Skocz do zawartości

Garbaty zestaw.


jeden

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu kupiliśmy z żonką przyczepkę staruszkęwink.gif Chateau 350 z 1979 roku.

img1320g.th.jpgimg1352q.th.jpg

 

We wrześniu byliśmy z nią w Dąbkach i spisywała się bardzo dobrze.waytogo.gif

Tak że pierwszy egzamin zdany następny może Chorwacja :)

Niestety masa przekracza 750kg co prawda nieznacznie ale przegląd coroczny musi być i ten przeszła bez zająknięcia.

Niestety ze względu na swój wiek ma kilka mankamentów.dry.gif ale wszystko do samodzielnego usunięcia.

Gdybym miał troszkę więcej wolnego czasu częściej bym tu zaglądał i bardziej bym się udzielał, ale postaram się to zmienić ;)

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z holownikiem miałem sporo zachodu żeby się nim stał.oslabiony.gif

Dosyć ciężko znaleźć rozsądny hak do tego auta za rozsądną cenę, a w zasadzie jest to niemożliwe :)

Jak już kupiłem hak, to nikt kto zna ten model nie chciał mi go założyć, bo trzeba "połowę" auta rozebrać.

Bo zderzak to standard ale tu dochodzą : błotnik lewy, prawy nadkola i cała tapicerka z tyłu - koszmar.

 

Nie ma nadzwyczajnych zdolności, ale jak dla mnie wystarczające 1000kg przyczepa z hamulcem i 600kg bez.

Zaskoczeniem dla mnie było to że dobrze się nim holuje mimo dosyć niewielkiego rozstawu osi. Zestaw prowadzi się dosyć stabilnie ale to jak sądzę przez dosyć wysoką wagę holownika bo 1303kg co wydaje mi się sporo jak na te auto.

 

Jedyny mankament holownika to zużycie paliwa bo 11L z budką przy naprawdę relaksacyjnej jeździe, a że nie mam instalacji LPG to troszkę bije po kieszeni... cóż coś za coś rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc możliwości holownicze deko obniżyli w stosunku do golfa, na którym powstał New Beetle. Ale dobrze, że producent przewidział hak w takim aucie.

 

Co do spalania to nie jest źle. Masz pionowy żagiel za sobą. Żeby budka była bardziej opływowa byłoby nieco oszczędniej. Mój benzyniak zazwyczaj mieści się w 10. Ale budka ma małe opory powietrza jak na siebie.

 

Zestaw masz fajny :) Podobają mi się takie mało spotykane zestawienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, to chyba jeden z najoryginalniejszych zestawów, jakie kiedykolwiek widziałem. Nie wiem czemu, ale na widok takiego połączenia bardzo pozytywnie zaczynam myśleć o właścicielach :hehe: Strasznie fajnie zobaczyć coś tak przyjemnie zakręconego i dosyć rzadki samochód w roli holownika! waytogo.gifwaytogo.gifwaytogo.gif Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw, ale do takiego ładnego autka, pasowałaby przyczepka również w podobnym stylu :ok:

Jakieś propozycje? ;)

Na naszym rynku ciężko kupić coś klimatycznego, szybciej coś w USA. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.