Skocz do zawartości

Opróżnianie toalety podczas podróży i na dziko


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zrzut ścieków w różnych miejscach Europy był na naszym forum traktowany chyba dość pobieżnie i w różnych podrozdziałach. Dlatego też zakładam temat w dziale głównym. Chciałbym się od Was dowiedzieć, jak opróżniacie swoje toalety poruszając się po Europie - nie mam na myśli przebywania na kempingach, bo to jest jasne. Mnie akurat interesuje Skandynawia, a dokładniej południowa Szwecja gdzie się wybieram za kilkanaście dni - zapraszam do przyłączenia się wszystkich chętnych i wyjazdu na kilka zestawów.

Jak wiadomo, w Skandynawii kładzie się duży nacisk na czystość i ekologię. Dlatego wylewanie guwienek do rowu byłoby czymś strasznym :chaja:. Zatem jak w Szwecji pozbywać się szarej wody, a przede wszystkim zawartości toalety kasetowej? Proszę również o informacje praktyczne. Czy na stacji paliw trzeba pytać o to, czy można opróżnić kasetę? Czy fekalia wylewa się do klozetu :pupa:? Czy jest to płatne? Czy udaje się zrobić to w miarę czysto (nie ochlapawszy ścian i podłogi)?

Dla mnie kłopotem będzie to, że stacjonował będę w dzikich rejonach i tam nie będę miała dostępu do publicznych toalet. Co wtedy? Jak z problemem radzili sobie nasi koledzy przemierzający :drive: Skandynawię?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz całkowicie na dziko to poprostu kaseta bez chemii opróżniana 2x dziennie , saperka dołek i po sprawie -pełna ekologia.Zapuszczejąc sie głębiej w Szwecję zobaczysz wiele" punktów odpoczynku" czyli lesne i przydrożne parkingi , prawie każdy ma WC więc spokojnie wylejesz zawartość kasety.Stacji paliw nie ma na kazdym kroku.

Wogóle to Szwecja jest specyfinacza, mimo tego,że bedziesz w bezpośredniej bliskości osady poczujesz się jak w odludnym dziczu (wukluczająć bezpośrednie okoloce Malme i innych molochów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie załatwisz ten temat na stacjach benzynoiwych parkingach itp :ok: ewentualna odpłatność jest taka jak za zwykłe skorzystanie z wuceta :-] Mysle że tydzień w dziczy nie będziesz a na 2-3 dni zbiorniki Tobie starczą a w tym czasie napewno trafisz stacje itp

 

A zbiornik szarej wody posiadasz? :hmm: czy tylko rurka pod przyczepe :niewiem: Bo bardzo mi się nie podoba jak widze budki na parkingach a pod nimi kałuże :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Mam zbiornik stacjonarny, czyli taki, który trzeba opróżnić po napełnieniu. Nie można go zakręcić i z nim jechać. To w pewnym sensie jest dla mnie problem. Być może wezmę z sobą jakiś mały kanisterek po czymkolwiek, taka "piątka" i do niej będę lał i przy odjeździe zakręcał korek i zabierała z sobą. innej możliwości nie znam, choć może ktoś robi inaczej i ma na to swój patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam zbiornik stacjonarny, czyli taki, który trzeba opróżnić po napełnieniu. Nie można go zakręcić i z nim jechać. To w pewnym sensie jest dla mnie problem...

 

no jest to problem :oslabiony: proponuje stworzyć podwieszany zbiorniczek i sprawa będzie rozwiązana :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są typowe "firmowe" rozwiązania... U mnie w przyczepie jest taki podwieszony zbiornik o pojemności ok. 30l

Z boku przyczepy jest wyprowadzony zawór kulowy do spuszczania szarej wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już budka z fabryki wyszła ze zbiornikiem to jak najbardziej się zgadzam że są oryginały :ok: tak czy tak najczęściej w młodziutkich budkach :-] ale nigdzie nie spotkałem się by można było kupić cały zbiornik razem z mocowaniem do podwieszenia :niewiem: Same zbiorniki są do zdobycia ale z mocowniami syfonami itd jeszcze nie widziałem :niewiem:

 

Bertosz a możesz zapodać jakieś w miare konkretne fotki twojego oryginalnego zbiornika? :blagac: i skąd wiesz że to firmowe rozwiązanie a nie twór poprzedniego właściciela? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu mam dokładnie taki sam jak Twój, nawet kolor się zgadza :hej:. Pisząc wcześniej, że mam zbiornik stacjonarny, miałem na myśli właśnie coś takiego, co nie może być wiezione pod spodem przyczepki, bo jest zbyt duże.

Grzesiek, skąd masz czarny korek i białą oprawkę (gniazdo), w które korek ten wtykasz? Bo ja mam tylko wyciętą dziurę i nie mam czym jej dobrze zatkać. Kiedy zbiorniczek jest pełny wkładam go na wózek i jadę do zrzutu. Niestety, nie mogę go napełnionego zabierać w trasę, gdyż przez niezatkaną dziurę wszystko by się wylało, paskudząc luk bagażowy. Gdzie takie korki z "gniazdami" można zdobyć za rozsądne pieniądze? Bardziej mi chodzi o korek, bo gniazdo to chyba kupione w sklepie z armaturą sanitarną. Natomiast takiego korka nigdy tam nie widziałem.:niewiem:

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec - ja kupiłem jedno i drugie w OBI po kilka zł/sztuka :-)

są też korki, tylko musisz dobrze się rozejrzeć. On idealnie pasuje do tej redukcji. Dodatkowo rozciąga ją i doszczelnia. W taki sam sposób załatwiłem temat zbiornika na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czarny korek był na dziale sanitarnym? Czy trafiłeś go przypadkowo na jakiejś bliżej nieokreślonej półce? Jak będę pytał to o co? Bo Twoje rozwiązanie bardzo mi się podoba i jak trafię korek, to zrobię sobie małą "piontkę" wsuwana na czas podróży.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym samym dziale gdzie są redukcje gumowe do pralek i innych sanitariatów/pralek etc.

http://allegro.pl/redukcja-gumowa-50-25-do-rury-pcv-pcw-pvc-guma-ag-i1699203714.html

Do tego dochodzi korek. Korki też są różnych wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.