Skocz do zawartości

Problem z ciśnieniem gazu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie odpala mi lodówka na gaz, iskra jest, gaz słychać że leci, ale płomienia brak.

Poczytałem więc tabliczki i wychodzi że mam reduktor 30mbar, ogrzewanie ma 30mbar (działa poprawnie), palniki w kuchni tez są ok ale lodówka na tabliczce ma 50mbar.

Co można z tym problemem zrobić.

Aha butla nowa 5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie kombinuję, że Kluchojady wymienił reduktor na 30 tke bo mu do nowej butli 5 kg pasowało podlączenie, a fabrycznie reduktor byl 50 mbar. Tylko zamiast wymieniać reduktor można zastosować redukcję.

Edytowane przez GEMIX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - reduktor 30 powinna wystarczyć.Spróbuj przedmuchać w okolicach palnika lodówki pompką .Mogła powstać jakaś pajęczyna i zakłóca proces zapalenia. Jeżeli by był słaby reduktor to jakieś objawy zapalania (fukania) powinny następować.

Po przedmuchaniu przytrzymaj dłużej przycisk gazu (ok,20 sek) i dopiero daj iskrę.Powinno coś się dziać jakieś objawy zapalania.A najlepiej już zapalenia.

Bo nie wiem czy ją pierwszy raz zapalasz ? w tym roku itp,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam

 

tak sobie kombinuję, że Kluchojady wymienił reduktor na 30 tke bo mu do nowej butli 5 kg pasowało podlączenie, a fabrycznie reduktor byl 50 mbar. Tylko zamiast wymieniać reduktor można zastosować redukcję.

 

Przyczepa kupiona zimą, teraz chciałem nabić starą butle i okazało się że ta co miałem nie miała legalizacji, miała duży gwint i był z nią tylko problem w PL :)

Kupiłem więc polską 5kg i przez redukcje zamocowałem do reduktora 30mbar bo taki tam był.

 

Witam - reduktor 30 powinna wystarczyć.Spróbuj przedmuchać w okolicach palnika lodówki pompką .Mogła powstać jakaś pajęczyna i zakłóca proces zapalenia. Jeżeli by był słaby reduktor to jakieś objawy zapalania (fukania) powinny następować.

Po przedmuchaniu przytrzymaj dłużej przycisk gazu (ok,20 sek) i dopiero daj iskrę.Powinno coś się dziać jakieś objawy zapalania.A najlepiej już zapalenia.

Bo nie wiem czy ją pierwszy raz zapalasz ? w tym roku itp,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,,

 

Jak klikam by dało iskrę to ją w rewizji widzę, jak puszcze gaz i słysze że leci, to iskra nie chce się już pojawić.

Jutro po testuje zabawy z pompką i pajęczynami, tylko oczywiście tam dostęp przez kratkę wentylacyjną nie jest za duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klikam by dało iskrę to ją w rewizji widzę, jak puszcze gaz i słysze że leci, to iskra nie chce się już pojawić.

Jutro po testuje zabawy z pompką i pajęczynami, tylko oczywiście tam dostęp przez kratkę wentylacyjną nie jest za duży...

 

A może masz dostęp z wewnątrz .Bo jak by tak było to może mógłbyś dać iskrę zapalniczką,oczywiście po przedmuchaniu - bo tu chyba tkwi przyczyna.

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie na forum jak ktoś (chyba mymlon) wstawił zdjęcia palnika z Trumy przystosowanego do 30 mbar a używanego z ciśnieniem 50 mbar skromny.gif.

Mi w poprzedniej przyczepie lodówka spokojnie odpalała na 30 mbar mimo że była przystosowana do 50, dlatego obawiam się że z lodóweczką jest inny problem niż reduktor. Czy inne urządzenia działają na tym samym gazie tzn. na tej samej butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.