Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 550 TU SW


maciej_p

Rekomendowane odpowiedzi

widzę, że holowniki mamy identyczne :slina:

daj znać, czy hak zakładałeś, czy jest fabryczny.

no a przyczepka suuuper.

 

pozdrowienia z Gdańska

 

fajne malenstwo... jak skodzina sobie radzi? zamiata tylem? mocno siada po zaladowaniu?

 

w top gear była chyba mowa, że nowy Superb został wybrany najlepszym samochodem dla karavaningu przez wyspiarzy.

w jednym z odcinków top gear ciągnął nawet niewiadkę :hmm:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem o zachowanie skody, gdyz wczesniej mialem A6 avant i nie bylem zadowolony... strasznie siadal mi tyl w tym aucie, a cepki mamy chyba wagowo zblizone

 

czy to nie była kwestia zużytego zawieszenia (amortyzatory, sprężyny)

A6 powinna bez problemu sporo pociągnąć...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to nie była kwestia zużytego zawieszenia (amortyzatory, sprężyny)

A6 powinna bez problemu sporo pociągnąć...

 

Pozdrawiam

 

 

a6 ciagnela bez problemu - trzeba bylo pilnowac wskazan predkosciomierza bo bez najmniejszego problemu z moja cepka smigala ponad 100km/h - problem chyba byl w kwestii zestrojenia zawieszenia - nastawione na komfort.

amorki sprawdzalem, sprezyny tez byly ok - na pusto audik stal wysoko a po zaladowaniu siadal :slina: , na poprzecznych nierownosciach czy w koleinach kolko manwerowe dobijalo do asfaltu

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać, czy hak zakładałeś, czy jest fabryczny.

w top gear była chyba mowa, że nowy Superb został wybrany najlepszym samochodem dla karavaningu przez wyspiarzy.

Hak bralem fabryczny, byl dosc tani - 1250pln chyba

A wysokim miejscu w rankingu karawaningowcow czytalem, pod tym katem tez kupowalem samochod :hmm:)

 

Do zobaczenia na trojmiejskich szlakach.

 

MAciej

 

problem chyba byl w kwestii zestrojenia zawieszenia - nastawione na komfort.

amorki sprawdzalem, sprezyny tez byly ok - na pusto audik stal wysoko a po zaladowaniu siadal :slina: , na poprzecznych nierownosciach czy w koleinach kolko manwerowe dobijalo do asfaltu

Jezdzilem kiedys A6 (bez przyczepy) i faktycznie Superb jest o wiele twardszy, zaryzykowalbym nawet ze lepiej mi sie prowadzi (mimo ze A6 to wielowahacz a skoda dobrze zestrojony mcpherson)

A6 i Superb to diesle, w A6 o wiele mocniej wyrzucalo przod z zakretu, po prostu jest ciezszy, nie pamietam tez ile ma w dowodzie max dmc przyxczepy, ale pewnie troche wiecej niz Superb.

Co do siadania zawieszenia - u mnie w Superbie jest prawie nowe -35tys przebiegu, wiec jeszcze nie siada, ale w A6 tego siadania tez sobie nie przypominam a dobijalem do 250tys.

A moze masz cos zle z zawieszeniem przyczepy? moze malo powietrza w niej? Pamietam ze kiedysw przyczepie z 3.5atm spadlo mi do 1.8 mniej wiecej - czulem sie jakby mi stabilizator zaczepu ukradli.

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje fajnej przyczepy :( niech przynosi Wam wiele frajdy z użytkowania.

A panel naprawdę robi wrażenie.

 

Tez szukalem alu, ale faktycznie przy tych dmc dla jednoosiowych ciezko cos znalezc.

Do przyczep to tylko i wyłącznie aluski dedykowane tylko do przyczep bo takie samochodowe mimo ,że dobierzemy ET ,rozmiar ,rozstaw i ilość śrub to będą za słabe i polegną w najmniej oczekiwanym momęcie.

Zakup przez dilera lub sklep karawaningowy albo w niemczech tu przykładowy link z felgami,które to mają odpowiednią nośność :

http://www.caravanre...ategories/KNAUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak bralem fabryczny, byl dosc tani - 1250pln chyba

A wysokim miejscu w rankingu karawaningowcow czytalem, pod tym katem tez kupowalem samochod :()

 

Do zobaczenia na trojmiejskich szlakach.

 

MAciej

 

jak konfigurowałem auto to nie myślałem o przyczepie, a cena za ten hak rzeczywiście dobra.

Edytowane przez killbill (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.