Skocz do zawartości

Pokrowce w przyczepach angielskich


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie dość proste aczkolwiek dla mnie nie wykonalne. Na zimę wyjąłem poduszki z przyczepy i zdjąłem zasłony i firanki.

I mamy luty i co się z tym wiąże przygotowania do sezonu - pranie...

A że mam przyczepkę od jesieni nie mam zielonego pojęcia jak zdjąć pokrowce welurowe z materacy.

Pokrowce są dość ekskluzywne i pięknie się komponują w przyczepie..

Podpowiedzcie jak zdjąć w tym angielskim wynalazku :) (superowym - czy oni zawsze muszą być inni) pokrowce.. załączone zdjęcie pokrowca z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufloz Ja uważam patrząc na to zdjęcie, że jest to sprawa prawie niewykonalna. Przecież w domu tez nie zdejmujesz tapicerki z kanapy. Myślę, że trzeba to wyprać bez zdejmowania. Gąbka, płyn do czyszczenia tapicerki lub dywanów i czyścisz miejsce przy miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ufolz,też mam angielkę właśnie ją remontuję.Odnośnie pokrowców to zapomnij,że je ściągniesz.Pozostaje delikatne pranie najlepiej przy ładnej pogodzie na dworku,oczywiście odkużaczem piorącym.Jako płyn polecam Vanisch do prania mechanicznego.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elaola ma rację nawet nie próbuj ściągać, wypierz bez zdejmowania . Nawet jeżeli byś ściągnął te pokrowce to była by tylko mała część sukcesu . Największy problem byłby potem z założeniem. Takie pokrowce kurczą się po praniu . Zwykłe pokrowce prane w chłodnej wodzie skurczą się ale mało i da się je wepchnąć na gąbkę.Natomiast takie przeszywane to byłby już duży problem nałożyć.

 

Jeszcze jedna uwaga co do prania -im większa temperatura prania tym większość pokrowców bardziej się kurczy. Tak więc wypranie pokrowca w gorącej wodzie często kończy się tym iż nie da się go założyć ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem tak:

Trzepaczka do dywanów i odpowiednie potraktowanie materacy. Potem w pion z odchyleniem, delikatny prysznic typu zraszacz i coś do tapicerek w butelce z psikadłem (nie pamiętam nazwy) średnio miękka gąbka i jazda. Potem 2 dni schło (w pionie) w dzień na wietrze i jest czyściutko.

Samemu zrobisz to najlepiej i najtaniej.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem tak:

Trzepaczka do dywanów i odpowiednie potraktowanie materacy. Potem w pion z odchyleniem, delikatny prysznic typu zraszacz i coś do tapicerek w butelce z psikadłem (nie pamiętam nazwy) średnio miękka gąbka i jazda. Potem 2 dni schło (w pionie) w dzień na wietrze i jest czyściutko.

Samemu zrobisz to najlepiej i najtaniej.

 

Maciej w 100% racje samemu zrobi się najlepiej.. Ale muszę poczekać jak będzie ciepło.

Ale przyznam się że tapicerka jest czyściutka i pachnąca.. ;) nawet podejrzewam że w Komornikach ją prali. :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.