Skocz do zawartości

Inwestycja w domki


12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich hobbystów i expertów,

 

Na obrzeżu miasta ,gdzie ceny wynajmu mieszkań są niezwykle wysokie a nawet już generalnie niedostępne, posiadam ładną działkę budowlaną którą chciałbym jakoś spożytkować.

 

Na wstępie zaznaczę ,iż nie mam doświadczeń z domkami holenderskimi ani zbytnio z budowlanką. Mam natomiast pieniądze które chciałbym zainwestwać oraz pomysł.

 

 

Moja wizja:

Moją działkę budowlaną chciałbym ogrodzić i podzielić na 4 części.

W każdej części chciałbym postawić piękny i duży domek holenderski do którego dołącze blaszany garaż + małą altankę z tylu domku.

Każdy z domów holenderskich chciałbym ocieplić w ten sposób http://www.auriva.pl....php/pageid/610 oraz do każdego zrobić mały tarasik.

Zamierzam również wymienić wszystkie okna na PCV. Zamontuję również do każdego alarm.

Na tym kawałeczku działki zapewno postawię każdemu trzepak do dywanów, posadzi się jakieś drzewko i krzaczek.

Ponieważ jest to działka budowlana, myślę ,że nie będzie problemu z mediami - woda, prąd...

Te 4 domki później chciałbym nadzwyczajnej wynajmować. Do każdego domku zamontować liczniki ,podliczniki. Do każdego dokupie anteny RTV.

Oczywiście domki będą w stałym miejscu docelowym.

I tu pojawiają się moje pytania.

 

Jakie polecacie Państwo domki? Zależy mi aby były jaknajwiększe i w miarę dobrze wyposażone.

Jak wspomiałem będe robił docieplenie oraz będe chciał do kazdego zamontować kominek, czy można kupić już z kominkiem? czy trzeba samemu jakoś przerabiać. Czy z dołu domku tez się jakoś ociepla?

Prąd będzie podprowadzony na stale, czy owe instalacje w domku to wytrzymują ?

Jak by Państwo rozwiazali problem z szambem? Zbiorczy jakiś czy osobno?

Nie orientuję się również jakby było z meldunkiem na taki domek.

 

Nie zamierzam robić to najtańszym kosztem aby doić przyszłego klienta. Che aby osoba mieszkająca na mojej działace w domku czuła się dobrze i jej niczego nie brakowało.

 

O domkach holenderskich czytam od niedawna, i patrząc na ich wnętrze i cały pomysł ,zafascynowały mnie. Szczerze mówiąc gdybym osobiście miał do wyboru między mieszkaniem wśród głośnych sąsiadów a takim domeczkiem na zacisznej i ogrodzonej działeczce wybrałbym z pewnością domek.

 

Czy po doprowadzeniu mediów i ociepleniu domków czy one są faktycznie gotowe do całorocznego zamieszkania? Jaka jest żywotność takiego domku?

 

Prosze o wszystkie rady i wskazówki a także o krytykę mojej jak na razie wizji.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty :

domek 20000 x4 80000

ocieplenie 15000 x4 60000

kominek 4000 X4 16000

szambo 5000

prąd 5000

razem 166000

 

dochody:

za wynajem 1000zł x4=4000zł/msx12=48000

inwestycja zacznie przynosić zyski po 4 latach o ile Urząd Skarbowy, Nadzór Budowlany itp nie zrobią Ci banned.gif

 

Obowiązek meldunkowy ma zostać zniesiony, to się tym nie zajmuj.

 

Przeszukaj wyszukiwarkę, było trochę o domkach holenderskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty :

domek 20000 x4 80000

ocieplenie 15000 x4 60000

kominek 4000 X4 16000

szambo 5000

prąd 5000

razem 166000

 

dochody:

za wynajem 1000zł x4=4000zł/msx12=48000

inwestycja zacznie przynosić zyski po 4 latach o ile Urząd Skarbowy, Nadzór Budowlany itp nie zrobią Ci banned.gif

 

Obowiązek meldunkowy ma zostać zniesiony, to się tym nie zajmuj.

 

Przeszukaj wyszukiwarkę, było trochę o domkach holenderskich.

 

Tarasy, anteny, krzaczki, pewnikiem jakieś remonty i dojdzie kolejne 20 000 zł może więcej.

 

 

4x 1000 zł to nie takie pewne. Nie wiemy czy to działka na przedmieściach Warszawy, czy może w połowie drogi między wsiami gdzieś w biednym regionie.

Odejmij 8,5 % podatku od wynajmu.

 

Tak więc trochę dłużej to wszystko będzie się zwracać.

 

 

Pierwsze co bym zrobił to wybrał się do Starostwa czy do Gminy, i tam zasięgnął języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast obudowywać stare domki holenderskie zbudowałbym nowe domki np. drewniane. Będzie to i ładniejsze i bardziej funkcjonalne, nie mówiąc o trwałości. I finansowo porównywalne. Wpisz do znanej wyszukiwarki słowa " mały domek na działce" i znajdziesz wiele gotowych projektów małych domków. Często z kosztorysami. To się po prostu bardziej opłaci.

 

Domki holenderskie można ustawiać na działkach niebudowlanych. To ich jedyna zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam podobnie jak Kocur - wybuduj nowe domki. Kolega ostatnio postawił na Suwalszczyźnie domek na swojej działce. Za murowany, o powierzchni 25m2 w podstawie + poddasze zapłacił poniżej 30tys. zł. Ocieplony, z oknami, i dachem. Do wykończenia wnętrze. Ogrzewny będzie z kominka. Ale można i elektrycznie np. piecem akumulacyjny, gazowym...

 

Raczej bym w tym kierunku poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.