Skocz do zawartości

Przeróbka gniazd angielskich na polskie


ROBERTROY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem tej zimy angielska przyczepę i byłem już na pierwszym zlocie .

Gniazdka prądowe w cepce mam angielski i chciałbym przerobić je na polskie (przejściówki są zbyt uciążliwe).

Czy ktoś już coś takiego robił i mółby udzielić kilku rad.

z góry dziękuję.biwak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co to czynić, skoro można zastosować adaptery ktore kosztują ok 3 zł, po drugie mają dobre zabezpieczenia przed przedmiotami nieporządanymi (skuteczne przed dziećmi). Coprawda nie wyglądają najokazalej ale :ok:. Na te pare odbiorników kup sobie adaptery :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zasada jest prosta musisz założyć gniazdka z uziemieniem. Czyli z tzw. bolcem lub z tą blaszką zewnętrzną(typ E lub tyl F). Musisz zrobić to zgodnie ze sztuką. Jeśli nie znasz zasady podłączania gniazdek el. zaproś do przyczepki elektryka. Majątku nie stracisz a przynajmniej budy z dymem nie puścisz. Z prądem nie ma żartów tymbardziej, że mamy tu do czynienia z napięciem realnie zagrażającym życiu :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem tej zimy angielska przyczepę i byłem już na pierwszym zlocie .

Gniazdka prądowe w cepce mam angielski i chciałbym przerobić je na polskie (przejściówki są zbyt uciążliwe).

Czy ktoś już coś takiego robił i mółby udzielić kilku rad.

z góry dziękuję.biwak.gif

 

ja przerabiałem gniazdka - w bardzo prosty sposób bez żadnych przejściówek bo rzeczywiście są uciążliwe.

rozkręcasz, wyjmujesz zabezpieczenie (taki trójramienny plasticzek) potem bierzesz wiertełko 4-4,5mm i rozwiecasz dwa otworki.

po czym bez problemu wchodzi wtyczka z naszego standardu.

jeżeli będziesz chciał fotki to po południu wykonam i puszczę.

RobertRoy - czytasz czasami PW??

bo pisałem i nie odpowiedziałeś.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przerabiałem gniazdka - w bardzo prosty sposób bez żadnych przejściówek bo rzeczywiście są uciążliwe.

rozkręcasz, wyjmujesz zabezpieczenie (taki trójramienny plasticzek) potem bierzesz wiertełko 4-4,5mm i rozwiecasz dwa otworki.

po czym bez problemu wchodzi wtyczka z naszego standardu.

jeżeli będziesz chciał fotki to po południu wykonam i puszczę.

RobertRoy - czytasz czasami PW??

bo pisałem i nie odpowiedziałeś.

 

 

 

Witaj.

Przepraszam ,że się nie odzywałem ale szykowałem cepką do pierwszego zlotu.(Majowe wietrzenie przyczepek i kamperów w Loch Ness) a poza tym mam komunię córki 21 maja i wogóle.SORKI.

Co do wyjazdu to na pewno jedziemy na Chorwację ale zahaczymy o Balaton (jakieś dwie trzy doby).

Planujemy wyjechać 30.06 lub 01.07.2011r.

Póżniej tydzień na Chorwacji i powrót też w połowie drogi na jakimś campingu.

 

Za radę w sprawie gniazdek wielki dzięki i foto by się przydało.

 

A jak wasze ustalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Przepraszam ,że się nie odzywałem ale szykowałem cepką do pierwszego zlotu.(Majowe wietrzenie przyczepek i kamperów w Loch Ness) a poza tym mam komunię córki 21 maja i wogóle.SORKI.

Co do wyjazdu to na pewno jedziemy na Chorwację ale zahaczymy o Balaton (jakieś dwie trzy doby).

Planujemy wyjechać 30.06 lub 01.07.2011r.

Póżniej tydzień na Chorwacji i powrót też w połowie drogi na jakimś campingu.

 

Za radę w sprawie gniazdek wielki dzięki i foto by się przydało.

 

A jak wasze ustalenia.

 

Zdjęcia zapodam rano..

Zdjęcia gniazdek mam zrobione ale nie zgrane jutro zgram z rana i puszczę.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zapodam rano..

Zdjęcia gniazdek mam zrobione ale nie zgrane jutro zgram z rana i puszczę.

 

 

qrcze chciałem film zamieścić jak pasują pięknie gniazdka z wtyczką i nie mam uprawnień :(

http://www.youtube.com/watch?v=Zsj5A_fdZvk

post-5064-0-07232900-1305004602_thumb.jpg

post-5064-0-48641500-1305004628_thumb.jpg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rozwiercone wszystkie ale to i tak nie przeszkadza w przypadku cienkobolcowych. to gniazdo które jest na filmie jest już rozwiercone.

Naprawdę nie wiele trzeba aby zmieściła się wtyczka grubobolcowa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samce sobie poradzą z każdą wtyczką choć i tak najlepiej lubią lodówkę obsługiwać byleby piwo.gif zimne było. slinka.gif

Ukochaneserduszka.gif samców natomiast , używają jeszcze suszarek, lokówek, żelazek itp, byleby pięknie wyglądaćprzytul.gif i dlatego właśnie gniazdka należy zrobić tak, by było im bezpiecznie i łatwo z nich korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.