Skocz do zawartości

HOBBY PRESTGE 1994 r.


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj zacząłem sprawdzać elektrykę zewnętrzną przyczepy , powykręcałem wszystkie lampy poczyściłem wszystkie styki do żywego i nasmarowałem smarem żeby nie śniedziało . Nie mam jeszcze haku w samochodzie więc podłączałem wtyczkę do prostownika kierunki prawy lewy świeci stop świeci , lewa pozycja i prawe obrysówki świecą a lewe obrysówki tylko się żarzą i prawa pozycja nie świeci a na prostowniku bardzo duży pobór prądu jak to naprawić nie sprawdzałem samej wtyczki ale jak by było coś żle to by nic nie świeciło muszę zrobić przegląd proszę o pomoc a Majóweczka blisko oj blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po nitce do kłębka ;) - musisz sprawdzić bo wygląda że gdzieś jest przebicie

u mnie kabel od wtyczki idzie do wew, tam jest duża puszka z kostką - pewnie masz też coś takiego, więc spróbuj tam odłączyć i wpiąć się na krótko

wyeliminujesz odcinek wtyczka - puszka

druga puszka jest w tylnym luku, tam można spróbować to samo

 

mnie jeszcze w niewiadówce takie cuda robił przewód na wejściu do środka, gdzieś wew się poprzecierało i robiło zwarcie

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba musze sprawdzić od ostatniej obrysówki do tylnej pozycji bo obrysówki się delikatnie świecą i do pozycji nie dochodzi cfaniaczek.gif

 

 

puszki w budce jak pisał Konrad_b masz widoczne poniżej (jedna rozebrana).

post-5296-026552900%201295733942_thumb.jpg przód cycepy

 

post-5296-038217000%201295734356_thumb.jpgtył cycepy

 

nie sugeruj sie opisami - pochodza z innego watku.

Zwróć tylko uwagę, ze przewody wychodzące z podłogi (od puszki przedniej do tylnej pod podwoziem) mogą ciągnąć wilgoć do środka budki - moze wystarczy poczyścic styki.

Osobny temat to tylny zderzak w którym zamocowane sa klosze - jeśli tam masz problem, trzeba rozebrać i równiez poczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie szukać u mnie tych puszek pod przyczepą czy w środku ?????

 

u mnie są w środku pod siedzeniami/łóżkami

tak jak pisałem idź po kablu i zobacz gdzie wchodzi

 

to że się żarzy nie wiele znaczy, ale możesz zacząć od końca tzn od tylnego klosza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem pewien, że nieprawidłowo podłączasz masę ("-" z prostownika). Odszukaj opis połączeń wtyczki (jest nawet na tym forum) i prawidłowo podłącz "-" a następnie pozycyjne (oczywiście pozycyjne prawe i lewe są na oddzielnych pinach). Najczęściej robi się "choinka" gdy nie ma masy lub jest nieprawidłowo podłączona. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zdemontowałem listwę z tylnymi światłami wszystkie światła świecą , w kostce w środku pod kanapą podłączyłem się bezpośrednio do obrysówek świeci jedna i druga strona kabel od w tyczki do kostki w środku przedzwoniłem wszystko gra , sprawdzając kabel 7 żyłowy od kostki do tylnych świateł wszystkie światła świecą a pozycja prawa nie biały wspólna masa czarny prawa pozycja ,odciąłem czarny (prądowy ) puściłem nowy kabel i dalej jest zwarcie ????? nie wiem dla czego i prąd nie do chodzi do lampy co radzicie wymienić cały kabel od kostki do tylnych świateł gdzie kupić taki kabel ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.