Skocz do zawartości

zabawa muzyką na zaprzyjaźnionym forum CT


AKISSJG

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie jestem tam zalogowany i nie wiem o co kaman beksa.gif

 

 

to nie wystarczy być zalogowanym, należy czytać na bieżąco. :hej:

 

Proponuję taka zabawę:

Umieszczamy w tym wątku linki do stron z muzyką, najlepiej YouTube bo da się umieścić jako filmik, ale nie koniecznie, może być wrzuta lub każdy inny portal gdzie da się posłuchać muzyki bez rejestrowania się.

Każdy może umieścić do 10 linków. Nie muszą być wszystkie naraz. Można po jednym po zastanowieniu się.

Mają to być takie utwory, które Ci w duszy grają. Takie, że gdy usłyszysz to robi Ci się miło i ciepło na duszy. Takie TOP 10 każdego chcącego wziąć udział w zabawie.

Proponowane piosenki/melodie mogą się powtarzać, ale lepiej wpisać inną bo jeśli już ktoś wpisał naszego faworyta to i tak utwór będzie brał udział w wyborach CamperMusic Top 10.

Proponuję do 15 lutego 2010 przedstawiamy "kawałki".

Z propozycji tych zrobię ankietę i wybierzemy przebój Camperteam.

Głosujemy na piosenkę nie na wykonanie. Jeśli jakiś utwór wykonuje wielu wykonawców, to tylko raz wystąpi w ankiecie. Przecież to takie utwory które w duszy grają czyli wykonawcą jest nasz umysł. :spoko

Do ankiety wpisane będzie tylko pierwsza propozycja utworu. Kto pierwszy ten lepszy.

Ta osoba której propozycja wygra dostaje 5 litrowa piwną nagrodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam tych co nie mogli wejść, nie zauważyłem że aby wejść trzeba mieć konto na forum CTzolta.gif, zawsze można założyć tam konto, a co do zawartości to Boguś wytłumaczyłprzytul.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cytat z opracowania Edukacja Muzyczna w Polsce:

...

Polska nale╦Özy do krajów, w których liczba godzin zaj╦Ťe┬┤c artystycznych

jest bardzo niska. Moz╦Öna tu przytoczyc┬┤ naste╦Ťpuja╦Ťce

dane porównawcze: na poziomie klas IV–VI przeznacza si╦Ťe na

 

nie ła╦Ťcznie jedynie 107 godzin, tymczasem w Estonii 240 godzin,

 

w Niemczech 330, w Austrii 510, w Danii 670, a w Lichtensteinie

 

a╦Öz 902. Na poziomie klas VII–IX na zaj╦Ťecia artystyczne

 

przeznacza si╦Ťe w polskich szkołach tylko 88 godzin,

 

w Niemczech natomiast 160, w Estonii i Francji po 210, we

 

Włoszech 260, a w Lichtensteinie 613....

 

http://platformakultury.pl/files/2011-01-16/edukacja_muzyczna_w_polsce.pdf

 

(coraz mniej ludzi sobie podśpiewuje, a przy ognisku :( ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z opracowania Edukacja Muzyczna w Polsce:

...

Polska nale╦Özy do krajów, w których liczba godzin zaj╦Ťe┬┤c artystycznych

jest bardzo niska.

(coraz mniej ludzi sobie podśpiewuje, a przy ognisku :( ...)

 

 

 

Jeśli edukacja muzyczna w szkołach miałyby być w większym wymiarze, ale tak idiotyczna jak obecnie to lepiej aby jej wcale nie było. To co jest tylko zniechęca do muzyki.

 

Ale nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy sami edukowali muzycznie dzieciaki. Choćby puszczając im dobrą muzykę różnych gatunków.

 

 

Oczywiście jeśli będziemy opierać się na Radiu Zet czy RMF serwujących przeróżne Feele, Rihanny, Britney czy inne Anie Dąbrowskie to zrobimy z nich muzycznych idiotów.

 

A czy mało ludzi podśpiewuje przy ognisku? Może na słabych ogniskach bywasz. Na tych na których ja bywam śpiewają prawie wszyscy, tak starzy jak i młodzi.

Brak biletów i pękające w szwach sale na koncertach też mówią nam o tym że ludzie są blisko muzyki.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z tobą, że ogólnopolskie radia grają często ogłupiającą muzykę, czasami słuchając ich człowiek ma nawet wrażenie że playlista im się zapętliła. Natomiast nie mogę się z Tobą zgodzić co do Ani Dąbrowskiej, owszem jest lansowana w mediach, ale to co tworzy nie nazwałabym pustymi radiowymi kawałkami. polecam zagłębić się w jej twórczość :). Aha jeszcze jedno, młodzi rzadko słuchają w dzisiejszych czasach radia. często to rodzice im je puszczają :)

 

Wracając do tematu umuzykalniania dzieci: wydaje mi się, że dla mojego pokolenia (czyli jednak Ci młodsi) kultura muzyczna jest jedną z podstawowych. Młodzi ludzie słuchają nie tylko dużo muzyki, ale także naprawdę przeszukują różne nurty w poszukiwaniu tego, który będzie im w duszy grał. Możemy się kłócić, że młodzi nie słuchają muzyki klasycznej, ale czy każdy musi ją lubić? Osobiście jestem jej wielką fanką, ale rozumiem znajomych, którzy nie mogą wysiedzieć na koncercie bo akurat to nie ich "klimat". Więc nie ma sensu przymuszać młodych do czegoś co nam się podoba. Prędzej czy później nastąpi moment, że odkryją klasykę każdego z gatunków i ją docenią, a przede wszystkim znajdą ten swój styl.

 

Nie traćcie wiary w młodych, badania są badaniami, a to co się dzieje w rzeczywistości, jest inną, miło zaskakującą (w tym przypadku dorosłych) kwestią. Przyjrzyjcie się swoim pociechom, a zobaczycie o czym mówię. Poproście ich, żeby zrobili wam swoją własną playlistę bo chcecie z nimi posłuchać czegoś nowego i fajnego. Możecie na prawdę się zdziwić :)

 

Pozdrawiam wszystkich muzykoholików, czy jak kto woli melomanów :) Życzę miłych doznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.