Skocz do zawartości

Zapytanko


RobiBona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!!!

Oglądałem dzisiaj cepkę. Pogoda wymarzona ( jak wyczytałem w poradach kupującego :)) deszczyk padał. Ale do rzeczy. Oglądałem KIP Grey Line KG48T . Rok produkcji 88 z www.karawaning.net

Jak na początek myślę, że może być

Przypadła mi do gustu, sucha, bez zapachów,nie oglądałem podwozia, bo tam było strasznie mokro ale do końca nie podjąłem decyzji. Czy ktoś miał kontakt z tego typu cepką???? Jeżeli tak to proszę o opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam deczko mniejszy model i ogólnie jestem z niej zadowolony.

 

Przed kupnem dobrze obejrzyj przednie schowki od środka - w nich widziałem w innych budach nie raz zacieki a znając jak tam to skonstruowali to warto po kupnie dodatkowo uszczelnić. Jeśli masz kasetowe WC również wokoło niego warto nieco dać silikonu. Nad kibelkiem mam zlew i po toalecie nie raz chlapnę wodą. A ona mi właśnie zaciekała za kasetę. Po uszczelnieniu przecierasz szmatką i wiesz, że nic nie zaciekło.

 

Poza tym - życzę miełej eksploatacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rob,

pierwszym pytaniem jakie musisz sobie postawić przed zakupem przyczepy to: ile osób będzie korzystać, ile forsy możesz przeznaczyć i jak ma być wyposażona przyczepa.

Rzeczą kolejną jest dostosowanie przyczepy do holownika (masa).

Wybór marki i modelu to sprawa drugorzędna, ponieważ szuka się przyczepki zadbanej, bez przecieków itp, itd.

Zazwyczaj jest tak, że jedziesz szukać przyczepki i albo trafisz na fajną, w miarę zadbaną albo nie i .... szukasz dalej.

Miej świadomość tego że za w każdym przedziale cenowym (oprócz nowych przyczep) są to przyczepy używane i może być coś do zrobienia, naprawienia lub wyremontowania.

 

 

Jak na początek myślę, że może być

 

 

Nie sądzę żebyś zmieniał przyczepkę co rok, więc planując zakup dobrze się zastanów bo na pewno będzie to zakup na kilka lat (na chyba że cię na to stać), ale o przyczepkę dba się bardziej niż o samochód dlatego najczęściej szkoda jest ją zaraz odsprzedawać.

 

W opinii o kip grey mógłby Ci pomóc Kolega Wirek, bo ma taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie parametry odnośnie DMC i wagi są ok, a jak na dwie osoby i niewielkiego pieska to wystarczy bo do wnuków daleko a dzieciaki ..... jedno na studiach, drugie szkoła średnia ....ze starymi raczej nie pojadą

Cześć Rob,

pierwszym pytaniem jakie musisz sobie postawić przed zakupem przyczepy to: ile osób będzie korzystać, ile forsy możesz przeznaczyć i jak ma być wyposażona przyczepa.

Rzeczą kolejną jest dostosowanie przyczepy do holownika (masa).

Wybór marki i modelu to sprawa drugorzędna, ponieważ szuka się przyczepki zadbanej, bez przecieków itp, itd.

Zazwyczaj jest tak, że jedziesz szukać przyczepki i albo trafisz na fajną, w miarę zadbaną albo nie i .... szukasz dalej.

Miej świadomość tego że za w każdym przedziale cenowym (oprócz nowych przyczep) są to przyczepy używane i może być coś do zrobienia, naprawienia lub wyremontowania.

 

 

 

Nie sądzę żebyś zmieniał przyczepkę co rok, więc planując zakup dobrze się zastanów bo na pewno będzie to zakup na kilka lat (na chyba że cię na to stać), ale o przyczepkę dba się bardziej niż o samochód dlatego najczęściej szkoda jest ją zaraz odsprzedawać.

 

W opinii o kip grey mógłby Ci pomóc Kolega Wirek, bo ma taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś już ukierunkowany i wiesz czego potrzebujesz w takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć Tobie znalezienia zadbanej przyczepki.

POWODZENIA i do zobaczenia może w maju w Sławie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś już ukierunkowany i wiesz czego potrzebujesz w takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć Tobie znalezienia zadbanej przyczepki.

POWODZENIA i do zobaczenia może w maju w Sławie.

 

Przeczytałem chyba wszystkie porady z forum :)...

Dzięki mam nadzieję że się spotkamy nie tylko tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.