Skocz do zawartości

Łączenie ściany z podłogą


norvik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Oglądałem mój nabytek, i niestety troche pracy będzie mnie czekało na wiosnę. Mam pytanko, jak jest mocowana ściana (poszycie zewnętrzne) do podłogi, mam tam szczelinę, i jeśli wymienię kantówkę której teraz nie ma, lub są fragmenty spróchniałe, to czy odkręcając listwę zewnętrzną (na dole), przykleję kantówkę, i to wszystko skręcić t.z. listwa zewnętrzna, od wewnątrz kantówka,i przykręcone wszstko do podłogi, oczywiście wszystko uszczelniając. Wiem że to nie koniec niespodzianek, ale cóż, troche późno zacząłem czytać forum, a widziały gały co brały...

A, i jeszcze jedno pytanko, kupiłem w Castoramie, soudaflex 40fc, sprzedawca chwalił że to idealna sprawa do naprawy przyczepki, czy tym specyfikiem kleić, i uszczelniać. Jest troche tanszy od polecanego na forum Sikaflex-u, czy się nada?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Nie wiem jak łączone są sciany z podłoga w przyczepach angielskich. U mnie w Dethleffsie ściana z podłoga łączona była poprzez drewniane wklejone kołki. Ktoś kiedyś na forum miał teorię że to dlatego kołki drewniane a nie np. wkręty metalowe że zima by przemarzało i skraplała by się woda na metalowym wkręcie co powodowało by gnicie drewna. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mi się wydaje że żeby się coś skraplało to musi być dostęp powietrza - a tu by chyba go nie było.

Natomiast przednia ściana dzieląca kufer od podłogi była normalnie przykręcona na wkręty w odległości ca. co 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Oglądałem mój nabytek, i niestety troche pracy będzie mnie czekało na wiosnę. Mam pytanko, jak jest mocowana ściana (poszycie zewnętrzne) do podłogi, mam tam szczelinę, i jeśli wymienię kantówkę której teraz nie ma, lub są fragmenty spróchniałe, to czy odkręcając listwę zewnętrzną (na dole), przykleję kantówkę, i to wszystko skręcić t.z. listwa zewnętrzna, od wewnątrz kantówka,i przykręcone wszstko do podłogi, oczywiście wszystko uszczelniając. Wiem że to nie koniec niespodzianek, ale cóż, troche późno zacząłem czytać forum, a widziały gały co brały...

A, i jeszcze jedno pytanko, kupiłem w Castoramie, soudaflex 40fc, sprzedawca chwalił że to idealna sprawa do naprawy przyczepki, czy tym specyfikiem kleić, i uszczelniać. Jest troche tanszy od polecanego na forum Sikaflex-u, czy się nada?

 

Pozdrawiam

 

Zapraszam na mój post "remont przyczepki Avondalle" tam wymieniałem listwę (m.in.) jest trochę zdjęć i opisu. To co opisujesz jest OK. Tak to właśnie wygląda. Co do kleju - uszczelniacza SOUDAL Classic Flex może być ale jednak zdecydowanie polecam Sikaflex jest gęstszy i łatwiej "chwyta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.