Skocz do zawartości

Ranking producentów przyczep


gfizyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeniosłem to zapytanie z innego mojego tematu.

Szukam przyczepy. I im bardziej wydawało mi się, że jestem zdecydowany, tym większe mam wątpliwości :swieca: co kupić?

 

 

A więc temat JAKOŚĆ:

Podobno Adria jest tańsza - to kwestia jakości, ale czy w przyczepach Knaus, Hobby, Burnster, Calavelair, LMC/TEC, Chateau, Dethleffs - taj jakość jest różna? Wszędzie czytam, że wszystko zależy od stanu itd. Ale czy tak do końca? Bo przecież przy takim samym stanie przyczepy - te różnice potrafią być spore!

 

A więc CENA

Pomimo wszystko ceny Hobby są najwyższe, już taniej można kupić Knausa, a jak teraz patrzę - to jeszcze tańszy jest Burnster? Więc dlaczego ?...

 

Powoli zaczynam mieć mętlik w głowie. A nie chcę się napalić i popełnić błąd wykluczając pewne firmy. Z drugiej jednak strony nie mogę obejrzeć wszystkich kilkuset ofert w NL w ciągu kilku dni.

 

Makysmalnie 16 tys. Najchętniej 14 :hmm:

Wiem, że musi mieć minimum 4,20-4,5 metra.

Dwa szerokie łóżka (może być dodatkowo pięterko składane).

DMC do 1100.

 

Może jakieś konkretne modele? Chyba mam depresję zakupową :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podobno Adria jest tańsza - to kwestia jakości, ale czy w przyczepach Knaus, Hobby, Burnster, Calavelair, LMC/TEC, Chateau, Dethleffs - taj jakość jest różna? Wszędzie czytam, że wszystko zależy od stanu itd. Ale czy tak do końca? Bo przecież przy takim samym stanie przyczepy - te różnice potrafią być spore!

 

Mimo że temat w sumie już był wałkowany na forum to pozwolę sobie na odpowiedź:

 

A więc temat JAKOŚĆ:

Podobno Adria jest tańsza - to kwestia jakości, ale czy w przyczepach Knaus, Hobby, Burnster, Calavelair, LMC/TEC, Chateau, Dethleffs - taj jakość jest różna? Wszędzie czytam, że wszystko zależy od stanu itd. Ale czy tak do końca? Bo przecież przy takim samym stanie przyczepy - te różnice potrafią być spore!

Z moich obserwacji wynika że jednak najtrwalsze są (a może były bo dzisiejsze przyczepy to w sumie wszystko to samo) przyczepy produkcji niemieckiej i holenderskiej. Od francuzów trzymał bym się raczej z dala. Jakość? Co można powiedzieć o jakości 15 letniej przyczepy? Można powiedzieć że nawet towar najwyższej jakości po 15 latach złej eksploatacji zamienimy w gnijący ogryzek przyczepy...

 

A więc CENA

Pomimo wszystko ceny Hobby są najwyższe, już taniej można kupić Knausa, a jak teraz patrzę - to jeszcze tańszy jest Burnster? Więc dlaczego ?...

Wiemy dlaczego. Prawo rynku. Nie wiedzieć czemu ale Hobby mocno trafia w gusta, a jednak wygląd przyczepy ma spore znaczenie. Tym samym jak ładny wygląd to sporo osób myśli że Hobby to górna półka i takie tam inne głupoty (,że wygląd idzie w parze z jakością). Prawda jest taka że Hobby to dziś przyczepy tanie, a ta fabryka chyba tłucze najwięcej przyczep w europie (co 4 minuty nowa przyczepa wyjeżdża z fabryki).

 

Powoli zaczynam mieć mętlik w głowie. A nie chcę się napalić i popełnić błąd wykluczając pewne firmy. Z drugiej jednak strony nie mogę obejrzeć wszystkich kilkuset ofert w NL w ciągu kilku dni.

Poznaj rynek to nie znaczy znaj na pamięć wszystkie ogłoszenia. Spokojnie wyznacz sobie cel i tego szukaj. Niestety ale muszę Cię zmartwić. Kasy nie masz za dużo (oczywiście nie jest to również mało) więc ciężko Ci będzie znaleźć przyczepę zgodną z Twoimi wytycznymi w 100%, jednak przy sporej cierpliwości znajdziesz na pewno coś z czego będziesz zadowolony.

 

Ja z mojego doświadczenia powiem tyle:

- nie brać nic co było "dzwonione" czy naprawiane w jakikolwiek sposób. Wcześniej czy później to się odbije. Widzę po swojej przyczepce, mimo że naprawy dokonałem bardzo sumiennie i ze staranną dokładnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i nie znalazłem.

Czy gdzieś jest informacja n/t stopniowania wyposażenia przyczep dla różnych producentów? Znalazłem dla Hobby.

Ale np Burnster? Widzę City, Scala, Holliday w Knausie - też różne wersje. Czy ktoś to może rozszyfrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne dylematy :look: ale za dużo mniejszą cenę - miałem do wydania max 8tyś... i oglądałem, testowałem... i wybór padł na malutką niewiadówkę za 2,5tyś.

Kupiłem i cieszę się jak dziecko :hmm:

a za resztę kasy zrobiłem - wreszcie - drzwi do szaf w garderobie i żona też się cieszy :hmm:

Czego chcieć więcej. Człowiek zadowolony a i miłość kwitnie :swieca:

Już sie nie mogę doczekać nowego sezonu, a plany duuże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja sie zorientowałem to:

TK- łóżko piętrowe obok stolik / łóżko, podkowa-> zależnie od wielkości lub stolik pod okno.

 

Najwyższe wyposażenie posiadają modele oznaczone dodatkowo po symboli napisem"avangarda"

-Ciepła woda, wszystkie okna otwierane , truma z nawiewami itd..

Masa jest mniejsza poprzez na pewno plastikowy przód i tył przyczepy.Rama i zaczep ALKO.Reszta wyposażenia jak u wszystkich Niemców.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Oglądam, oglądam, ...

przyglądam się ....

zobaczymy co z tego będzie ...

W zasadzie to skupiłem się teraz na 3 markach - Burnster, Knaus, Hobby. Znam już mniej więcej modele dostępne cenowo, wagowo i mogące pomieścić moją rodzinkę.

Dwa duże łóżka jak wspomniałem - to minimum. Zawsze mogę wykombinować jeszcze pięterko :swieca: w razie czego ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.