Skocz do zawartości

Kościerzyce koło Brzegu Opolskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Powstał temat by gdzieś blisko Wrocławia znaleźć miejsce na weekendowe spotkania integracyjne i takowe miejsce znalazłem w Kościerzycach koło Brzegu Opolskiego więcej o miejscu tu : http://forum.karawan..._30#entry185460 .

 

Jeśli są chętni zapraszamy pokosztujemy np. "Wotrzykowej nalewki", czy Ninkowe "wściekłe psy" i pewnie jak ktoś dojedzie jeszcze coś dołoży ciekawego :).

Na terenie kempingu jest spory las z którego możemy nazbierać drewna na ognisko.

Nie będę Tworzył listy, ale deklarujcie swój przyjazd, bo wtedy ustalę miejsce rozbicia, bo możemy w trzech różnych miejscach w zależności od ilości załóg, moja budka już tam stoi i nie wiem czy ją przestawiać by być w miarę blisko siebie.

 

Dobrze by było zabrać jak najdłuższe przewody do podłączenia się do prądu ( choć nie koniecznie, zależne gdzie się ustawimy).

W miarę blisko mają załogi z województw : wrocławskiego, opolskiego, śląskiego i nawet wielkopolskiego, inni też mogą dobić :)

 

Obecnie cena za pobyt to 20 zł od załogi za dobę - dla nas :)

Na najbliższy weekend (13-05 do 15-05) są pewne dwie załogi : moja i Wotrzykowa.

 

Jak są jakieś pytania proszę pytać w miarę możliwości odpowiem.

Do zobaczenia przy :biwak: i :piwo: lub :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze fajnie, niedrogo no i bliziutko :slina:

Ja tak na 60-80 %.

Tzn o ile dzieci, pogoda lub inne zjawiska nie pokrzyżują planów :tuptup:

 

Wirku, nie znam tej okolicy. Czy warto zabrać rower? Chciałbym z dzieckiem trochę pojeździć.

 

Mógłbyś podać dokładniejsze namiary na to pole? Może jakiś screen z google maps, współrzędne lub po prostu adres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak podałem wiele, ale nie jak dojechać :( już to uzupełniam. W najbliższym czasie podam namiary GPS na wjazd.

Ci co nie mają GPS opisze Ci co z Wrocławia to przez Oławę drogą 94 do Brzegu . Do Brzegu pierwszym zjazdem przez przejazd kolejowy i kierujemy się w kierunku Namysłowa na drogę nr 39 do miejscowości Pisarzowice , za mostami na Odrze za stacją paliw w Pisarzowicach skręcamy w prawo na Popielów i jedziemy prosto po lewej stronie będziemy widzieć boisko, później kościół i tu już zwalniamy bo za kościołem będzie droga na Ciepielowice , tą drogą jeszcze jakieś 1,5 km i

TU UWAGA gdy skręcimy już na te Ciepielowice po około 1 km zacznie się lasek i tu proponuje zwolnić bo za parę metrów jest wjazd na kemping tuż za lasem ( brak na razie tablicy informacyjnej, bo nastąpi zmiana nazwy kempingu - Być może do piątku już będzie.

Proponuje zwolnic gdy osiągniemy krawędź lasu , gdy przyjedziemy ten wjazd na kemping, zestawem dopiero nawrócimy w Ciepielowicach.

 

Dla jadących od strony A4 zjeżdżamy na zjedzie Brzeg , Strzelin jedziemy w kierunku Brzegu i tu kierujemy się na Namysłów do Pisarzowic i dalej jak wyżej.

Jadący od strony Opola, Częstochowy kierują się na Dobrzyń Wielki dalej Popielów do Kościerzyc i przed kościołem skręcają w prawo na Ciepielowice i dalej jak wyżej .

 

Jadący od strony Namysłowa jadą drogą 39 przez Lubszę do Pisarzowic i przed stacją paliw skręcają w lewo w kierunku Popielowa i dalej jak wyżej

Andrew_80 Ty masz pewnie jeszcze inną możliwość dojazdu przez Bystrzycę, Leśną Wodę, Błota, Szydłowice, Michałowice i Pisarzowice i dalej już opisałem.

Myślę, że dość dokładnie opisałem dojazd ( będą namiary GPS) .

Pytanie o rowerki - oczywiście można zabrać jest gdzie pojeździć nawet po terenie kempingu bo jest dość spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd jest tak pięknie opisany że nie potrzeba żadnych suflerów (GPS ) palacz.gif

 

a na pewno zatrzymacie się pod bramą wjazdową banan.gif

 

że tylko patrzeć biwak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymistyczne wieści - będzie z 3 lub 4 natryski i ciepła woda w tej samej cenie :).

 

Co do opisu dojazdu muszę skorygować w Pisarzowicach skręcam od strony Brzegu w prawo od strony Namysłowa w lewo na Popielów jak pisałem, ale na drogowskazach będzie Dobrzyń Wielki - jest to droga do Dobrzynia przez Popielów, a w Kościerzycach za kościołem od strony Brzegu skręcamy w lewo ( przed dużą reklamą w kolorze żółtym) od Dobrzynia w prawo za reklamą.

Do piątku może będzie już jakiś znak, czy reklama przed wjazdem na kemping.

 

namiary GPS na wjazd na kemping N 50 52 35 68 S 17 31 35 07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie podjechac... jesli nie na weekend z cepka to chociaz na kilka godzin bez cepki

 

OOO widzę że nauki nie poszły w las :],będę kontent :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka satelitarna z google maps kempingu e Kościerzycach . Jak widać molo doprowadzające do wyspy - niestety będzie po części rozebrane i nie będzie dojścia do wyspy ( będzie to prywata właściciela.

Widać cały zbiornik wodny po lewej od mola można łowić bez karty wędkarskiej , po prawej wody PZW Opole do 2012 roku , po tym roku całość właściciela

Rozbić się możemy naprzeciwko plaży ( mola) lub bardziej na prawo za kortami tenisowymi .

Moja budka obecnie stoi po lewej stronie tuż przy murowanych domkach kempingowych.

http://mapy.google.p...m.panoramio.all

 

powiększeniu widać jak spory to kemping i nawet spory las należący do kempingu.

http://mapy.google.pl/maps?ll=50.87481,17.52933&spn=0.007068,0.014398&t=h&z=16&lci=com.panoramio.all

Edytowane przez Wirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne sprostowanie wirkowego opisu dojazdu autostradą. Nie ma zjazdu Strzelin - Brzeg. Jest Strzelin - Oława (ale to za szybko). Prawidłowy zjazd do Brzegu dla jadacych od strony Wrocka jest na węźle Przylesie na trasę 401 Brzeg - Nysa (ewentualnie Oława - Nysa) nie pamiętam dokładnie, ale na pewno nie Strzelin. Dojazd w Wrocka tą trasa jest rewelacyjny, a droga z autostrady do Brzegu jest szeroka, w dobrym stanie i z jedną wioską po drodze. Zdecydowanie polecam dla mieszkających blisko autostrady. Trasa przez Oławę jest ruchliwa, ze światłami, wieloma ograniczeniami i w kilku miejscach remontowana. Czas przejazdu autostradą krótszy, a i na paliwie wyjdzie taniej (cały czas na piątce, czasami na czwórce). My niestety nie będziemy, bo jaki pisałem dwa najbliższe weekendy to imprezy o weselnym charakterze. Miłego wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.