Skocz do zawartości

Przyczepa i motocykl


bambosz99

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Maryś, a co to za enduro masz, że nie chce po czarnym śmigać? Sam też wolę w lekkim terenie pośmigać, bo jazdy asfaltowej mam dość na codzień na czterech kołach. Nie mam niestety busa do holowania budy i zawsze gdy wyjadę na dłużej zestawem, szlag mnie trafia, że nie mam ze sobą swojego Trampka :bukiet:.

Edytowane przez piterek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego z tego co widzę to taka jazda z przyczepą jest nierealna. Jeżeli zrobisz/ kupisz sobie trajkę to musisz zarejestrować ją jako motocykl SAM. W związku z tym będą Cię dotyczyły przepisy o ciągnięciu przyczepy przez motocykl, czyli z tego co pamiętam długość motocykla i przyczepy max. 4m i waga max.100kg lecz nie może przekraczać masy motocykla ( jeżeli jest lżejszy niż 100kg). Dokładnie to masz opisane w WARUNKACH TECHNICZNYCH POJAZDÓW, lub w KODEKSIE DROGOWYM Art. 62.

Pozdrawiam i życzę powodzenia Makowsky.

Edytowane przez makowsky (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trike jako motocykl może jeździć z przyczepką motocyklową lekką do 90 kg i długość nie może przekraczać 8m. [zestaw]

Natomiast trike jako inny pojazd jest nie możliwy do zarejestrowania w naszym kraju.

 

Coś mi tu nie gra. Nie grzebałem w przepisach, ale wiem na pewno, że popularny skuter SR 50 (mam to muzeum) może ciągnąć przyczepę (fabryczną) DMC 100kg. Skoro motorower może 100 kg to motocykl z pewnościa więcej i to dużo. Może trajki podlegają o jakieś szczególne przepisy. Niech ktoś biegły mi to wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Motocykl może ciągnąć przyczepę do 100kg i zestaw nie może przekraczać 4m dł. Tylko jest małe "ALE" Takie trajki mogą być zarejestrowane jako motocykl trzykołowy, lub pojazd samochodowy.

Tylko teraz ktoś zorientowany niech podpowie kiedy taka trajka będzie motocyklem, a kiedy samochodowym pojazdem? I kto będzie decydował o tym co będzie wpisane (jaka wartość) w DR w rubryce O1 i O2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kolego to wytłumaczyłem KODEKS DROGOWY Art. 62 masz tam wszystko opisane dokładnie i nie ma różnicy czy motocykl czy motorower mają takie same wytyczne co do przyczepki.

tu jest link do kodeksu http://www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/dzial2.html

Pozdrawiam Makowsky

Edytowane przez makowsky (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zainteresowanych tematem. ja też chętnie zabrał bym ze sobą moją hondzię (małe endurko ok. 110 kg MW )

czy ktoś może próbował z instalacją takiego sprzętu do przyczepki np na dyszel zamiast bagażnika rowerowego ?

bo z tyłu to raczej nie ma do czego :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zainteresowanych tematem. ja też chętnie zabrał bym ze sobą moją hondzię (małe endurko ok. 110 kg MW )

czy ktoś może próbował z instalacją takiego sprzętu do przyczepki np na dyszel zamiast bagażnika rowerowego ?

bo z tyłu to raczej nie ma do czego :rolleyes:

 

110 kg to trochę sporo nawet na dyszel. Temat był kiedyś na forum. Gość wpadł na rozwiązanie i zamontował bagażnik na klapie bagażnika (to był jakiś 4x4), ale musiał uważać na zakrętach. To jedyne rozwiązanie jakie mi się przypomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam , w zeszłym roku byłem nad Polskim morzem na kampie i była tam cepka z zamontowanym na tyle ( podobnie jak rower) taki podest i chyba spięte miał to z ramą . Na podeście był skuter bodajże vespa . Miał jeszcze taki wysuwany z boku podjazd że nie musiał się męczyć przy wkładaniu i zdejmowaniu motorka . Nie wiem jak się to odnosi do samej przyczepki czy nie będzie za bardzo obciążona z tyłu , czy z haka nie wyskoczy na jakiejś dziurze albo cuś . Ale to nie zmienia faktu że widziałem :-) . Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nad Balatonem usłyszałem piękną muzykę, na klika instrumentów. Nie myliłem się, trzy piękne trajki na garbusowych silnikach wyjeżdżają z campu.

Od razu sobie pomyślałem o filmiku w pierwszym poście zaprezentowanym. Idę po kilku godzinach na spacer po terenie i.... widzę czwartą trajkę, a obok niej cztery budki Qek. Papa mi się roześmiała. Wieczorem gdy usłyszałem warkot trzech wracających wybrałem się zobaczyć całe obozowisko. Niestety fotka jest jakości wstydliwej. W dzień chciałem iść sfocić, ale jakoś czasu brakowało i... odjechali.

post-3476-0-50065900-1314006982_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem gdy usłyszałem warkot trzech wracających wybrałem się zobaczyć całe obozowisko. Niestety fotka jest jakości wstydliwej. W dzień chciałem iść sfocić, ale jakoś czasu brakowało i... odjechali.

 

no toś poważnie zawalił sprawę. :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku nad Chańczą w Życinach na kempingu, nie uwierzycie, ale widziałem gościa z cepką, chyba to była jakaś niemiecka, i motocykl enduro terenowy coś co najmniej dwieście pięćdziesiątka przewożony wewnątrz. Gość coś tam demontował, chyba kierownicę i pakował przez te wąskie drzwi cepki. Miał tam jakieś uchwyty wewnątrz. Pasjonata bez wyobraźni, ten zestaw to bomba na drodze (DMC i wyważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.