Skocz do zawartości

Nareszcie!!! DETHLEFFS CAMPER 510


Baltazar

Rekomendowane odpowiedzi

te dwie masy na tabliczce to dmc przyczepy i max obciazenie osi... to ze nie masz wpisanego rzeczywistego MW to nie ty pierwszy...

 

przewaznie wpisywali MW i DMC takie same bo na oryginalnych dokumentach od cepki nie byly podawane masy wlasne

 

udaj sie do OKSP i zwaz cepke, z zaswiadczeniem do WK... ale jesli Ci to do niczego nie potrzebne... szkoda czasu i pieniedzy

niech zostanie jak masz - w niczym pod wzgledem prawnym to nie przeszkadza

Hej

Dzięki za info byłem już w OKSP i gadałem z diagnostą. Zgadza się że nie ja pierwszy i ostatni ale czytałem między innymi na forum że mogą być problemy poza granicami kraju a zamierzam trochę pojeździć poza Polską. Diagnosta tak właśnie mi proponował że zważymy ale powiedział też że w urzędzie mogą się czepnąć że przyczepa była odchudzana ........... . Więc zasięgnąłem informacji w WK i pani powiedziała że ktoś wcześniej przy rejestracji popełnił błąd zapewne i że nie ma problemy wystarczy zaświadczenie o masach i informacja że zgodne z tabliczką znamionową :(. No i pewnie tego mi nie klepną w stacji, bo na tabliczce jest dwa razy wpisane 1300 tylko bez żadnego opisu i HGW co to za masy pewnie jakaś maksymalna i dopuszczalna ale nie ma opisu i ............... DLatego kombinuję że jakbym znalazł tabliczkę z opisem to łatwiej byłoby mi się dogadać na stacji.

 

Spróbuję jeszcze zagadać z diagnostą

 

Także jakby ktoś miał zbliżonego dethleffsa to byłbym wdzięczny za photo.

Dla kogoś w podobnej sytuacji ale może trochę poważniejszej dowiedziałem się że w dethleffsie można zamówić odpis homologacji ale to kosztuje około 200 Euro przy obecnym kursie uro stanowczo za dużo ;))

 

 

Pozdrawiam

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest ostatecznie? B+E uprawnia do jazdy zestawem cięższym niz 3,5t, czy nie? opisz jak przebiega kurs. ile trzeba godz teorii wysiedziec i ile godz praktyki trzeba wyjezdzic. wybieram sie na taki kurs wiec kilka informacji mi sie przyda.z góry dziekowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest ostatecznie? B+E uprawnia do jazdy zestawem cięższym niz 3,5t, czy nie? opisz jak przebiega kurs. ile trzeba godz teorii wysiedziec i ile godz praktyki trzeba wyjezdzic. wybieram sie na taki kurs wiec kilka informacji mi sie przyda.z góry dziekowac

 

Właśniie czekam na egzamin, 20godzin teori i 15 godzin praktyki a kurs to przebiega na luzie jak jeździsz z przyczepką,

natomiast egzamin to w każdym WORD jest napewno inny, chodź powinien być taki sam.:smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egzamin jest z teorii i praktyki czy tylko samej praktyki? czy jest to zadanie na samym placu manewrowym czy też jazda po miescie? oczywiscie jezdze z przyczepką od paru ładnych lat ale praktyczne urzytkowanie i jazda w tzw "realu" a egzamin to dwa inne swiaty niestety, zreszta jak chyba z każda kat.na prawo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egzamin jest z teorii i praktyki czy tylko samej praktyki? czy jest to zadanie na samym placu manewrowym czy też jazda po miescie? oczywiscie jezdze z przyczepką od paru ładnych lat ale praktyczne urzytkowanie i jazda w tzw "realu" a egzamin to dwa inne swiaty niestety, zreszta jak chyba z każda kat.na prawo jazdy.

 

 

 

Hej

Ja trochę z innej beczki ale i tak temat sie trochę rozjechał :). Widzę że masz nieco podobną (rozmiarowo) przyczepkę do mojej. I w związku z tym mam pytanie (szukałem na forum i nic zbliżonego nie znalazłem).

Oponki w przyczepce są powybrzuszane na bokach i muszę je zmienić (jest tak źle że jak wracałem z nabytkiem do domu to na CB mówili mi że koło mi odpadnie :( ) i tu mam problem wydaje mi się że opony nie są oryginalne (rozmiarem) bo mam 205/70/R14 95T. Wydaje mi się że wystają nieco za felgę i że są za szerokie przyczepa waży 1150 a dmc to 1300. Mógłbyś podać mi jaki masz rozmiar opon w swojej przyczepce ?

 

Pozdrawiam

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

wróce z pracy to sprawdze jaki mam u siebie rozmiar opona ale z tego co pamietam to cos w podobie do tego co napisałes jakie masz u siebie. ale konkretne wymiary podam Ci wieczorem.

Edytowane przez krispo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m-aniek moje oponki maja rozmiar 205/65/R15C

 

Wielkie dzięki.

Miałem zamiar zmienić i tak na te z indeksem C. W rozmiarze 205 nie mogłem znaleźć ale widzę że będę musiał się postarać.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

Pozdrawiam

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

No i wyjaśnione. Przyczepa zważona 1140 kg. Dostałem papier ze stacji i zarejestrowana :) . W dowodzie masa własna 1140 :))) Czyli się da i warto koszt operacji : ważenie 10 PLN, zaświadczenie ze stacji 60 PLN.

Teraz mogę jechać po europie bez żadnych obaw. Polecam każdemu kto ma takie same masy własne jak i dopuszczalne poprawienie tego w dowodzie. Koszt niewielki a przy ryzyku dostania mandatu w euro koszt jeszcze niższy :))))))

Pozdrawiam

 

Maniek

 

Hej

Dzięki za info byłem już w OKSP i gadałem z diagnostą. Zgadza się że nie ja pierwszy i ostatni ale czytałem między innymi na forum że mogą być problemy poza granicami kraju a zamierzam trochę pojeździć poza Polską. Diagnosta tak właśnie mi proponował że zważymy ale powiedział też że w urzędzie mogą się czepnąć że przyczepa była odchudzana ........... . Więc zasięgnąłem informacji w WK i pani powiedziała że ktoś wcześniej przy rejestracji popełnił błąd zapewne i że nie ma problemy wystarczy zaświadczenie o masach i informacja że zgodne z tabliczką znamionową :(. No i pewnie tego mi nie klepną w stacji, bo na tabliczce jest dwa razy wpisane 1300 tylko bez żadnego opisu i HGW co to za masy pewnie jakaś maksymalna i dopuszczalna ale nie ma opisu i ............... DLatego kombinuję że jakbym znalazł tabliczkę z opisem to łatwiej byłoby mi się dogadać na stacji.

 

Spróbuję jeszcze zagadać z diagnostą

 

Także jakby ktoś miał zbliżonego dethleffsa to byłbym wdzięczny za photo.

Dla kogoś w podobnej sytuacji ale może trochę poważniejszej dowiedziałem się że w dethleffsie można zamówić odpis homologacji ale to kosztuje około 200 Euro przy obecnym kursie uro stanowczo za dużo ;))

 

 

Pozdrawiam

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej

No i wyjaśnione. Przyczepa zważona 1140 kg. Dostałem papier ze stacji i zarejestrowana :) . W dowodzie masa własna 1140 :))) Czyli się da i warto koszt operacji : ważenie 10 PLN, zaświadczenie ze stacji 60 PLN.

Teraz mogę jechać po europie bez żadnych obaw. Polecam każdemu kto ma takie same masy własne jak i dopuszczalne poprawienie tego w dowodzie. Koszt niewielki a przy ryzyku dostania mandatu w euro koszt jeszcze niższy :))))))

Pozdrawiam

 

Maniek

 

 

 

Hej,

 

Jakoś ominąłem ta informację. Faktycznie to bardzo ważna wiadomość dla wszystkich z błędami w DR!

Plusik dla Ciebie maniek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.