Skocz do zawartości

kran z mikrowyłącznikiem a pompa wody


Rekomendowane odpowiedzi

Kran jest 5cm podniesiony od płaszczyzny szafki. 
Mam szafkę pod zalewem, zlew wyjety. Ale przewody wchodzą poniżej szafki a tam jest drugie dno i nie widać połączenia. Wężyki są długie. A rozbierać będzie to słabo. 
 
Probowalem srubokrecikiem podciągnąć te białe tulejki do góry aż wyszczerbilem trochę te kołnierze. Więc chyba nie tedy droga bo ani drgneły. 



U mnie była rewizja na dostanie się od dołu do kostki elektrycznej i połączenia wężyków z resztą instalacji.

Po rozebraniu kranu nie udało mi się już go złożyć ponownie. Przeszkadzały przewody elektryczne. Musiałem kupić nowy kran. Też po zimie przesiąkali wodą pewnie zostało w nim trochę wody, którą rozsadziło.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale czy nikt z szanownych forumowiczów nie odłączał kranu od przewodów? Coś mi się wierzyć nie chce.

Kran firmy comet więc popularny tak mi się wydaje. 

Może zadam bardziej fachowo pytanie :

Jak rozłączyć giętkie przewody hydrauliczne zakończone zaciskiem metalowym i krućcem plastikowym od baterii umywalkowej firmy Comet z mikrowyłącznikiem? 

Edytowane przez Teodor2424 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za ten kran siłowo. 

Wyciągnąłem trochę wyżej kran założyłem klucz 9mm i podważyłem plastikowy kruciec. Rozkrecilem cały kran naprawiłem pokleiłem gdzie trzeba i jutro skręce i próba szczelności. 

Zobaczymy co wyjdzie. 

PS Skomplikowany to ten kran jakoś strasznie nie jest. Spokojnie można pobawić się w naprawy. 

IMG_20190515_215813.jpg

IMG_20190515_220323.jpg

IMG_20190515_220344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 8.07.2014 o 20:46, Kocer napisał:

A masz zawór ciśnieniowy? ( takie małe białe coś na wężu wody z pokrętłem obok bojlera ? Jeśli tak to kran powinien działać pomimo braku ( awarii ) mikrowyłączników.

Postępnę się chociaż to kawał czasu minęło ale może ktoś to śledzi i się o co chodzi w mojej córce Witam mam problem z wodą w przyczepie a mianowicie model SWIFT Blakemere 2000 krany na mikrostyki,  woda leci potem pompa traci moc wydaje jakieś dźwięki woda nie leci, czasem kilkukrotne załączenie kranu odpala pompe tz uruchomią na chwilę pompę ,czasami wypięcie jej też na chwilę daję wodę w kranie ,ogólnie wiesza się, nowa pompa to samo, układ przedmuchany odpowietrzony i nic czy to wina elektryki ? krany wszystkie załączają pompę  czy może gniazda wody bo tam też idą przewody  czy może pompa za słaba  czy ma ktoś jakiś schemat jak pociągnąć nową instalację na 12 v pod te krany pozdrawiam i proszę o pomoc theedge7@wp.pl 

Edytowane przez theedge7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem jeśli pompka reaguje na krany to elektryka w porządku , a jeśli pompka działa a woda nie leci to pompka się skończyła ,ewentualnie sprawdził bym jak biegunowość podłączenia ,ale te pompki pompują nie zależnie od podłączenia ,przynajmniej te które ja mam w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. 

Pozwólcie, ze podepne sie do tematu chociaż moj problem jest nieco inny. Mam przyczepe Swift z 2000r. Do tej pory wszystko smigalo, az do tego roku. Dodam, ze mam wlacznik cisnieniowy i krany na mikrostyczniki. Przed wyjazdem sprawdzilem czy wszystko funcjonuje jak trzeba i tak. Zimna woda dziala wecwszystkich kranach natomiast cieplej wody brak. Okazalo sie, ze bojler byl zapowietrzony. Zwiększyłem cisnienie i pchnęło ale problem jest w tym, że teraz pompa mi caly czas pcha i nie wylacza sie co w efekcie prowadxi do przepuszczania wody przez zlaczki. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne dodać, ze zmiana wartosci cisnienia nie powoduje wylaczenia pompy. Regulator cisnienia wogole nie reaguje na zmiane polozenia sruby regulacyjnej. Do tego odłączyłem wszystkie przewody od mikrostycznikow w kranach i nadal pompa się nie wyłącza. Jedyny sposob na jej wylaczenie to przycisk na konsoli głównej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.