Skocz do zawartości

czym kleić remontowaną przyczepkę


kantosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

remontuję przyczepkę ( podobnie jak wielu z Was) i coraz to się pojawiają nowe pytania. Jestem obecnie na etapie klejenia wszystkiego ze wszystkim. Przeglądam różne tematy ale jakoś nie mogę znależć konkretnych odpowiedzi (konkretnie jaki klej tj nazwa a nie jego charakterystyka) na pytanie co z czym kleić. Sądzę że wyodrębnienie tego tematu pomoże wielu "remontowiczom".

 

Pytania są następujące:

jakim klejem kleić drewniany szkielet konstrukcji do blachy poszycia

czym kleicie drewno z drewnem

czym kleić styropian do blahy

czym kleić styropian do drewna

 

wdzięczny będę za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drewno z drewnem bardzo dobrze klei Wikol, drewno z blachą butapren, lub Sikaflex (blachę trzeba dobrze odtłuścić), a styropian w sklepach budowlanych kup klej do styropianu

 

Jestem aktualnie po pierwszej fazie remontu z której klejenie to podstawa i stwierdzam "organoleptycznie" że zdecydowanie najlepszy jest SIKAFLEX (praktycznie klei wszystko, uszczelnia i jest elastyczny) oraz tam gdzie mamy drewno do drewna bez większych naprężeń klej CHEMOLAN B - jednoskłądnikowy klej poliuretanowy (znakomicie wypełnia wolną przestrzeń między klejonymi elementami. Jedyna wada SIKAFLEXU to jego cena (ok. 30 zł) a trochę go trzeba zużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie

 

niech się kolega nie kompromituje i nie poleca wynalazków typu wikol i butapren(chyba, że do materiału lub skóry,ew. gumy itp)

 

Nawet najpodlejsi stolarze już od minimum 20 lat nie używają wikolu

 

Do klejenia drewna z drewnem przy łączeniu na kołki , obce pióro lub po prostu na docisk polecam RAKOLL (wystarczy ten bez utwardzacza)

 

Do klejenia drewna ze styropianem i blachą polecam klej poliuretanowy firmy ICEMA ok. 40 zł /litr lub zamiennik wg mnie niczym poza ceną się nie różni EMFI (ISOLEMFI 3100 RAPID)30 zł./litr

 

dostępne w sklepach dla stolarzy.Po kontakcie z wilgocią z powietrza zwiększa swoją objętość, trzyma lepiej niż oryginalne klejenie fabryczne.SPRAWDZIŁEM.

 

Powierzchnie powinny nie być tłuste. Zalecam rękawiczki do klejenia .W razie stytrania da się zeskrobać lub ściąć po około 24 godz. ( z rączek pumeksem)

 

Sikaflex wychodzi drożej .Ja trzema litrami skleiłem 20 m2(styropian klasy 200 do blachy i drugi raz sklejka do styropianu) czyli razem 40 m2.

 

Do klejenia gdzie trzeba wypełnić pustkę ( tzw. konstrukcyjne) polecam BEKO ALLCON 10 w tubkach jak silikon.

 

Sprawdziłem , Również jestem w trakcie remontu spalonej przyczepy.

 

Pozdrawiam.

 

Jestem aktualnie po pierwszej fazie remontu z której klejenie to podstawa i stwierdzam "organoleptycznie" że zdecydowanie najlepszy jest SIKAFLEX (praktycznie klei wszystko, uszczelnia i jest elastyczny) oraz tam gdzie mamy drewno do drewna bez większych naprężeń klej CHEMOLAN B - jednoskłądnikowy klej poliuretanowy (znakomicie wypełnia wolną przestrzeń między klejonymi elementami. Jedyna wada SIKAFLEXU to jego cena (ok. 30 zł) a trochę go trzeba zużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.