Skocz do zawartości

Kamil00721 pyta o przyczepę


KAMIL00721

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Panie Wawrzyniak,

 

Jeżeli już Pan relacjonuje wydarzenia, proszę to robić rzetelnie. Być może i są to drobiazgi, ale dla nas suma drobiazgów składa się w całość. Nie jest Pan jedynym poszukującym przyczepy dla siebie na tym forum.

 

Po pierwsze nikt Pana w błąd z rocznikiem nie wprowadził - podczas odbytej rozmowy telefonicznej z panią Katarzyną został Pan poinformowany że nie posiada ona dokumentów przy sobie (miał je ze sobą pan Kazimierz) i nie poda Panu dokładnie roku produkcji. Podczas osobistych oględzin przyczepy, gdy towarzyszył Panu p. Kazimierz jasno wyraził się, że rok produkcji przyczepy to 1989 rok. W żadnym z kilku wymienionych maili nie pytał Pan o rocznik, a szkoda, bo wtedy otrzymałby Pan pisemną odpowiedź, tak jak każda inna osoba na każde inne zapytanie.

 

Po drugie cena wywoławcza za tego Knausa to 12,990 PLN, a z tego co mi wiadomo, to negocjuje się w dół a nie w górę. Nawet gdyby nic Pan nie wynegocjował (a taka sytuacja w naszej firmie jeszcze się nie zdarzyła) to niebywałym byłoby zawyżenie ceny.

 

Po trzecie, proszę dobrze wysilić swoje szare komórki i przypomnieć sobie, jakie słowa padły z ust Pana i Pana żony, która Panu towarzyszyła. Po dokładnych oględzinach przyczepy i nie znalezieniu skaz poza pękniętym kloszem tylniej prawej lampy podziękowali Państwo za czas poświęcony w Boże Ciało i obydwoje zgodnie uznali, że przyczepa (podkreślam to sformułowanie) bardzo się podoba ale jest dla Państwa za droga. Jakie zawiedzenie miał Pan na myśli? Że nie znalazł Pan wady przyczepy na którą mógłby Pan rządać urwania kilku tysięcy złotych z ceny?

 

Czy cena jest zawyżona czy nie, nie jest rzeczą obiektywną dlatego reszty nie komentuję - ale proszę nie liczyć, że drugi raz spotka się Pan z równą życzliwością i otwartością z naszej strony.

 

Pozdrawiam,

Adam Bilan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się Kolega Kamil nie spodziewał.

Wydaje mi się, że warto dokonywać obiektywnego opisu spotkania ze sprzedawcą. Czasem wersje mogą być skonfrontowane.

Ja z zakupów (akcesorii) u Adama jestem zadowolony. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę że szczegółowo opisuje Pan spotkanie i rozmowy telefoniczne, w których nie brał Pan udziału....

 

1/ Rocznik przyczepy na 100% miałem podany w rozmowie telefonicznej jako 1991. Jest to dla mnie punk odniesienia ponieważ moja stara przyczepa jest właśnie z tego roku i postanowiłem, że na pewno nie zamienię na starszą. Pani, z która rozmawiałem stwierdziła, że to jest 1991 ale nie jest pewna, ponieważ nie ma przy sobie dokumentów. Wystarczyło by w kolejnej rozmowie wyprowadzić mnie z błędu, a rozmawialiśmy potem jeszcze kilka razy. Nie twierdzę, że nie podano mi prawidłowego roku produkcji w trakcie oglądania przyczepy. Jeśli coś słyszę to nie żądam potem potwierdzenia na piśmie, generalnie ufam ludziom dlatego nasza korespondencja mailowa nie dotyczyła już tej sprawy.

 

2/ Sprawa ceny to faktycznie mój błąd. Napisałem w odpowiedzi do gfizyka o cenie 13,5 miało być 12,5 - to literówka, za którą przepraszam.

 

3/ Moja żona oczywiście powiedziała, że ta przyczepa jest dla nas za droga jak na taką jaka jest. Tego już Pan nie napisał, ale to rozumiem - nie był Pan uczestnikiem tej rozmowy. Życzyłbym Panu mniej sarkazmu i powiedzieć można nawet chamstwa w zwrotach o wysilaniu szarych komórek. Mam nadzieję, że nie jest to dla Pana powszechne, bo dobra renoma, którą Pan się cieszy i która skłoniła mnie o oglądania oferowanej przyczepy chyba nie powinna dopuszczać do tego rodzaju korespondencji. W szczególności na forum.

 

4/ Tego, że poświęcił mi Pan pół godziny akurat w Boże Ciało to następna sprawa . Pytałem przez telefon czy to nie będzie problem bo wiem że to jest dzień świąteczny i nie wszyscy są sobie zawracać głowę biznesem. Usłyszałem odpowiedź, że nie ma żadnego problemu. Nie rozumiem, więc teraz podkreślania tego faktu. Dzisiejsze prowadzenie biznesu wymaga od wszystkich wielkiej elastyczności i wyrozumiałości nawet dla najbardziej uciążliwego klienta. Wdaje mi się, że takim nie byłem, a w dzisiejszych czasach to nie klient jest dla sprzedawcy ale odwrotnie. Pisze Pan, że nie mogę liczyć na życzliwość - trudno, ale to daje chyba jakoś mało pozytywny obraz.

 

4/ Sprawa ostatnia, która również skłoniła mnie do odpowiedzi to nie przypominam sobie abym w jakikolwiek sposób wyrażał zgodę na ujawniane na tym forum mojego nazwiska. Informuję Pana, że w Polsce obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883 (kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo, do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2)

 

Nie ma Pan prawa zwracać się o mnie w ten sposób. Na tym forum występuję jako Kamil00721, a to że zna Pan moje dane z naszej korespondencji mailowej nie upoważnia Pana do jego upubliczniania. Ja się niczego nie obawiam, jestem uczciwym człowiekiem i nie wstydzę się swojego nazwiska, ale Panu na przyszłość zalecam trochę ostrożności. Może pan trafić na kogoś kto tego nie odpuści.

 

Pozdr,

Kamil00721

 

Szanowny Panie Wawrzyniak,

 

Jeżeli już Pan relacjonuje wydarzenia, proszę to robić rzetelnie. Być może i są to drobiazgi, ale dla nas suma drobiazgów składa się w całość. Nie jest Pan jedynym poszukującym przyczepy dla siebie na tym forum.

 

Po pierwsze nikt Pana w błąd z rocznikiem nie wprowadził - podczas odbytej rozmowy telefonicznej z panią Katarzyną został Pan poinformowany że nie posiada ona dokumentów przy sobie (miał je ze sobą pan Kazimierz) i nie poda Panu dokładnie roku produkcji. Podczas osobistych oględzin przyczepy, gdy towarzyszył Panu p. Kazimierz jasno wyraził się, że rok produkcji przyczepy to 1989 rok. W żadnym z kilku wymienionych maili nie pytał Pan o rocznik, a szkoda, bo wtedy otrzymałby Pan pisemną odpowiedź, tak jak każda inna osoba na każde inne zapytanie.

 

Po drugie cena wywoławcza za tego Knausa to 12,990 PLN, a z tego co mi wiadomo, to negocjuje się w dół a nie w górę. Nawet gdyby nic Pan nie wynegocjował (a taka sytuacja w naszej firmie jeszcze się nie zdarzyła) to niebywałym byłoby zawyżenie ceny.

 

Po trzecie, proszę dobrze wysilić swoje szare komórki i przypomnieć sobie, jakie słowa padły z ust Pana i Pana żony, która Panu towarzyszyła. Po dokładnych oględzinach przyczepy i nie znalezieniu skaz poza pękniętym kloszem tylniej prawej lampy podziękowali Państwo za czas poświęcony w Boże Ciało i obydwoje zgodnie uznali, że przyczepa (podkreślam to sformułowanie) bardzo się podoba ale jest dla Państwa za droga. Jakie zawiedzenie miał Pan na myśli? Że nie znalazł Pan wady przyczepy na którą mógłby Pan rządać urwania kilku tysięcy złotych z ceny?

 

Czy cena jest zawyżona czy nie, nie jest rzeczą obiektywną dlatego reszty nie komentuję - ale proszę nie liczyć, że drugi raz spotka się Pan z równą życzliwością i otwartością z naszej strony.

 

Pozdrawiam,

Adam Bilan

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w Ostrowie i oglądałam tę przyczepkę.. przyznam, że zrobiła na mnie duuże wrażenie. Kiedy usłyszałam, który to rok produkcji to się pozytywnie zdziwiłam, że mimo swego "wieku" tak dobrze się trzyma..tylko gdyby nie ta cena;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.