Skocz do zawartości

jaką przyczepę wybrać?


wikked

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początku pragnę zapewnić Kolegów, że opcja "szukaj" nie jest mi obca, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania i w związku z tym pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

Ponieważ nie znoszę wczasów "zorganizowanych", siedzenia na du...ku przez 2 tygodnie, bujania się od kwatery do kwatery, zastanawiam się nad kupnem przyczepy kempingowej i tu pojawia się problem: nie mam pojęcia co wybrać. Chciałbym odrobinę luksusu więc w wyposażeniu przyczepa powinna posiadać:

1. WC,

2. prysznic

3. lodówkę gaz/12V/230V

4. stabilizator

5. zbiornik na wodę czystą i brudną

6. oświetlenie 12V/230V

7. dużo schowków

Mam też pytanie czy jest możliwość dołożenia solara na dach. Soptkałem się z tym cudem w kamperach i bardzo mi się to podobało.

DMC przyczepy nie powinno być większe niż 1200kg (DMC samochodu mam 1500kg). Piszę nie powinno, ponieważ wiem że graniczna wartość DMC wbita w dowód holownika to naprawdę granica i komfortu i bezpieczeństwa.

Kwota w której planuję się zmieścić niestety niejest powalająca gdyż wynosi 5000- 7000zł (przewiduję kupić przyczepę na mobile.de co automatycznie obniża cenę o 2000 do 3000zł).

Wszelkie Wasze opinie i zastrzeżenia co do moich wypowiedzi mile widziane.

 

 

Pozdrawiam,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Grzesiek, sprawdź jak ciężką przyczepę możesz ciągnąć wg dowodu. Myślę, że mając taki budżet nie znajdziesz nic ciekawego na mobile.de. Raczej bym na Twoim miejscu wybrał się do Anglii - tamte przyczepy z reguły mają wc, prysznic i ciepłą wodę na gaz, zbiornik na czystą zewnętrzny (chyba że angielska wersja Adrii - to będzie wbudowany z wlewem zew), zbiornik na brudną to ogólnie rzadkość (można zrobić sobie samemu). Solar i akumulator pokładowy też jest do zrobienia. Pozdrawiam.

PS. Niekoniecznie ta ;) ale np. coś takiego... http://www.wpcaravans.pl/?id=produkty&sub=przyczepy&p=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że przyczepa ma mieć spanie dla 5 osób skromny.gif w tym łóżko francuskie, piętrowe i stolik kawowy? grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

 

Tak poważnie moim zdaniem w tej cenie to albo salonka albo coś z Anglii. No chyba że będziemy gustować w rozbitkach hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Chciałbym odrobinę luksusu więc w wyposażeniu przyczepa powinna posiadać:

1. WC,

2. prysznic

3. lodówkę gaz/12V/230V

4. stabilizator

5. zbiornik na wodę czystą i brudną

6. oświetlenie 12V/230V

7. dużo schowków

(...)

To co wymieniłeś to raczej standard a nie luksus. Więc albo jesteś człowiekiem z natury skromnym, albo samo posiadanie p-py jest dla Ciebie luksusem. Piękna postawa. Brawo!!! Teraz do rzeczy. Trafiłeś z decyzja o kupnie p-py trochę nie w czas. Sezon otwarty, oferta przebrana, pozostało niemal same barachło i t tym budżecie ciężko będzie znaleźć egzemplarz w świetnym stanie, bo te świetne, sprzedają się naprawdę od ręki. Sam niedawno sprzedawałem swoją.

Ale cóż, szukaj, zapodawaj, ale nie zalewaj ofertami bo jest ich tysiące. Sam wstępnie selekcjonuj wybrane egzemplarze. Są tacy co nam tu całe allegro wklejają zadając w kółko pytania typu "A co sądzicie o tej" a my jak te "świstaki" nawijamy ;)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa w dobrym stanie na mobile.de jest owszem 2000-3000 ale droższa... niż u nas, ale może się mylę.

Czeka Cię niezłe wyzwanie, żeby w tych pieniądzach kupić coś porządnego z takim wyposażeniem jak oczekujesz, ale może się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kwota w której planuję się zmieścić niestety niejest powalająca gdyż wynosi 5000- 7000zł (przewiduję kupić przyczepę na mobile.de co automatycznie obniża cenę o 2000 do 3000zł).

 

 

Jak dobrze pooglądasz mobile.de to zauważysz, że sprzęt w dobrym stanie jest raczej droższy niż w Polsce. Chyba, że trafisz na okazję - ale to trzeba szybko jechać i kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pooglądasz mobile.de to zauważysz, że sprzęt w dobrym stanie jest raczej droższy niż w Polsce. Chyba, że trafisz na okazję - ale to trzeba szybko jechać i kupować.

 

Jak jest okazja cenowa, to pierwsze wyłapują to handlarze z PL, kupują na handel więc na ich stanie im nie zależy, w kraju na sprzedaż i tak będą w "doskonałym stanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Koledzy za szybką odpowiedź, linki przydatne (większość już wcześniej przeglądniętych), ale chodzi mi o trochę szersze spojrzenie na temat. Nie mam pojęcia co to znaczy "salonówka", itd. Chciałbym wiedzeć jaką przyczepę wybrać bo na rynku jest 100 firm. Aria, Niewiadów, Wilk, itd. Która z firm ma dobrą renomę (chodzi mi o wysoki standard wykonania). Z pewnością wiecie o co mi chodzi. Przykładowo typową pozytywną opinią cieszy się marka VW wśród samochodów, Honda wśród motocykli. Nie mam pojęcia jakiej produkcji przyczepę wybrać. Z tego co piszecie i z linków które podesłaliście powinienem się wstrzymać do "wyprzedaży posezonowej". Ja osobiście mam czas i wcale mi się nie śpieszy. W te wakacje pojadę wynajętym kamperem, a w między czasie poszukam przyczepy. Być może kwota się zwiększy jeśli się okaże że z obecną zawartością portfela lepiej kupić młotek aby sobie zakup odpowiednio z głowy wybić. Chcę poznać temat na tyle dobrze, aby zakup przyczepy był całkowicie trafnym wyborem, tak jak do tej pory wybierałem samochody (odpukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety muszę Cię zmartwić. Ryzyko zakupienia bubla wśród p-p jest większe niż wśród samochodów niestety. Oto okrutna rzeczywistość. Zapraszam Cię do lektury wyszukanej zawartości naszego forum, im więcej przeczytasz tym więcej odpowiedzi n swoje pytania znajdziesz a jest tu... wszystko. Np: "układ salonka".

Chciałbym jeszcze podsunąć pewnego rodzaju cudo jakie sprzedałem niedawno, wyłącznie jako punkt odniesienia, będziesz miał pogląd.

Oto moja salonka w układzie... salonkowym :)http://allegro.pl/nie-aktualne-1991-swift-challenger-390-2-i1521249136.html

 

 

Jeśli chodzi o lepszość firm, to w p-ch nie ma takich dużych różnic jak w samochodach, bardziej liczy się stan, nie prestiż firmy. Nie ma ta lepsza / tamta gorsza, ale jest ta lepsza a tamta gorsza pod względem stanu. Powodzenia.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.