjalny właśnie do instalacji w przyczepach, łodziach itp. Wlewasz do baniaka tyle ile trzeba wpuszczasz pompką w układ i zostawiasz na 24h. Później wystarczy przepłukać cała instalacje i powinna być wyczyszczona. Ja kupuje go u tutaj transa-m.pl Właściciel jest też na forum bodajże Major jak się nie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam płynu Pure Tank do odkażania instalacji. Jest to środek specjalny właśnie do instalacji w przyczepach, łodziach itp.

Szukałem w internecie i nie umiem nic znaleźć.

 

 

 

Z racji tego że do przyczepy mam 30km to nie mam jak sprawdzić gdzie lecą te przewody - ale u mnie chyba wszystko leci spodem jeśli mnie moja wzrokowa pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mamy taki środek w ofercie. Zawsze znajdował się w naszym sklepie allegro, niestety na dzień dzisiejszy w związku z przebudową szablonu nie mam go na aukcji. Jutro wystawię go w pierwszej kolejności i podeślę linka ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Major jak możesz to podeślij cenę. Ja na razie zastanawiam się nad możliwymi opcjami "regeneracji" układu wodnego przyczepy. Do wiosny jest jeszcze trochę czasu i wcześniej niestety nie zacznę nic robić w przyczepie bo muszę ją przywieźć pod dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że większość forumowiczów używa wody ze zbiorników do mycia,kąpieli (chyba sporadycznie używamy "naszych" pryszniców),wiadomo spożywcza to butelki 5l.Bynajmniej u mnie tak jest,mam baniak 30l i idzie to wszystko w kran.Nie ma co się zbytnio pieścić,jak KARAWANING to KARAWANING.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... u mnie chyba wszystko leci spodem jeśli mnie moja wzrokowa pamięć nie myli.

 

Wróciłem do pierwszego posta którego napisałeś, i wczytałem się jeszcze w niego, piszesz że z bakist (chodzi o przedni schowek zewnętrzny) leci jeden przewód i wchodzi do przyczepy jakby kominem. U mnie i w tej jak i zarówno w poprzedniej przyczepie też coś takiego leciało, ale to jest miedziany przewód z gazem który idzie od reduktora do rozdzielacza w szafce. Dodatkowo powinien iść jeszcze jeden w poprzek przyczepy do Trumy o ile masz ją po przeciwnej stronie niż rozdzielacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zgadza się trumę mam po drugiej stronie...

no cóż pozostaje mi jednak z tematem poczekać do wiosny, jak już będę miał przyczepę "przy sobie".

Niestety nie zrobiłem żadnych zdjęć przyczepy od spodu.

Na razie jestem dość mocno przekonany, żeby spróbować to odkazić.

Planuję tam tylko umyć czasami ręcę, czy mieć pod ręką wodę do gotowania. Zbiorniki kupiłem z jakieś soli spożywczej czy czegoś takiego więc są czyste i można w niej przechowywać wodę do spożywania.

Nie chciałbym tylko zatruć się czymś podczas wyjazdu z powodu źle zdezynfekowanych zbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć trochę temat.

W mojej przyczepie jeszcze nie korzystałem z instalacji wodnej. Wcześniejsza osoba chyba też z tego nie korzystała - pompka była zepsuta.

W zeszłym roku dorobiłem zbiorniki do wody czystej i brudnej, ale jako że przed ostatnim wyjazdem nie zdążyłem kupić pompki to instalacja nie została sprawdzona.

 

Zastanawiam się czy te rurki które teraz są w przyczepie będą jeszcze się nadawać - po takim czasie to te glony i inne "organizmy" chyba nie będą zbyt łatwe w usunięciu.

Sugerowalibyście wymienić instalację? Z tego co pamiętam to tam chyba z bakisty leci 1 przewód pod przyczepą i "wchodzi" on otworem przypominającym komin wentylacyjny pod przyczepką więc z wymianą nie powinno być problemu.

Myślicie że lepiej wymiana czy próbować je jakoś wyczyścić?

 

 

Najbardziej skuteczny i tani środek do czyszczenia i dezynfekcji wszelkiego rodzaju zbiorników , pojemników , czy beczek do wody z tworzywa jak i płukania instalacji wodnej w przyczepie , który możesz nabyć w każdym chemiku lub na allegro :

http://allegro.pl/wo...2060010315.html

 

Należy zachować ostrożność - środek żrący . Jednak działa idealnie.

Podczas czyszczenia instalacji w przyczepie najlepiej puścić rozrobiony roztwór w obieg ( na wylewkę kranu założyć dodatkowy wężyk by roztwór powracał do zbiornika z pompką - kilkanaście minut działania pompy w zupełności wystarczało by wężyki były krystalicznie czyste.

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej skuteczny i tani środek do czyszczenia i dezynfekcji wszelkiego rodzaju zbiorników , pojemników , czy beczek do wody z tworzywa jak i płukania instalacji wodnej w przyczepie , który możesz nabyć w środek żrący . Jednak działa idealnie.

Podczas czyszczenia instalacji w przyczepie najlepiej puścić rozrobiony roztwór w obieg ( na wylewkę kranu założyć dodatkowy wężyk by roztwór powracał do zbiornika

 

A co z pompką i przede wszystkim kranem. Nie trafi go szlag? (to znaczy, czy sienie uszkodzi? :swiety: ). Masz doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z pompką i przede wszystkim kranem. Nie trafi go szlag? (to znaczy, czy sienie uszkodzi? :swiety: ). Masz doświadczenie?

 

 

Przerabiałem to wiele razy z bardzo dobrym rezultatem.

Poczytaj w necie na temat NAOH , a dowiesz się wszystkiego . KRET do czyszczenia zlewów działa w podobny sposób - jest na bazie wodorotlenku sodu ( soda kaustyczna ) W proszku do prania też jest określona ilość sody i jakoś pralki zrazu nie zeżre :)

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Jak przywiozę przyczepę to zdecyduję co wybrać, ale chyba wybiorę środek od f68 bo przy okazji zamówię u niego płyn do toalet.

 

Jeśli się okaże że jednak wymiana przewodu będzie banalnie prosta i tania to się na to zdecyduję bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moro ja się zdecydowałem na wymianę przewodu. Całkowity koszt wymiany instalacji (u mnie jest umywalka i zlew w kuchni) - razem około 6mb przewodu i jeden trójnik to około 40 zł plus około dwóch godzin przyjemnej pracy przy własnej przyczepie :) a to jest jak wiadomo wartością nadrzędną.

No i żona po zobaczeniu starych przewodów przyznała rację, ze taka praca musiała zostać wykonana. Dla mnie łatwiej i szybciej wymienić niedrogi przewód niż i wyszorować od środka zbiornik niż kombinować z chemią, oczywiście inaczej będzie jak ktoś ma skomplikowana instalację i w dodatku z ciepłą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.