Skocz do zawartości

Identyfikacja pokręteł, obsługa przyczepy - prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

Przydałoby się wyraźniejsze zdjęcie, bo mam wątpliwości pomiędzy pokrętłem pierwszym i przedostatnim licząc od lewej. Ale po kolei:

pierwsze dwa włączniki, to włączenie zasilania lodówki osobno na 12V osobno na 230. Nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się, że zielone jest na 230V, czerwone na 12. I tak nie ma problemu, jak podłączysz przyczepę do prądu, to włącz najpierw jedno, potem drugie. Jak przyczepa nie jest podłączona do samochodu, a tylko do 230, to zaświeci się tylko jedno podświetlenie - drugie zostanie ciemne. No i odwrotnie po podpięciu do samochodu.

Potem pokrętło do regulacji mocy działania lodówki (chyba, bo przedostatnie pokrętło wygląda tak samo).

Następnie masz 3 pokrętła do palników gazowych kuchenki. Na ogół działają w ten sposób, że musisz wcisnąć do środka kurek, a dopiero potem przekręcić. Jeśli nie ma iskrownika (na ogół nie ma), musisz mieć jakieś źródło iskry/ognia, do zapalenia palnika. Po zapaleniu trzymasz przez chwilę wciśnięte pokrętło, aż zagrzeje się termopara. Jak już się rozgrzeje, to możesz pokrętło puścić. Jak puścisz za wcześnie, to Ci zgaśnie palnik.

Następne pokrętło, to dopuszczenie gazu do zasilania lodówki. I tu znowu trochę trzeba pokombinować, bo nie pamiętm dokładnie. Jedno położenie, to gaz zamknięty, drugie położenie, to gaz dopuszczony, ale również z pośrednictwem termopary. Czyli musisz wcisnąć pokrętło wgłąb i naciskać iskrownik aż do zapalenia się świeczki. Świeczkę obserwuje się poprzez specjalne okienko we wnętrzu lodówki. Następne pokrętło znowu regulacja temperatury lodówki - z zastrzeżeniem pokrętła pierwszego. Ostatni przycisk, to przycisk iskrownika do odpalenia lodówki na gaz.

Pokrętło pierwsze i przedostatnie mogą być odrębne ze względu np. na możliwość regulacji temperatury lodówki przy zasilaniu prądem, choć nie spotkałem się z dwoma pokrętłami.

Ogólny zarys już masz :)

 

Aaa. zapomniałem - zasilanie prądem opisałem jak być powinno, jak jest faktycznie (czytaj osiągnięcia poprzednich właścicieli) ciężko zgadnąć.

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.