Skocz do zawartości

Problem z pierwszą rejestracją


sachez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jestem po raz pierwszy na forum i proszę was o pomoc.

Dzisiaj byłem na przeglądzie (w Szczecinie) z moją nowo zakupioną przyczepą Hobby z Holandii, diagnosta stwierdził,że nie może mi zrobić przeglądu ,ponieważ na tablicy znamionowej nie ma daty wyprodukowania przyczepy jest tylko nr.vin w/g którego program jakim dysponuje stacja nie można stwierdzić roku produkcji :-( W dokumentacji również nie ma roku produkcji tylko data pierwszego dopuszczenia.(rok 1990).

Poradźcie mi co powinienem zrobić?A może ktoś z szanownych kolegów miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zadzwonić na inną stację i się zapytać? U mnie (było to 5 lat temu) diagnosta wpisał rok produkcji 1988 bo przyczepa miała pierwszą rejestracje 18 stycznia 1989 grinser006.gif. Już się nie chciałem z nim sprzeczać że mogła być wyprodukowana dzień przed rejestracją zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wczoraj moja nowa przyczepka Hobby sprowadzona z Holandii była na przeglądzie. Diagnosta spisał nr z tabliczki znamionowej i wpisał rok produkcji z holenderskiego dowodu rejestracyjnego.

 

Tomii ma rację, jedź na inną stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź ocenę rzeczoznawcy z pięterka nad stacją okręgową w samochodówce. Ja tak robiłem ... 150zł i z głowy. Diagnosta (bez gadania) przepisał z oceny rzeczoznawcy.

Mowa o samochodówce przy unii lubelskiej czy też obok osiedla zawadzkiego

telefon do rzeczoznawców :

ekspert s.c. klonowica 14

91-4322143 /4322147 / 4322169 email: szczecin@dekra.pl

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiłem jak podpowiedział "macieku" kosztowało mnie to 74zł,ponieważ potrzebowałem tylko potwierdzenia daty produkcji. Przyczepka i tak przeglądu nie przeszła-brak światła przeciwmgielnego :sciana:. Poszukam jakiegoś elektryka po długim weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję ........ ale możesz jeździć na czerwonych tablicach bez przeglądu bo sa wydawane właśnie w celu zrobienia przeglądu ........ ja jeździłem tak miesiąc zanim pojechałem na przegląd :-)

Podjedź do wołczkowa otworzyli tam nową okręgówkę może nie będą tak uciążliwi jak na innych stacjach :-)

Albo przykręć jakiekolwiek przeciwmgielne i wyjdź "na sztukę" kablem ze swojego przeciwmgielnego z auta .... kabel pod podłogą budy i na przegląd. A kiedyś w wolnej chwili zrobisz przeciwmgielne w instalacji budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiłem jak podpowiedział "macieku" kosztowało mnie to 74zł,ponieważ potrzebowałem tylko potwierdzenia daty produkcji. Przyczepka i tak przeglądu nie przeszła-brak światła przeciwmgielnego :sciana:. Poszukam jakiegoś elektryka po długim weekendzie.

 

Jakie światło przeciwmgielne ???

To światło jest wymagane przy pierwszym przeglądzie ale NOWYCH przyczep kempingowych.

W Hobby z tego roku to w lewej lampie nawet powinna być fabryczna zaślepka i brak żarówki a niebieski kabelek zwisający lużno, nie podłączony do niczego i zaizolowany taśmą !

Odn. roku produkcji to diagnosta w przypadku braku roku produkcji w dowodzie rejestracyjnym holenderskim powinien ( zgodnie z obowiązującymi u nas przepisami ) przyjąć za rok produkcji - rok pierwszej rejestracji czyli 1990.

Ten temat znam z okazji pierwszego przeglądu mojej Hobby a też miałem wątpliwości ale kumaty diagnosta wszystko mi wytłumaczył.

Mówił też coś o światłach obrysowych które są wymagane przy rejestracji NOWYCH przyczep i powinny być na pewnej wysokości ( nie pamiętam jak wysoko ), ale że moja taka nowa nie jest, więc wszystko było w porządku.

Coś ci diagności u Ciebie nie douczeni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie światło przeciwmgielne ???

To światło jest wymagane przy pierwszym przeglądzie ale NOWYCH przyczep kempingowych.

(...)

 

Eeeejjj, wyprostuję.

Nie nowych , tylko na pierwszym badaniu w PL, używane wieloletnie też.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeejjj, wyprostuję.

Nie nowych , tylko na pierwszym badaniu w PL, używane wieloletnie też.

 

Znajdż mi ten przepis.

Może czegoś nie wiem ale wydaje mi się że diagnosta bardzo dobrze wiedział co mówi.

A może chodzi o ''używane wieloletnie'' ale z fabrycznym lub dodatkowo zamontowanym światłem przeciwmgielnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20030320262

 

Dział III, rozdział 3, par. 12.pkt 1.

ppkt 13 - światło przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy z wyjątkiem motocykla, i przyczepa.

 

ppkt 14 - cofania - pojazd samochodowy z wyjątkiem motocykla

 

podpunktów tych nie stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 01 stycznia 1986 oraz pojazdu sił zbrojnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdż mi ten przepis.

Może czegoś nie wiem ale wydaje mi się że diagnosta bardzo dobrze wiedział co mówi.

A może chodzi o ''używane wieloletnie'' ale z fabrycznym lub dodatkowo zamontowanym światłem przeciwmgielnym ?

Przedwczoraj robiłem pierwsze badanie mojej Knaus. Pan diagnosta przy powitaniu zapytał czy podłączone mam p/mgielne bo bez względu na rocznik p-py, pierwsze badanie w PL i pierwsza rejestracja w PL tego wymaga. Nie szukam więc przepisu, tylko cytuję diagnostę. Oczywiście badanie i rejestracja wzorowe bo p/mgielne się zaświeciło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymogi odnośnie wyposażenia pojazdu stosuje się zawsze w odniesieniu do pierwszej rejestracji pojazdu , niezależnie od kraju tej rejestracji .

 

Wyobraź sobie , że rejestrujesz samochód z 1960 roku po raz pierwszy w kraju . I co ? Masz założyć pasy bezpieczeństwa , zagłówki , katalizator ............

 

Data pierwszej rejestracji niezależnie od kraju w której się dokonała jest decydująca o wyposażeniu :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymogi odnośnie wyposażenia pojazdu stosuje się zawsze w odniesieniu do pierwszej rejestracji pojazdu , niezależnie od kraju tej rejestracji .

 

Wyobraź sobie , że rejestrujesz samochód z 1960 roku po raz pierwszy w kraju . I co ? Masz założyć pasy bezpieczeństwa , zagłówki , katalizator ............

 

Data pierwszej rejestracji niezależnie od kraju w której się dokonała jest decydująca o wyposażeniu :banan:

 

Tyle tylko, że ta zasada może być dość różnie traktowana.

 

 

Jako przykład podam, że przyczepa z r. 1983 ma w DR wpisaną datę pierwszej rejestracji w r. 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy ustalić prawidłową datę pierwszej rejestracji i wpisać ją w adnotacjach urzędowych dowodu rejestracyjnego .

 

Jeśli nie można ustalić daty pierwszej rejestracji, istnieje przepis , który mówi , że w takich przypadkach należy wskazać jako datę pierwszej rejestracji 01 stycznia roku produkcji pojazdu :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.