Skocz do zawartości

kran z mikrowyłącznikiem a pompa wody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów..

 

Stałem się posiadaczem przyczepki Abbey Suffolk. Posiada ona kran z mikrowyłącznikiem , zewnętrznie podłączaną pompę wody oraz ogrzewanie gazowe do ciepłej wody.

Chciałem się dowiedzieć o zasadę działania tego wszystkiego a mianowicie czy owy kran po przekręceniu powinien uruchamiać pompę wody???

Bo u mnie tak to nie działa. Uruchomienie pompy wody załącza się przełącznikiem na panelu sterowania.

Wydaje mi się że coś nie gra. Gdyż po załączeniu przełącznika pompa wody działa bez przerwy a powinna się chyba wyłączyć jeśli owy kran też jest wyłączony???

Koledzy wypowiedzcie się na ten temat jak macie u siebie...

 

a 2 pytanie

 

Jeśli już załączę ową pompę i włączę gaz w podgrzewaczu słyszę i czuje że grzeje się woda ale jak odkręce kran na ciepłą wodę to ona nie leci, ale zimna tak...

 

PROSZĘ O POMOC I CZEKAM NA WIADOMOŚCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj

Po 1. Kran zawsze uruchamia i wyłącza pompę

Po 2 trzeba czasu żeby woda się nagrzała i jeżeli masz przy kranie mieszacz to masz i ciepłą i zimną wodę. Musisz popatrzeć może mieszacz masz gdzieś przy zbiorniku do grzania wody.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W angielskich przyczepach często występuje instalacja wody nadciśnieniowa. Pompa pompuje aż stworzy nadciśnienie zadane przez czujnik z regulacją, który masz na pewno gdzieś pod siedzeniami. Na tym czujniku jest pokrętło, którym możesz sobie wyregulować zadane ciśnienie w instalacji. Po osiągnięciu zadanego ciśnienia pompa wyłączy się i będzie czekała na ponowny spadek ciśnienia. Jeżeli tobie nie wyłącza się pompa spróbuj delikatnie pokrętłem obniżyć ciśnienie do wyłączenia pompy. Być może przyczepa długo stała i coś się rozregulowało. Wyłącznikiem na panelu możesz na noc lub gdy nikogo nie ma wyłączyć pompę aby niepotrzebnie nie pompowała.

Jeżeli nie leci woda spróbuj oczyścić wylewki i sitka. Tam często gromadzą się glony blokujące przepływ wody.

Nie wiem czy jasno to opisałem ale jeśli coś niezrozumiałe pytaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W angielskich przyczepach często występuje instalacja wody nadciśnieniowa. Pompa pompuje aż stworzy nadciśnienie zadane przez czujnik z regulacją, który masz na pewno gdzieś pod siedzeniami. Na tym czujniku jest pokrętło, którym możesz sobie wyregulować zadane ciśnienie w instalacji. Po osiągnięciu zadanego ciśnienia pompa wyłączy się i będzie czekała na ponowny spadek ciśnienia. Jeżeli tobie nie wyłącza się pompa spróbuj delikatnie pokrętłem obniżyć ciśnienie do wyłączenia pompy. Być może przyczepa długo stała i coś się rozregulowało. Wyłącznikiem na panelu możesz na noc lub gdy nikogo nie ma wyłączyć pompę aby niepotrzebnie nie pompowała.

Jeżeli nie leci woda spróbuj oczyścić wylewki i sitka. Tam często gromadzą się glony blokujące przepływ wody.

Nie wiem czy jasno to opisałem ale jeśli coś niezrozumiałe pytaj dalej.

 

muszę przyznać, że tego nie znałem,

 

w moim Swifcie '91 jest prościej:

odkręcasz kran (otwierasz mikrowłącznik) -> na gniazdach pompki wody masz napięcie i woda się pompuje; i tyle

kran zakręcasz, napięcia nie ma, pompka nie chodzi

więc może u Ciebie po prostu, któryś mikrowłącznik odmówił współpracy (zawiesił się na otwartym)

wyłącznik w konsoli głównej odcina na stałe zasilanie do gniazdka pompki

 

 

a dalej: po włączeniu (obojętnie który kran), pompka najpierw napełnia bojler (Carver Cascade 2, ok 6-9 litrów, więc chwilę trwa), a dopiero później przełącznik ciśnieniowy puszcza wodę na krany;

koniecznie napełnij bojler do końca zanim włączysz gaz (albo prąd), poczekaj ok godziny i woda powinna być ciepła, po odkręceniu kurka 'ciepłego' najpierw schodzi woda z rurek (chłodna) a dopiero później z bojlera (ciepła)

 

napisz jeszcze jaki masz rocznik przyczepy ?

a co ze szczelnością całego układu ? nie przecieka gdzieś?

rozbierz sobie jakiś kurek, zobaczysz jak to wygląda w środku

masz jeden kurek na kran ? czy dwa (do ciepłej i zimnej osobno) ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów..

 

Stałem się posiadaczem przyczepki Abbey Suffolk. Posiada ona kran z mikrowyłącznikiem , zewnętrznie podłączaną pompę wody oraz ogrzewanie gazowe do ciepłej wody.

Chciałem się dowiedzieć o zasadę działania tego wszystkiego a mianowicie czy owy kran po przekręceniu powinien uruchamiać pompę wody???

Bo u mnie tak to nie działa. Uruchomienie pompy wody załącza się przełącznikiem na panelu sterowania.

Wydaje mi się że coś nie gra. Gdyż po załączeniu przełącznika pompa wody działa bez przerwy a powinna się chyba wyłączyć jeśli owy kran też jest wyłączony???

Koledzy wypowiedzcie się na ten temat jak macie u siebie...

 

a 2 pytanie

 

Jeśli już załączę ową pompę i włączę gaz w podgrzewaczu słyszę i czuje że grzeje się woda ale jak odkręce kran na ciepłą wodę to ona nie leci, ale zimna tak...

 

PROSZĘ O POMOC I CZEKAM NA WIADOMOŚCI

 

Witam - po przekręceniu kranu włącza się pompa i pompuje wodę do kranu.Ale nim to nastąpi najpierw tak jak piszesz ,pompa włącza się po podaniu napięcia.I to jest prawidłowo woda jest pompowana do bojlera i to trochę trwa.Ponieważ zbiornik jest pusty woda by dale szła do kranów musi zapełnić bojler,ale może być problem z tym ponieważ tam jest powietrze (zapowietrzony-poduszka powietrza)w bojlerze i pewnie tak jest w twoim przypadku (pompa się nie wyłącza)-trzeba po jakimś czasie odkręcić kran ciepłej wody aż do skutku aż poleci woda.Między-czasie może być bulgotanie i inne odgłosy,,,,,,,,,,:slina: Możesz mieć też niedrożny ten kran ale to inna historia. Dopiero jak będzie leciała woda zimna i ciepła - wtedy bojler nie będzie zapowietrzony. Ponadto na wężu zimnej wody przed trójnikiem powinieneś mieć elektryczny czujnik ciśnieniowy przez który przepływa woda i nim można regulować ciśnienie wody i czas pompowania pompy.Na nim jest pokrętło ,,gdy odkręcasz zmniejszasz ciśnienie a tym samym skracasz czas pompowania pompy, i odwrotnie dokręcanie skutek odwrotny.

 

Pozdro,,,,,,,,,,,:ok::piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi, odpowiadam jest to rocznik 87 , co do kranu to kupilem tydzień temu nowy na allegro firmy comet ma on jeden kurek dwa wejscia na węże wody ciepła i zimna oraz dwa kable które podłączyłem pod kostkę jak było po staremu. Wcześniej miałem kran z dwoma kurkami osobno ciepła i zimna oraz dwa podwójne kable.

Jeśli chodzi o elektrozawór to mieści się on w kranie?? bo do tej pory nie wiem...

Czyli reasumując wasze wszystkie podpowiedzi powinno być tak jak zrozumiałem...

Po 1. Włącznik na konsoli powinien uruchamiać pompę aby się np nie spaliła gdy np zabraknie wody

Po 2. Gdy już uruchomimy pompę (jeślii nie chcemy na razie mieć ciepłej wody nie włączamy gazu do boilera) to pompa po zassaniu powinna się wyłączyć prawda?

Po 3. Gdy chcemy użyć zimnej wody odkręcamy kurek i powinna zacząć lecieć zimna woda a po czasie pompa powinna dalej podawać wodę prawda?

Po 4. Gdy np chcemy mieć ciepłą wodę np do zmywania kurek zakręcony odkręcamy gaz włączamy boiler i czekamy aż woda dojdzie do boilera pompa powinna się wyłączyć a boiler po czasie nagrzewa wodę,

a my za jakiś czas odkręcamy kurek z ciepłą wodą i powinna lecieć ciepła..

 

Tak to zrozumiałem po waszych podpowiedziach , jeśli tak ma być to super rozumiem, a jeśli coś pokręciłem proszę o sprostowanie..

 

Czekam na wiadomość

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w pkt.4 woda już wcześniej musi być napompowana do bojlera - a będzie wiadomo wtedy gdy samoczynnie wyłączy się pompa .Dopiero wtedy włączasz gaz (bojler)grzanie i jak się wyłączy - samoczynnie gaz i zgaśnie kontrolka pewnie zielona to woda jest gotowa do pobrania(ciepła).Jak odkręcisz kran ciepłej wody znowu włączy się pompa by uzupełniać ciśnienie w bojlerze a po chwili i włączy się gaz by wyrównać temperaturę.,,,,

W kranie nie masz elektrozaworu - może być elektro-wyłącznik chociaż nie jestem pewny czy tak jest (z twego opisu kranu) a na wężu wody zimnej powinieneś mieć wyłącznik ciśnieniowy.

 

pozdro,,,,,,,

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a będzie wiadomo wtedy gdy samoczynnie wyłączy się pompa...

 

no właśnie tej funkcjonalności nie zauważyłem, muszę to sprawdzić jutro

bo u mnie pompka nic nie robi samoczynnie, tylko i wyłącznie sterowanie mikrowłącznikiem: odkręcasz kurek ciepłej wody -> pompka pracuje, napełnia bojler, a potem woda płynie z kranu, dopóki nie zakręcisz kurka

 

taką jeszcze znalazłem podpowiedź:

http://forum.karawan...post__p__127838

 

 

Napełnia się go poprzez otwarcie kranu z ciepłą wodą.Sprawa jest o tyle nieciekawe że winny jest zapewne stycznik w którymś z kranów.Najprostsza metoda to odłączanie przewodu zasilającego po kolei przy każdym kranie.Jeśli pompka przestanie pracować to oznacza że ten właśnie kran ma zwarty styk elektryczny.problemem jest dojście do tych przewodów.

 

 

spróbuj tak jeszcze

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT- no właśnie tej funkcjonalności nie zauważyłem, muszę to sprawdzić jutro

bo u mnie pompka nic nie robi samoczynnie, tylko i wyłącznie sterowanie mikrowłącznikiem: odkręcasz kurek ciepłej wody -> pompka pracuje, napełnia bojler, a potem woda płynie z kranu, dopóki nie zakręcisz kurka

____________________________________________________________________

 

Witam - samoczynnie tzn po odkręceniu kranu jeżeli kran posiada mikro włącznik - podaje napięcie na pompę i ona się włącza.Ja mam kran bez elektryki - odkręcając go spada ciśnienie wody i elektrozawór ciśnieniowy podaje prąd na pompę.Teraz w każdym przypadku powinien być zastosowany elektrozawór ciśnieniowy.I wg mnie po włączeniu napięcia na pompę na pulpicie ona powinna zacząć działać i pompować wodę do bojlera aż powstanie takie ciśnienie ,które spowoduje wyłączenie pompy za pośrednictwem elektrozaworu.Teraz elektrozawór jest połączony mikro wyłącznikiem - dopiero jak bojler jest pełny korzystamy z usług pompy poprzez odkręcenie kranu,który powinien podawać napięcie na elektrozawór noi dalej już wiadomo,,,, Teraz kran z ciepłą woda odkręcamy tylko na początku w celu napełnienie bojlera by nie był zapowietrzony,bo wtedy pompa może pracować do oporu i bez rezultatu.

Wracając do tego elekrozaworu ciśnieniowego,który powinien być na wężu zimnej wody między pompą a bojlerem.Zadanie jego jest zabezpieczenie przed spaleniem pompy ,gdyby nie zadziałał mikro wyłącznik w kranie.

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, to by się zgadzało,

ale cardii pisze, że ma kran z mikrowłącznikiem (tak jak u mnie),

ale kranik ten jest kupiony, więc może faktycznie w oryginale było jak u cyryla (czyli włącznik na kurku jest w ogóle zbędny)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, to by się zgadzało,

ale cardii pisze, że ma kran z mikrowłącznikiem (tak jak u mnie),

ale kranik ten jest kupiony, więc może faktycznie w oryginale było jak u cyryla (czyli włącznik na kurku jest w ogóle zbędny)

 

pozdr

 

 

Witam - teoretycznie i praktycznie tak -jeżeli masz a powinieneś mieć elektrozawór ciśnieniowy .

 

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiadomość dla cardiego tak wygląda ten zawór ciśnieniowy,,,,,,

 

 

http://www.fotosik.p...2d44a46af0.html

 

 

Przepraszam ale wyszły jakieś reklamy przy tej przesyłce,,,,,,,,,

 

Pozdro,,,,,,,,,,,

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiadomość dla cardiego tak wygląda ten zawór ciśnieniowy,,,,,,

 

 

http://www.fotosik.p...2d44a46af0.html

 

 

Przepraszam ale wyszły jakieś reklamy przy tej przesyłce,,,,,,,,,

 

Pozdro,,,,,,,,,,,

Cyryl, nosze się z zamiarem przerobienia instalacji wodnej na ciśnieniową. Gdzie taki ciśnieniowy włącznik można kupić i ile kosztował?

 

 

Teraz kilka słów ode mnie.

W p-pach występują 2 rodzaje załączania pompki wody. W obydwu sposobach , najczęściej jest na pulpicie wyłącznik główny a dalej za nim , owe 2 rodzaje:

1.To mikro styk pod każdym kurkiem, który uruchamia pompkę w chwili otwarcie kranika.

2. W/ wspomniany zawór ciśnieniowy, który reaguje na spadek ciśnienia w układzie wodnym. I to rozwiązanie jest w/g mnie o niebo lepsze, dlatego pytam gdzie to coś można kupić.

Lepsze bo:

Mamy wodę cały czas pod kranem, odkręcamy i ona leci. Nie pluje, nie dmucha z kranu nie chlapie jak to jest w przypadku instalacji z mikro stykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyryl, nosze się z zamiarem przerobienia instalacji wodnej na ciśnieniową. Gdzie taki ciśnieniowy włącznik można kupić i ile kosztował?

 

 

Teraz kilka słów ode mnie.

W p-pach występują 2 rodzaje załączania pompki wody. W obydwu sposobach , najczęściej jest na pulpicie wyłącznik główny a dalej za nim , owe 2 rodzaje:

1.To mikro styk pod każdym kurkiem, który uruchamia pompkę w chwili otwarcie kranika.

2. W/ wspomniany zawór ciśnieniowy, który reaguje na spadek ciśnienia w układzie wodnym. I to rozwiązanie jest w/g mnie o niebo lepsze, dlatego pytam gdzie to coś można kupić.

Lepsze bo:

Mamy wodę cały czas pod kranem, odkręcamy i ona leci. Nie pluje, nie dmucha z kranu nie chlapie jak to jest w przypadku instalacji z mikro stykiem.

 

Witam - ja ten zawór ciśnieniowy miałem już zamontowany jak kupiłem przyczepę.Ja taki sam widziałem w reszłym roku w sklepie elcamp w Krakowie jak kupowałem pompę.Deje adres y ściągnięte z internetu :

 

http://www.zumi.pl/2050183,ELCAMP_Centrum_Campingowe,Krakow,firma.html

http://www.elcamp.pl/

 

Pozdro,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.