Skocz do zawartości

Przyczepa z tablicą rej. UK


oxydian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

chcialbym prosic o porade kogos kto zna temat, a niestety szukam i nigdzie znalezc nie mogę...

 

Mam okazje kupic fajna przyczepkę kampingowa (do 750kg, 4500zł) przyciagnieta z UK i z tablica rej. UK. Chcialbym z niej korzystac wylacznie stacjonarnie (nie bedzie przemieszczana), tzn postawic ja na parkingu nalezacym do miasta, w taki sposob aby nikomu nie przeszkadzała. Nie chce rejestrowac przyczepy tylko zostawic ja na tablicach UK. Pytanie: czy w takim stanie rzeczy jest wszystko zgodne z prawem o ruchu drogowym i pokrewnymi ? Czy jest ryzyko odcholowania przyczepy na parking policyjny jako pojazd porzucony bez polskich tablic ?Bardzo chciałbym uniknąć nie małych kosztów rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxydian - za rozglądałeś się jakie są koszty rejestracji? Wcale nie są (w przypadku przyczepki) wysokie. Zawsze potem łatwiej sprzedać. Ubezpieczenie OC, to 30-40 zł/rok. Przemyśl.

Odpowiadając na Twoje pytanie - nie wiem. Z pewnością trzeba dopełnić formalności na wyspach. Z tym, że tam przyczepki nie mają dowodów rejestracyjnych....:krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice odkręć i wyrzuć.

Ja kupując Angola , tablice oddałem właścicielowi , a on je zawoził z powrotem do Angolów.

Według mnie szkoda przyczepkę dawać jako stacjonarną .

Koszt rejestracji jest nie wielki , opłata OC śmieszna , a może kiedyś zapragniesz wyjechać gdzieś przyczepką? :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadziłem, ze wlasnie koszt jest wysoki. Tlumaczenie umowy, rejestracja, OC, przeglad, jakis tam dokument dotyczacy podatku VAT, wg informacji znalezionych w necie to min. 700 zł. Dodajac do tego fakt, ze gosc ma na nia papiery gdzie numer na przyczepi jest inny niz w dokumentach i trzeba by odtwarzac cala dokumentacje koszt jest zbyt wysoki. Przyczepe chce wykorzystac stacjonarnie jako domek letni dla mnie i ewentualnych panienek :krzykacz: tylko pytanie czy jesli bedzie stac na angielskiej rej. nie bede jej musial odbierac z parkingu strazy miejskiej kiedys... czy warto w to wchodzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajac do tego fakt, ze gosc ma na nia papiery gdzie numer na przyczepi jest inny niz w dokumentach i trzeba by odtwarzac cala dokumentacje koszt jest zbyt wysoki...

... czy warto w to wchodzić....

 

Kolego, pomijając Twoje pozostałe wątpliwości, ten argument powinien być dla Ciebie decydujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxydian w związku z powyższym, można traktować, że nie masz papierów na tę przyczepkę, tylko na inną...:krzykacz:

Więc temat jest zupełnie nieaktualny.

 

Co do kosztów - płacisz tylko tłumaczenie dokumentów (chyba, że umowa dwujęzyczna) - w tym przypadku nawet nie tłumaczysz dowodu angielskiego, bo go nie ma plus koszty rejestracji. Bez kwitów z celnego i skarbowego (bo przyczep nie dotyczą).

 

Tak jak napisałem w pierwszym poście. Jeżeli miałbym możliwość uczciwie zarejestrować przyczepę - zrobiłbym to. Nawet jeżeli miałaby być używana jako stacjonarna. Chociażby po to, żeby móc ją bezproblemowo przetransportować. W innym przypadku - laweta. Wypożyczenie lawety plus to też koszt.

 

Może warto odkręcić dokumenty, skoro, jak piszesz - jest taka możliwość?

Drugie pytanie - skąd masz pewność, że przyczepa, którą kupujesz jest rzeczywiście własnością sprzedającego, skoro numery się nie zgadzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepe chce wykorzystac stacjonarnie jako domek letni dla mnie i ewentualnych panienek :krzykacz:

 

stara przyczepka na miejskim parkingu... jakbym był panienką, to nie poleciałbym na to... :-)

a w temacie... przekalkuluj sobie te koszty, załóż czas jaki będziesz ją użytkował (kiedy zmienisz hobby...) dodaj ten czas do wieku i sprawdź ile kosztują takie przyczepki zarejestrowane i gotowe do jazdy, a ile takie "działkowe", no i weź pod uwagę fakt, że nikt nie będzie przepłacał za przyczepkę do działkowego użytku za sprawny układ jezdny, hamulce, zaczep, tylko będzie szukał samej w miarę wygodnej budki, zakładam... sporo tańszej...

mi, wypełniając ten test wg swoich "parametrów", wychodzi, że bym jednak rejestrował...

 

pozdrawiam

s_13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.