Skocz do zawartości

Pierwsza cepka dla rodziny 2+2


Andrew_80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

sezon dobiega konca, dlatego wlasnie teraz przymierzam sie do zakupu pierwszej przyczepy.

Ma to byc cepka dla rodziny 2+2, a wiec najlepiej z dwiema sypialniami, Jako, ze sa male dzieci:ciepla woda, lazienka z prysznicem i WC. A wiec przyczepka nie bedzie mala, jednak z drugiej strony ogranicza mnie holownik: focus 1,8 tddi, 90KM, dmc przyczepy 1200kg (choc narazie wbite w dowod jest 1000kg - nie wiem czemu...).

Jako, ze zamierzam troche pojezdzic po Polsce, a w przyszlosci moze i dalej, to zalezy mi aby dmc przyczepki zmiescila sie w 1000kg. Biorac pod uwage fakt, ze ma byc 4 osobowa + lazienka z ciepla woda i zeby nie bylo zbyt ciasno w niej (w razie deszczu zeby dzieciaki mialy troche miejsca do brykania) ciezko bedzie znalezc "europejkę" spelniajaca te kryteria.

Dlatego skupiam sie na raczej angielkach. No i cena do 9-10tys zl.

Ponizej kilka pozycji z Dolnego Śląska ktore mnie zainteresowaly:

 

1. http://allegro.pl/swift-duza-wroclaw-i1206595594.html mw 780, dmc 870

2. http://allegro.pl/sprite-musketeer-94rok-wlasne-zasilanie-solary-i1204706616.html

3. http://allegro.pl/swift-challenger-490-se-i1217850839.html

4. http://allegro.pl/przyczepa-chateau-908-wc-z-prysznicem-i1210170715.html

5. http://allegro.pl/angielska-lekka-przyczepa-award-sunstar-1998r-i1218342075.html

6. http://otomoto.pl/inny-K18057.html

 

Jednak tylko trzy z powyzszych mają oddzielne sypialnie.

Najbardziej odpowiada mi nr 1. Zastanawia mnie jednak, jak to mozliwe, żeby tak duza przyczepa (5,20m+dyszel) byla tak lekka? Czy angielki sa lżejsze dzięki delikatniejszej konstrukcji (ramy? mebli?)?

Czy ma to wplyw na żywotnosc jej przy jeździe po naszych drogach?

Wada tej pierwszej to WC niestacjonarne i mała ładownosc..

Co myślicie o ww cepkach?

 

Z góry dzięki za porady,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj.

Pierwsza przyczepka rzeczywiście trochę za mało waży. Wydaje mi się, że została zaniżona też jej ładowność (jest to legalne). Trzeba by było upewnić się ile tak naprawdę ona waży i nie patrzeć na to co jest w papierach, jazda ze zbyt ciężką przyczepą nie jest ani komfortowa ani bezpieczna.

Masa pozostałych angielek też przekracza raczej 1000kg, ale na ten temat to niech się wypowiedzą posiadacze angielskich przyczep.

Chateau jest fajna ale ma tylko jedno łóżko.

Nieco większy wybór jest w kategorii wagowej 1100-1200kg ale musisz sprawdzić, czy można poprawić wpis w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew_80, szukaj czegoś w tym stylu:

http://allegro.pl/knaus-country-480-ladny-stan-toaleta-1992-i1207225986.html

Ja wiem, że każda myszka swój ogonek chwali, ale to naprawdę fajne i lekkie przyczepki. Idealne dla 2+2 lub nawet 2+3.

Nie wypowiadam się na temat stanu tej z ogłoszenia, ale jest to fajna alternatywa, dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki gfizyk za sugestie.

 

No w sumie ta cepka spelnia moje wymagania. Nie wiem tylko czy ma ciepla wode...

Wnetrze calkiem nowoczesne.

Chcesz powiedziec, ze szukalbys na moim miejscu jakiejs sprawdzonej, europejskiej marki (Knaus, Hobby) niz czegos z wysp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielki, ze względu na wyposażenie są na pewno cięższe, bo fizyki się nie da oszukać.

Co do ciepłej wody, na forum Koledzy opisywali jak można ten temat załatwić przy inwestycji nie przekraczającej 100 zł.

Oczywiście można zapakować profeskę w postaci Trumy, ale to koszt rzędu 700 zł. Jeżeli dorzucisz nawet 700 do ceny przyczepki z allegro - to i tak mieścisz się w budżecie.

A prysznic - raczej nie jest niezbędny, biorąc pod uwagę, że chcesz go użyć ze względu na dzieci. Po prostu ciężko się będzie zmieścić :bzik: .

Umyć maluchy można w brodziku. Podczas jazdy można im zrobić "dzień brudasa" )od tego się nie umiera :bzik: ), a po przyjeździe na kemping - porządna kąpiel pod prysznicem.

My zabieramy ze sobą balię. Ale w tym roku - rzadko jej używaliśmy :hehe:

 

Szukałem lekkiej przyczepki i największy wybór był w Knausa. Dodam, że (póki co) mam 3 dzieci....

 

[ Dodano: Nie 05 Wrz, 2010 20:52 ]

Chcesz powiedziec, ze szukalbys

 

Dodam, że angielek nie brałem pod uwagę, bo:

- waga (moje auto miało wtedy na haku 1100kg).

- po przyczepkę wybierałem się do NL, a tam głównie europejki :ok:

 

Knausa polecam i polecać będę. Obejrzyj moją przyczepkę (w naszych pojazdach), przyczepkę KIT-a, Jacekwwa, NICT-a. To zakupione ostatnio przyczepki które mają po kilkanaście lat (1992-1996) i zobacz w jakim są stanie :ok: .

Twoja będzie z lat 1990-1992 ( w 10 tys), też jakość będzie OK.

Ale konkretny model trzeba obejrzeć. Bo sztuka sztuce nie równa. Sama marka nie zwalnia z czujności :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ladnie utrzymane te przyczepki macie :hehe:

 

Angielki, ze względu na wyposażenie są na pewno cięższe, bo fizyki się nie da oszukać.

Szczerze mowiac, mslalem (tzn. czytalem), ze to wlasnie angielki slyna z lekkosci

Wiele z nich przy dlugosci ok 5 m ma DMC do ok 1000kg, choc jest ta zasluga czesto nizszej ladownosci.

 

A prysznic - raczej nie jest niezbędny, biorąc pod uwagę, że chcesz go użyć ze względu na dzieci. Po prostu ciężko się będzie zmieścić

Co do ciepłej wody, na forum Koledzy opisywali jak można ten temat załatwić przy inwestycji nie przekraczającej 100 zł.

 

Ta polecana przez Ciebie ma lazienke z brodzikiem. Ale nie ma cieplej wody..?

Czyli zimny prysznic..?

Problem w tym, ze planuje czasem (a z biegiem czasu moze i glownie) nocowac poza polem kempingowym, dlatego bojler na gaz bylby wskazany

 

Ta jest tez ciekawa, ale pewnie z dmc ok 1100-1200:

http://allegro.pl/duzy-knaus-550-posezonowa-cena-i1209211295.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta polecana przez Ciebie ma lazienke z brodzikiem. Ale nie ma cieplej wody..?

Łazienka z brodzikiem nie oznacza że automatycznie ma prysznic. Brodzik jest po to byś mógł umyć dzieciaki - ja mam taki basenik który wkładam do brodzika. Wodę grzeję w czajniku w zależności od warunków 220 V lub gaz i dzieciak opłukany.

 

Tak jak gfizyk polecam Ci rozejrzeć się za knausami. Opisał Ci jak można zrobić ciepłą wodę za ok 100 a na pewno będzie to lżejsze niż piec taki jak w angielkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma cieplej wody..?

Czyli zimny prysznic..?

One w większości nie mają prysznica. Mogą mieć natomiast ciepłą wodę. Zamontowanie podgrzewacza Trumy to koszt 700 zł (montaż możesz zrobić samodzielnie). Wtedy masz cały czas wodę ciepłą (temp ustawiasz), lub montując wyłącznik "pod ręką" możesz go wyłączyć i masz wodę zimną.

Dodatkowo wymieniasz kran na taki z prysznicem.

 

Co do tej przyczepki - to obstawiam na 1200 kg.

 

A angielki słyną z lekkości, z innych względów. Po prostu rejestrując można wpisać praktycznie dowolną dmc przyczepki. Są to plusy i minusy... :bzik: Na forum uznaliśmy to za oszustwo :bzik:

Ale osoba kupująca może nieświadomie zakupić przyczepkę z wpisem 1000kg, w rzeczywistości 1300 i męczyć autko/sprzęgło/innych użytkowników ciągając holownikiem o maks. dmc przyczepki 1000kg. :hehe:

 

Przejrzałem sporo ofert przyczep z dmc 1100kg. Tylko Knaus dawał mi taki układ:

podkowa (czyli cała rodzina siada przy stole bez problemu - teraz 5 osó:ok:, dwa duże łóżka, gdzie mieszczą się 4 osoby dorosłe, czyli spoks 2+3! A w przypadku KITa to nawet 2+4!!

 

Nawet będąc poza kampingiem - z prysznica można zrezygnować na korzyść brodzika/wanienki. Ale też nie trzeba. Można go wykombinować i w naszych Knausach...

Najlżejsze Knausy to Country i Sudwind. Możesz szukać jeszcze Eiffelanda. To rodzina Knausa. Może być lżejszy z takim samym układem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze planuje czasem (a z biegiem czasu moze i glownie) nocowac poza polem kempingowym, dlatego bojler na gaz bylby wskazany

 

widziałeś te łazienki na żywo ?

 

ja mam brodzik, miałem też robić prysznic, ale przeszło mi, tam jest ciasno, strasznie ciasno

zwłaszcza jak chciałbyś umyć dzieciaka, a i samemu chcąc się wykąpać zachlapiesz całą łazienkę ...

my dzieciaka myjemy w dużej misce, woda przyniesiona z kranu, albo grzana czajnikiem 220/gaz

jak jest ciepło to w przedsionku, jak zimno w przyczepce

 

co do angielek, z tego co widzę to maja bogatsze wyposażenie agd (kuchnia 4 palnikowa, piekarnik, grill, ciepła woda) ale mają np mniej szafek (porównując do mojej) :hehe:

 

co do masy, patrz na masę własną, bo ona też jest ważna, z tym wiąże się nie tylko ładowność, ale właśnie komfort ciągania

 

moja budka ma dmc 1000kg i też spokojnie może służyć jako 2+2 czy nawet 2+3

niestety też nie ma ciepłej wody :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie podgrzewacza Trumy to koszt 700 zł

gfizyk, Ale truma za 700zł jest elektryczna, a porównujemy je do bojlerów gazowych w które wyposażone są angielki. Gazowa truma kosztuje kupę kasy coś ~3500zł. Na rynku wtórnym takich urządzeń praktycznie brak.

Za te 700zł na razie widziałem oferty Cascade Carver - czyli takie bojlerki jak w angielkach (używka - 600 lub 700 zł w zależności czy na gaz czy na gaz+220) i sam jestem zdecydowany na zakup. Ale na razie na rynku wtórnym także brak. Nówek brak.

Andrew_80, Jeśli waga przyczepy jest dla Ciebie tak istotna, to może spojrzyj na czpeki z serii caravelair (np bamba 440), gruau bądź steckerman. To stosunkowo lekkie przyczepki ale delikatne (przynajmniej tak wieść gminna niesie :ok:). Wobec czego przy zakupie należy dokładnie ją obejrzeć (czyli w zasadzie jak wszystkie :ok:). Ale jak jest wszystko OK, to powinieneś być zadowolony :ok:

Oczywiście o ciepłej wodzie raczej należy zapomnieć - znaczy pomyśleć o doposażeniu.

 

BTW: ja szukałem do max DMC na jaką mi pozwalał holownik. Mój fendt ma DMC1200 a MW 950. O komforcie jazdy nie mogę powiedzieć jeszcze nic :hehe::):ok: bo z planów urlopowych wyszły nici :ok: Ale wyszedłem z założenia, że szybciej holownika zmienię niż przyczepkę (o ile będzie dobrze dobrana) A jeśli już przyczepkę zmienię to na większą... :bzik: :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale truma za 700zł jest elektryczna, a porównujemy je do bojlerów gazowych w które wyposażone są angielki.

Ale własnie o to chodzi. Te urządzenia kosztują proporcjonalnie do wagi ... :hehe:

Jeżeli chodzi o wypoczynek "na dziko", to żaden problem nalać wody do garnucha, zagrzać na gazie, a potem do balii/brodzika. I pozamiatane.

 

Co do innych marek niż Knaus - napisałem o tym, że każda myszka swój ogonek chwali, ale:

- ZAWSZE należy brać pod uwagę przede wszystkim stan techniczny, potem rozkład a na końcu markę. O cenie i dmc nawet nie piszę,

- nie jestem pewien, czy znajdziesz inną markę z podobnym układem (podkowa + drugie łóżko) w tej dmc. Ja szukałem nie po marce, ale po dmc. Znalazłem jeszcze coś podobnego, ale bez podkowy.

- Gruau-a - użytkowałem. Był mocno zniszczony a tylko 5 lat starszy od Knausa. Wnioskuję, że jakość wykonania jest jednak niższa. :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie jestem pewien, czy znajdziesz inną markę z podobnym układem (podkowa + drugie łóżko) w tej dmc. Ja szukałem nie po marce, ale po dmc. Znalazłem jeszcze coś podobnego, ale bez podkowy.

 

w cenie do 10kzł znajdzie nawet dość ciężkie hobby

http://otomoto.pl/hobby-460-de-lux-T1801944.html

model 460, DMC 1000kg

 

dopiero modele od 92 roku mają dmc ponad 1200kg

pytanie czy nie lepiej szukać o kilka lat młodszej angielki, czy innej tańszej EU marki :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jako właściciel angielki mogę się konstruktywnie wypowiedzieć w temacie. Otóż mając rodzinę 2+2 (dzieci 8 i 4 lata) zakupiłem przyczepkę z Anglii o długości 490 cm. Nominalnie miała DMC 1200, ale na zerowym przeglądzie poprosiłem o wpisanie 1000 i nie było z tym problemów (stąd w ogłoszeniach przyczepy o wyraźnie zaniżonej masie całkowitej). Z mojego doświadczenia wiem, że przyczepy z wysp brytyjskich są lepiej wyposażone od europejek (piekarnik,grill, bojler gazowo-elektryczny,ogrzewanie, moskitiery, zasłonki itd.),jednak często ich stan techniczny jest słaby.Wynika to chyba z warunków atmosferycznych panujących w UK, jak i lenistwa Angoli (jak zaczyna przeciekać, to nikt nie naprawia, tylko poczeka jak zacznie gnić i sprzedaje). Jeżeli dobrze znasz się na przyczepkach, to próbuj kupić angielkę w super stanie (choć to trudne),a jak nie czujesz się na siłach to kup sobie firmową europejkę (knaus, hobby, burstner, itp.). Zaznaczam, że to moje prywatne zdanie, ale mam nadzieję, że choć trochę pomogłem rozwiązać dylemat. Miłych poszukiwań. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś te łazienki na żywo ?

 

ja mam brodzik, miałem też robić prysznic, ale przeszło mi, tam jest ciasno, strasznie ciasno

zwłaszcza jak chciałbyś umyć dzieciaka, a i samemu chcąc się wykąpać zachlapiesz całą łazienkę ...

 

My w tym roku dużo korzystaliśmy z własnej łazienki i prysznica w niej zamontowanego i stwierdzam, że nie jest pokój kąpielowy ale spokojnie da się w niej wykąpać osobie dorosłej a i dziecko tym bardziej da się w niej wykąpać. Być może moja łazienka jest nieco większa od standardowo montowanych. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.