Skocz do zawartości

Cieknie woda z kranu w AWARD morning star


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Stałem się posiadaczem przyczepki Award Morning star z 87roku. Jestem jeszcze zielony w sprawach kempingu. Liczę na wyrozumienie i pomoc. Mam problem z kranem w lazience, dokladniej z prysznicem. Wczoraj zaczeła ciec woda z prysznica pomimo zakreconego pokrętła. Wczesniej bylo ok. Jest tam w korku chyba elektromagnes? i moze z nim się cos dzieje, ze nie domyka mi zaworu? kręcąc nim slychać charakterystyczne kliknięcie. Po odkręcaniu korka zwieksza się strumien wody, lecz po jego zakreceniu sączy się cały czas. Dodam, że wode mam doprowadzoną weżem ogrodowym z bierzącą wodą z wodciagu. Proszę o poradę co tam mogło się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak byś podał więcej szczegółów było by prościej czyli czy masz reduktor ciśnienia wody miejskiej ???? jeśli nie masz to zamontuj krany nie są przystosowane do ciśnienia po wyżej 1,2bara.

Czy bez węża na samej pompce również cieknie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeszcze nie zakupiłem redukora. Narazie odkręcam delikatnie zawór na rurze wodociągowej i wężem ogrodowym doprowadzam wode tylko na czas np kąpieli, bądź zmywania. Przyczepe używam tylko na działce jako taki "domek letniskowy". Tej pompki jeszcze nie używałem, więc nie wiem. Czyli sądzisz, ze cisnienie wody moglo mi uszkodzic te pokrętła - zaworki? Mam 2 zdjęcia tych pokręteł to jutro umieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety woda nawet lekko odkręcona po wypełnieniu węża i instalacji w przyczepie będzie wyrównywać ciśnienie za zaworem czyli jak masz zakręcony kran w przyczepie a lekko odkręcony na działce to po pewnym czasie i tak masz takie samo ciśnienie w przyczepie jak w rurociągu i pewnie tego ciśnienia nie wytrzymał zawór pod prysznicem, są specjalne reduktory do przyczep i kamperów by podłączyć wodę miejską i proponuję ci zakup takiego i wtedy ten kran będzie żył dalej.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam problem z cisnieniem wody. Reduktor zalozony. Ustawiony na 1.4 bar. Po odkreceniu wody w przyczepce gwałtownie spada ciśnienie na reduktorze do zera. Dosłownie odkrecajac kran po kilku sekundach woda ledwo sączy się. Trzeba zakrecic go na kilka sekund, aby znowu dobilo cisnienie. Przypomne ze wode mam doprowadzoną z wodociągu węzem ogrodowym do reduktora, a nastepnie do przyczepy wpiety w niebieski wąż z zimna wodą. Czy to jest normalne, że tak bardzo spada ciśnienie wody? Kapiel pod prysznicem to ciagłe odkrecanie i zakrecanie korków, zeby płyneła woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz co się dzieje za samym reduktorem - tzn. jaki jest wypływ przy podłączonym wężu ogrodowym (zakładam że pod niego masz podpięty reduktor) i odkręconym zaworze na wężu i nie podłączonej instalacji wewnętrznej przyczepy kempingowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż ogrodowy 1/2 cala to standardowy wąż. Wydaje mi się że szwankuje ten reduktor-może zapchał się jakimś farfolem?Sprawdź czy sytuacja się poprawia jeśli zwiększysz ciśnienie pokrętłem na reduktorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.