Skocz do zawartości

Identyfikacja pokręteł, obsługa przyczepy - prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

chciałbym Was prosić o pomoc w identyfikacji pokręteł i obsługi przyczepy bo nie wszystko potrafie sam rozgryść.

1 zdjecie pokrętło od ogrzewania, jak sie je włącza? Pod lodówką znalazłem 3 czerwone pokrętła od gazu, otworzyłem to od ogrzewania i przekręciłem pokrętło na trumie na 5 i nic.

2 zdjęcie panel pod kuchenką , od lewej czerwony i czarny pstryczek to włączenie lodówki na 12v (czerwony) , 230V czarny, kolejne pokrętło to moc chłodzenia lodówki, kolejne 3 pokrętła to palniki w kuchence, no i pokrętło czarne z dwoma płomykami oraz czerwony pstryczek - do czego to służy i jak tego używać???

3 zdjęcie to te pokrętło i pstryczek ???

4 zdjęcie lampka nad zlewem, biały przycisk włącza swiatełko a do czego może być czarny ???

5 i 6 zdjęcie coś od elektryki znalezione w szafce pod zlewozmywakiem, nie wiem o co chodzi, chyby jakaś instalacja na 12V ale nie wiem gdzie akumulator podłączyć.

7 zdjęcie - kibelek, wyjąłem kasete jest tam pojemnik na plyn do toalet, ale zastanawiam sie jak fekalia wpadają do tego pojemnika gdyż to białe co widać w dziurze kibelka sie nie otwiera, no i do czego to pokrętło, jak ono działa.

 

Pytania moje pewnie co niektórych rozbawią ale proszę o pomoc w wyjaśnieniu jak to działa i jak tego używać.

post-5347-0-07365700-1308127883_thumb.jpg

post-5347-0-79065700-1308127996_thumb.jpg

post-5347-0-46732500-1308128286_thumb.jpg

post-5347-0-17953900-1308128464_thumb.jpg

post-5347-0-25178500-1308128480_thumb.jpg

post-5347-0-58374300-1308128488_thumb.jpg

post-5347-0-90489500-1308128595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

zdjęcie 1 - pokrętło z regulatorem wielkości płomienia w trumie

zdjęcie 2- od lewej:

 

a - przełącznik zasilania lodówki, albo akumulator albo 220 V

b - kolejne to " siła " mrożenia " lodówki

c - trzy kolejne takie same pokrętła - to od palników do kuchenki

d - kolejne to " siła " płomienia w lodówce przy pracy na gazie

e - ten czerwony przycisk to iskrownik do odpalenia lodówki na gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

zdjęcie 1 - pokrętło z regulatorem wielkości płomienia w trumie

 

effendi pozwolisz?

w uzupełnieniu pytania nr 1: trume odpalasz poprzez przekręcenie potencjometra i naciśnięcie go. (słychac wtedy pykanie iskrownika a w okienku po lewej na dole pojawia się płomyk).

Jesli nie słychac pykania - wtedy bateryjki do wymiany.

 

 

A propos - po podłaczeniu butli dobrze jest najpierw odpowietrzyć układ przez odkręcenie na chwilę kurków w kuchence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nr 7 WC

ten przycisk po lewej stronie od deski ma dwie funkcje - przekręcając go w lewo otwierasz klapkę odcinającą muszlę od zbiornika, a przyciskając go spuszczasz wodę (po wlaniu jej do spłuczki - wodę wlewasz do takiego zamykanego podłużnego lejka umiejscowionego za drzwiczkami serwisowymi na zewnątrz przyczepy).

 

Te 3 kurki od gazu odpowiednio doprowadzają gaz do piecyka, lodówki i kuchenki.

Pokrętło przy lodówce z różnej wielkości płomieniami i czerwony przycisk służą do włączenia lodówki na gaz.

Musisz otworzyć jeden z kurków gazowych, przycisnąc czerwony przycisk (iskrownik) i wtedy w lodówce, w takim okragłym oczku powinieneś zobaczyć płomyk - znak że lodówka chodzi na gaz. Pokrętło służy do regulacji tego płomyka.

 

Co do zdjęcia nr 4.

jeden przycisk odpala oświetlenie na 230V a drugi przy podpiętym aucie na 12V.

Powinny być tam bodajże 2 żarówki na 230V i jedna na 12V.

Ale 12 V na pewno musi być z auta żeby to chodziło, albo wtyczka 13 PIN przy haku, albo możesz spróbować na włączonym przeciwmgielnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

effendi pozwolisz?

w uzupełnieniu pytania nr 1: trume odpalasz poprzez przekręcenie potencjometra i naciśnięcie go. (słychac wtedy pykanie iskrownika a w okienku po lewej na dole pojawia się płomyk).

( ... )

 

pozwolę, pozwolę .....

tak będzie jak napisałeś powyżej ale musi mieć jeszcze osobny przycisk iskrownika - który należy wcisnąć w celu odpalenia trumy.

 

 

 

( .. )

Te 3 kurki od gazu odpowiednio doprowadzają gaz do piecyka, lodówki i kuchenki.

( ... )

 

 

te trzy kurki służą tylko do odpalenia i regulacji płomienia od palników kuchenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęcia nr 4.

jeden przycisk odpala oświetlenie na 230V a drugi przy podpiętym aucie na 12V.

Powinny być tam bodajże 2 żarówki na 230V i jedna na 12V.

Ale 12 V na pewno musi być z auta żeby to chodziło, albo wtyczka 13 PIN przy haku, albo możesz spróbować na włączonym przeciwmgielnym.

 

no niezupełnie - jesli ma akumulator w przyczepie - będzie świeciło bez podpinania do autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi ale roadwarrior napisał:

>> 1 zdjecie pokrętło od ogrzewania, jak sie je włącza? Pod lodówką znalazłem 3 czerwone pokrętła od gazu, otworzyłem to od ogrzewania i przekręciłem pokrętło na trumie na 5 i nic.<<

i te 3 kurki do tego służą, tak jak napisałem. A 3 kurki nad lodówką a pod kuchenką służą do regulacji płomienia w palnikach tejże kuchenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie te bateryjki sie mieszczą w trumie? No i drugie pytanie dotyczy tego pokrętła przy kibelku tzn. gdy po przekręceniu nic sie nie otwiera to co może być nie tak? Nasuneło mi sie trzecie pytanie, ten pojemnik w kasecie na wodę do spłuczki to mieści litr albo dwa, na dlugo to starcza czy trzeba codziennie dolewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuneło mi sie trzecie pytanie, ten pojemnik w kasecie na wodę do spłuczki to mieści litr albo dwa, na dlugo to starcza czy trzeba codziennie dolewać?

 

pojemnik dolny mieści mniej więcej tyle co górny tongue.gif plus "wkład" (u mnie np. 15l-górny, 20l-dolny)

a na jak długo starcza ? to zależy od częstotliwości użytkowania zlosnik.gif,

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi ale roadwarrior napisał:

>> 1 zdjecie pokrętło od ogrzewania, jak sie je włącza? Pod lodówką znalazłem 3 czerwone pokrętła od gazu, otworzyłem to od ogrzewania i przekręciłem pokrętło na trumie na 5 i nic.<<

i te 3 kurki do tego służą, tak jak napisałem. A 3 kurki nad lodówką a pod kuchenką służą do regulacji płomienia w palnikach tejże kuchenki.

 

Tak! masz rację - :dzieki: sorry nie zauważyłem tego zapisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje raz jeszcze Wszystkim którzy udzielili odpowiedzi na moje pytania. Pragnę się pochwalić że zakończyłem wszystkie prace konserwacyjne i naprawcze przy przyczepie. Uruchomiłem wszystkie urządzenia, wszystkie działają. Musiałem wymienić baterie w trumie oraz przeczyścić styki, w kibelku wymieniłem pąpke od spłuczki. Krany działają, odprowadzenie wody również. Pomalowałem całe podwozie oraz naprawiłem podpsute narożniki. Wyciąłem zachodzące tam uszczelki. Pokleiłem kufer. Zamontowałem również chlapacze oraz brakujący żyrandol nad dużym spaniem. Przyczepa wysprzątana i gotowa do wyjazdu.

Pozdrawiam i do zobaczenia na kempingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.